9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

Як у Золочеві сортують відходи (фоторепортаж)

 • У Золочеві(Львівська область) чотири роки сортують тверді побутові відходи на механізованій лінії, вдвічі зменшуючи об’єм захороненого на полігоні сміття.

  Комплекс збудували посеред поля, практично на межі міста з землями Єлиховицької сільради, поблизу старого сміттєзвалища та нового недобудованого полігону ТПВ і запустили у листопаді 2013 року. Передає EcoTown, з посиланням на Варіанти.

  Як зазначає директор приватного підприємства “Еко Баланс Золочів” Богдан Бундз, сміттєсортувальна лінія виробництва “Хаммель-Україна” дозволяє відсортовувати 50% об’єму відходів.

  «У день на сортування заходить приблизно 150-160 кубів твердих побутових відходів, які ми збираємо і вивозимо із Золочева та 17 навколишніх сіл, – розповідає фахівець. – Після вилучення ПЕТ-пляшок, паперу, скла, металу, плівки, пластика, відсортовану органіку вивозимо на розташоване поруч старе сміттєзвалище, а спресовану вторинну сировину відправляємо на переробку».

  Вантажівки відвантажують сміття у спеціально обладнане і захищене заглиблення, звідки воно транспортером подається на барабан, який відсортовує органіку.

  Далі органічний непотріб із барабана подається у спеціальний бак і вивозиться, а тверді відходи подаються до сортувальної кабіни. «В барабані необхідно додатково встановлювати магніт, який відсортовуватиме ще й метал», – радить Богдан Бундз.

  Сортувальний зал – це вузьке приміщення прямокутної форми, яке знаходиться на висоті 4-5 метрів від землі. У ньому вздовж стола розташовуються 8-10 кобіт, які вручну відсортовують сміття, вибираючи скло, папір, пластик та інші фракції, які придатні для вторинної переробки.

  За словами Богдана Бундза, технологія сортування відходів на сміттесортувальній лінії не складна. “Пляшки сортуємо за кольорами: прозора, коричнева, голуба, зелена, – пояснює фахівець. – Окремо відбираємо тетрапаківську упаковку, сортуємо поліетиленову плівку».

  Кожна працівниця відбирає свою фракцію та кидає у відсік, розповідає Богдан Бундз. «Коли контейнер наповнюється, натискають на педальку, відкривається віконечко і все це падає у сітку, встановлену під кабіною, – уточнює директор “Еко Баланс Золочів”. – З сітки відсортоване сміття надходить на транспортер, який подає однорідне сміття у прес – як результат, отримуємо тюки, які складуються та готуються до транспортування».

  Сьогодні сортувальна лінія рятує Золочів від сміттєвої кризи, наголошує Богдан Бундз. «Розташоване на території села Єлиховичі старе сміттєзвалище площею 4,5 га вже заповнене на 95%, – пояснює фахівець – А новий полігон вже чотири роки не можуть добудувати через брак коштів: сьогодні потрібно відшукати 15 мільйонів гривень на завершення робіт».

  У Золочеві будується полігон за сучасними європейськими стандартами та технологіями, якого в Україні ще немає, наголошує Богдан Бундз.

  «Це чотири карти складування різних відходів, – пояснює фахівець. – Однак коштів, щоб завершити роботи, немає, бо проектували видатки на його будівництво, коли долар був 8 гривень, а зараз, коли він вже 27 – потрібно шукати додаткові інвестиції”.

  Адміністративно-побутовий будиночок з вбиральнею і душовою для робітників сортувальної лінії опалюють деревними відходами та економлять значні кошти.

  Біля огорожі лежать складовані автомобільні шини.

  “Є проблеми з утилізацією шин, – бідкається Богдан Бундз. – Наразі переробни цієї вторинної сировини не пропонують адекватної ціни: у Львові приймає одне підприємство, але хоче триста гривень за тонну – нам це не вигідно».

  Наразі сміттєсортувальна лінія у Золочеві повністю утримується за рахунок продажу відсортованих відходів, наголошує Богдан Бундз.

  «Сортування – це наша приватна ініціатива та приватний бізнес, до якого ні мешканці, ні держава не долучилися, – констатує фахівець. – Спочатку ми півроку взагалі працювали у збиток, зараз заробляємо, але це не якісь там надприбутки, бо постійно виникають проблеми зі збутом тетрапаку, картону чи інших відходів”.

  У Золочеві працює п’ять пунктів прийому вторсировини, діють пункти збору шкідливих відходів, до того ж частина населення має підсобні господарства і тому органічні відходи не викидає, а переробляє у добрива.

  Легальним сортувальникам сміття перешкоджає тіньовій бізнес, підкреслює підприємець. “Коли минулого року сталася трагедія в Грибовичах і ми приймали машини зі Львова та намагалися сортувати сміття, то з однієї машини вилучили лише 25 ПЕТ-пляшок, – ділиться досвідом Богдан Бундз. – Схоже, хтось вже пляшку відсортував”.

  У Львові сортувальні лінії необхідно встановлювати у кожному районі, переконаний фахівець. «Екологічної загрози від сортувальних комплексів, якщо вони введені в дію з дотриманням законодавства, не буде”, – стверджує Богдан Бундз.

  Цього року навколо території, де розташована сміттєсортувальна лінія у Золочеві, висадили молоді деревця, які не дозволять вітру розносити сміття округою.

   


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства...

  “Укрзалізниця” з початку року прискорила загальний оборот вантажних вагонів на 17,5%

  "Укрзалізниця" в першому кварталі 2021 року прискорила на 17,5% загальний оборот вантажних вагонів - середній час, що витрачається вагоном на одне перевезення.

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.Передає Національний Промисловий...

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  Зараз читають

  У 2021 році “Укрзалізниця” повинна отримати не менше 10 нових пасажирських вагонів

  Кабінет міністрів України на засіданні 24 березня прийняв План пріоритетних дій уряду, у який входило питання закупівлі...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять"...

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в...