9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 12 Серпня, 2022

Фото: як роблять марки для Укрпошти

Історія сучасної української марки розпочалася 1 березня 1992 року і з тих пір вони видаються тільки на поліграфічному комбінаті “Україна”

Для того, щоб марки були чіткими і красивими, їх друкують на невеликих машинах німецького концерну КBA. Таких машин на комбінаті дві. Техніка відносно нова – 2005-2008 рр. Продуктивність – до 9 тис. Аркушів на годину або 720 тис. Одиниць стандартних марок. Обслуговує машину всього три людини.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Центр Транспортних Стратегій

Папір для марок замовляють в Англії. З одного боку – клей, з іншого – “меловка”. В Україні аналогів немає. Отримують її вже підрізану під потрібний формат, після чого розпушується, складають у стопку і відправляють на самонаклад.
Вже на самонакладі листи відокремлюються і по одному надходять на друковані секції. При проходженні кожної з секцій по черзі наноситься одна з фарб, плюс захисна.  На комбінаті є спеціальне виробниче підрозділ, який займається змішуванням фарб.

Базові кольори закуповують в Німеччині, а ось пантони ми робимо самі. Говорячи про ступені захисту марок, вони є різні, в тому числі ультрафіолет, ще є графічні – мікротекст, наприклад, може бути рельєфний друк, – розповідає начальник цеху.

Неправильна перфорація на марці вважається браком, але становить величезну цінність для колекціонерів. Такі марки коштують дуже дорого. Після перфорації марки розрізаються і йдуть на контроль. Працівниця комбінату вручну переглядає кожен лист на наявність дефектів. Щоб переглянути стопку з 500 аркушів їй потрібно близько 15 хвилин.

Перед відправкою замовнику марки перераховуються вручну. На завершальному етапі – марки ще раз перераховуються, упаковуються і відправляються в експедицію готової продукції, звідки їх забирає замовник.

Ольга Бистрицька

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають