9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Створюється нова транспортна вісь «Європа – Кавказ – Азія»

Вікіпедія

Парламент України ратифікував угоду про розвиток міжнародного транспортного коридору Європа – Кавказ – Азія з використанням залізнично-поромного сполучення на Чорному і Каспійському морях. Учасниками угоди крім України, виступають Грузія, Туреччина і Таджикистан.
Договір закріплює узгоджену позицію сторін в питанні формування тарифної політики, залучення вантажів і оптимізації логістичних процесів на даному маршруті. Важливим пунктом є визначення узгоджених принципів використання прямого залізнично-поромного сполучення на Чорному і Каспійському морях.

Коментуючи важливість документа для української сторони, заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань зазначив: «Затвердження принципів експлуатації залізнично-поромних комплексів на Чорному і Каспійському морях позитивно позначиться на розвитку української економіки. Це поліпшить транзитні функції України в умовах переорієнтації вантажопотоків», повідомляє інфоіндустрія.
Документ містить ряд положень, що полегшують роботу даного коридору. Зокрема, передбачаються впровадження попереднього інформування про вантажі та транспортні засоби, а також вироблення механізму узгодження тарифних знижок і пільгових портових зборів. Важливою новацією є можливість використання накладної ЦІМ / СМГС, а також ЦІМ на морських ділянках маршруту. Центральною частиною угоди є пункт про створення Координаційної ради як уповноваженого органу, покликаного проводити узгоджену транспортну політику.
Наступним кроком в рамках досягнутих домовленостей буде вироблення взаємовигідних умов мультимодальних перевезень по осі Європа – Кавказ – Азія.

Останні новини:

Зараз читають