За роки незалежності Україна уклала 16 угод про вільну торгівлю, які покривають 45 країн
Найбільш велика зона вільної торгівлі була укладена між Україною і Європейським Союзом. Офіційно, ця угода набере чинності з 1 вересня 2017 року, однак фактично вона застосовується в повному обсязі з 1 січня 2016 року.
Про це повідомляється у презентації, що було оприлюднено на сторінці заступника міністра економічного розвитку і торгівлі – торгового представника України Наталії Микольської у Facebook.
Угода покриває як торгівлю товарами, так і торгівлю послугами, державні закупівлі, а також поступове приведення законодавчої бази України до європейських стандартів для інтеграції в економічний простір ЄС.
Крім євросоюзу, серед значущіх торгівельних партнерів, з якими також укладено угоди про вільну торгівлю, можна виділити Канаду. Також угоди, що включають в себе торгівлю товарами і державні закупівлі підписані з Грузією (торгівля товарами), Македонією (торгівля товарами), Чорногорією (торгівля товарами та послугами), країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), а також країнами Співдружності незалежних держав (окрім Росії).
Також, представники українського бізнесу мають можливість користуватися Генеральною системою преференцій США. В рамках такої системи передбачено безмитний експорт близько 5000 видів товарів.
Як вже повідомлялося, експорт товарів з України у січні-травні 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року зріс на 25,9%, імпорт – на 28,6%. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу зріс на 25,2% – до 6,755 млрд дол.