9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Знову без українських двигунів у Росії нічого “не в’яжеться”

Думка автора може відрізнятись від думки редакції.

Росія так і не змогла переконати китайців використовувати у своїх гелікоптерах AHL російські, а не українські двигуни.

Дуже цікава інформація пройшла в російських ЗМІ, присвячена підписанню контракту між “РОСТЕХ” і китайською стороною, про подальший розвиток проекту важкого гелікоптера AHL – аналога Мі-26.

Так, російська сторона має намір до 2018 року підписати таки довгоочікуваний і багатостраждальний контракт з китайськими партнерами та приступити до реалізації AHL. Оголосили про це, на що проходить зараз в китайському Чжухаї, міжнародному авіакосмічному салоні.

І ось начебто все чудово і контрактом таки бути, але є в цій історії цікаве “АЛЕ” в якому не обійшлося без України.

Так, переговори з китайськими партнерами Росія вела 4 з гаком роки. Чотири роки російська делегація від разу до разу погоджувала різного роду моменти, від фінансових, до передачі технологій. В цілому, по даній темі представники двох країн зустрічалися 24 рази.

З одного боку, проект і справді ємний, важливий і обговоренню підлягає детальному і без зайвого поспіху. З іншого боку, все вище озвучені моменти можна було вирішити й в куди більш менші терміни, а основним каменем спотикання насправді були українські двигуни Д-136 української компанії “Мотор Січ”.

Річ у тому, що “Ростех” наполегливо намагався переконати китайських партнерів, що двигуни для китайських гелікоптерів AHL зможе виробляти і Росія. Але, як відомо, імпортозаміщення українських Д-136 на російські ПД-12У, без яких Росія не може виробляти гелікоптери Мі-26, затягнулося на довгі роки. За попередньою інформацією, освоїти серійне виробництво ПД-12У російські підприємства зможуть не раніше 2023 року, а ще випробування, обкатка, усунення недоліків… А китайцям AHL були потрібні, як то кажуть “ще вчора”!

У проміжках між дебатами з росіянами китайці зробили так само спробу прибрати до рук “Мотор Січ”, але даний фінт попереджено СБУ.

І ось, через чотири роки, після безглуздих спроб переконати китайців “ще трохи почекати” (рочків 5+) і використовувати ПД-12У, “Ростех” опустив руки і змирився з наявністю в AHL українських Д-136.

Як не крути, а без українських двигунів у Росії не те, що не виходить запустити своє виробництво гелікоптерів Мі-26, а й отримати контракт на своїх умовах з китайськими “братушками” не судилося. Імпортозаміщення воно таке, так.

ДжерелоЗлий Одесит

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають