9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Що таке смарт-логістика

1. Так що ж, на вашу думку, є смарт-логістика (розумна логістика)? Конкретний сервіс або більш широке розуміння оптимізованої логістики? Так адже логістика сама за своєю суттю є оптимізацією потоків!

2. На ваш погляд, які із завдань, що вирішуються за допомогою смарт логістики, на сьогодні видаються найбільш актуальними?

3. У чому основні переваги застосовуваної технології смарт-логістики в порівнянні з іншими?

4. Чи можете ви навести яскраві приклади ефективного застосування технології смарт-логістики в логістичній практиці в Україні та у світі?

Запит ринку спрямований на те, щоб інструменти ставали розумнішими, щоб бізнес-додатки і сервіси ставали “смарт”. Те ж стосується і логістичних сервісів. За модними словами стоять цілком конкретні речі: електронний документообіг, електронний кабінет логіста та інші зміни логістичних бізнес-процесів.

Можна говорити про те, що розумна логістика – це оптимізація інформаційних логістичних потоків, але вже – обов’язково в електронному вигляді, з дедалі більшим відходом від ручного керування в бік автоматизації, за допомогою додатків / сервісів – і вже на більш глибокому рівні алгоритмізації процесів. Тому що чим “розумніше”, тобто чим більш автоматизований алгоритм, тим менший вплив горезвісного людського чинника.

За свого досвіду впровадження таких систем ми можемо сказати про те, що в нашій країні часто не доводиться говорити навіть про елементарний документообіг, так як на багатьох підприємствах його просто немає. Зокрема, найчастіше в гарячу пору збору врожаю перед елеваторами стоїть черга машин на розвантаження ще з вечора. Хоча впровадження електронного кабінету для кожного постачальника зможе розв’язувати цю проблему: він буде бачити всю електронну чергу на елеватор і, відповідно, розподіляти свої машини на розвантаження без втрат дорогоцінного часу в “живої черги”.

З іншого боку, підприємство (елеватор) теж може нести великі втрати від начебто “непомітних” простоювань транспорту на території, коли логістичні мікрозатримки руху по підприємству можуть накопичуватися в сніжний ком. Часто персонал ці “непомітні” проблеми не бачить, але додаток / сервіс може збирати дані і давати оперативну можливість аналізувати цю інформацію. На основі цих даних підприємство може постійно вивіряти і покращувати свої бізнес-алгоритми логістики. Також логістичні системи повинні інтегруватися з системами безпеки підприємства: через відеоспостереження і контроль доступу прописуються маршрути транспорту з маркуванням контрольних точок, а також положення авто на вагах (щоб уникнути махінацій з вагою) з оперативним онлайн-оповіщенням служби безпеки про всі порушення. Втручання оператора в логістичні процеси має бути мінімальним. А вже зміни на верхньому рівні алгоритмів має здійснюватися не “навмання”, а на підставі зібраної статистики, коли чітка математика бізнесу визначає ці зміни.

Крім цього, є логістичні процеси, які жорсткіше регулюються вимогами УКРІНФОРМ України, наприклад, на митних ліцензійних складах. У цьому випадку збільшується кількість контрольних точок для логістики транспорту по підприємству, а також включаються інші сервіси, без яких неможлива робота такого складу: наприклад, розпізнавання номерів та геолокація автомобілів.

Головне, що слід відзначити, смарт-логістика – це скоріше похідна глибинної алгоритмізації транспортних потоків для все більш конкретних бізнес-цілей.

У ІТ-компаній в Україні є величезне поле із “смартизаціі” логістики. У своїй роботі часто стикаємося з тим, що клієнти або не знають про можливості систем логістики рівнем на порядок вище традиційних, якими давно користуються у всьому світі, або не довіряють таким інноваціям, вважаючи їх невідповідними. Ефективний досвід роботи на логістичних об’єктах самого різного масштабу спростовує думку таких скептиків.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають