9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 18 Лютого, 2021

Що таке смарт-логістика

 • 1. Так що ж, на вашу думку, є смарт-логістика (розумна логістика)? Конкретний сервіс або більш широке розуміння оптимізованої логістики? Так адже логістика сама за своєю суттю є оптимізацією потоків!

  2. На ваш погляд, які із завдань, що вирішуються за допомогою смарт логістики, на сьогодні видаються найбільш актуальними?

  3. У чому основні переваги застосовуваної технології смарт-логістики в порівнянні з іншими?

  4. Чи можете ви навести яскраві приклади ефективного застосування технології смарт-логістики в логістичній практиці в Україні та у світі?

  Запит ринку спрямований на те, щоб інструменти ставали розумнішими, щоб бізнес-додатки і сервіси ставали “смарт”. Те ж стосується і логістичних сервісів. За модними словами стоять цілком конкретні речі: електронний документообіг, електронний кабінет логіста та інші зміни логістичних бізнес-процесів.

  Можна говорити про те, що розумна логістика – це оптимізація інформаційних логістичних потоків, але вже – обов’язково в електронному вигляді, з дедалі більшим відходом від ручного керування в бік автоматизації, за допомогою додатків / сервісів – і вже на більш глибокому рівні алгоритмізації процесів. Тому що чим “розумніше”, тобто чим більш автоматизований алгоритм, тим менший вплив горезвісного людського чинника.

  За свого досвіду впровадження таких систем ми можемо сказати про те, що в нашій країні часто не доводиться говорити навіть про елементарний документообіг, так як на багатьох підприємствах його просто немає. Зокрема, найчастіше в гарячу пору збору врожаю перед елеваторами стоїть черга машин на розвантаження ще з вечора. Хоча впровадження електронного кабінету для кожного постачальника зможе розв’язувати цю проблему: він буде бачити всю електронну чергу на елеватор і, відповідно, розподіляти свої машини на розвантаження без втрат дорогоцінного часу в “живої черги”.

  З іншого боку, підприємство (елеватор) теж може нести великі втрати від начебто “непомітних” простоювань транспорту на території, коли логістичні мікрозатримки руху по підприємству можуть накопичуватися в сніжний ком. Часто персонал ці “непомітні” проблеми не бачить, але додаток / сервіс може збирати дані і давати оперативну можливість аналізувати цю інформацію. На основі цих даних підприємство може постійно вивіряти і покращувати свої бізнес-алгоритми логістики. Також логістичні системи повинні інтегруватися з системами безпеки підприємства: через відеоспостереження і контроль доступу прописуються маршрути транспорту з маркуванням контрольних точок, а також положення авто на вагах (щоб уникнути махінацій з вагою) з оперативним онлайн-оповіщенням служби безпеки про всі порушення. Втручання оператора в логістичні процеси має бути мінімальним. А вже зміни на верхньому рівні алгоритмів має здійснюватися не “навмання”, а на підставі зібраної статистики, коли чітка математика бізнесу визначає ці зміни.

  Крім цього, є логістичні процеси, які жорсткіше регулюються вимогами УКРІНФОРМ України, наприклад, на митних ліцензійних складах. У цьому випадку збільшується кількість контрольних точок для логістики транспорту по підприємству, а також включаються інші сервіси, без яких неможлива робота такого складу: наприклад, розпізнавання номерів та геолокація автомобілів.

  Головне, що слід відзначити, смарт-логістика – це скоріше похідна глибинної алгоритмізації транспортних потоків для все більш конкретних бізнес-цілей.

  У ІТ-компаній в Україні є величезне поле із “смартизаціі” логістики. У своїй роботі часто стикаємося з тим, що клієнти або не знають про можливості систем логістики рівнем на порядок вище традиційних, якими давно користуються у всьому світі, або не довіряють таким інноваціям, вважаючи їх невідповідними. Ефективний досвід роботи на логістичних об’єктах самого різного масштабу спростовує думку таких скептиків.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Поромна переправа Орлівка-Ісакча перевезла перший рейсовий автобус (фото)

  18 лютого 2021 року дунайська поромна переправа Орлівка-Ісакча, що з'єднує Україну з Румунією, обслужила перший автобусний рейс.

  На українському ринку “Інтерпайп” постачає залізничні колеса за умовами спот-угод через непрогнозованого ринку вагонобудування

  На українському ринку залізничних коліс промислова компанія "Інтерпайп" фактично працює на споті, що обумовлено неможливістю прогнозувати потреби вітчизняної галузі вагонобудування на довгострокову...

  Вагоноремонтний завод у Києві повністю модернізував поїзд метро (фото)

  У Києві, на синій гілці столичного метрополітену, яка йде від станції "Героїв Дніпра" до станції "Теремки", найближчими днями запрацює перший поїзд, модернізований...

  Енергоблок Хмельницької АЕС під’єднали до мережі задля зупинки імпорту електроенергії з РФ

  15 лютого о 9:31 енергоблок №2 Хмельницької атомної електростанції підключений до Об'єднаної енергосистеми України після ремонту.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” впроваджує систему визначення пріоритетності ремонту і будівництва доріг

  "Укравтодор" в рамках реформи управління якістю в дорожній галузі, впроваджує систему HMD-4 - програмне забезпечення, яке використовується для пріоритизації ремонтів та будівництва...

  Харківський тракторний завод провів модернізацію виробництва та ввів в роботу новий цех

  Харківський тракторний завод презентував відеоролик, в якому демонструється масштабна модернізація виробництва.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АвтоЦентр.

  В Одесі представили концепцію майбутнього меморіалу Героям Небесної Сотні та загиблим в російсько-українській війні

  Концепцію меморіальних зон в честь Небесної Сотні та загиблих на фронті російсько-української війни, які з'являться в парку, що оточує Одеську облдержадміністрацію, представили...

  В ОАЕ “Укроборонпром” уклав ряд військово-технічних угод

  ДК «Укроборонпром» підписав угоди й договори з Tawazun Economic Council і EDGE Group про розширення військово-технічного співробітництва.Передає Національний Промисловий...

  Зараз читають

  Для Дніпровського метрополітену хочуть закупити вагони китайської CRRC з наскрізними проходами (фото)

  Представники міської влади Дніпра побували в Стамбулі, де ознайомилися з ходом будівництва нових станцій метрополітену, а також...

  Завершено капремонт всіх шести ескалаторів на столичній станції метро “Золоті ворота”

  На станції метро "Золоті ворота" Київського метрополітену завершено капітальний ремонт шести ескалаторів.Про це...

  «Запоріжкран» виготовить 5 гібридних кранів RTG для США

  Американська Південна залізниця замовила п’ять гібридних RTG кранів виробництва Konecranes, до якої входить українське ПрАТ «Запоріжкран».

  У Києві представили елементи інтер’єрів та обладнання для українських електричок (фото)

  На Київському електровагоноремонтному заводы (КЕВРЗ) 2 лютого пройшла виставка сучасних розробок елементів салонного інтер'єру вагонів електропоїздів.