9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Червня, 2020

Що таке смарт-логістика

 • 1. Так що ж, на вашу думку, є смарт-логістика (розумна логістика)? Конкретний сервіс або більш широке розуміння оптимізованої логістики? Так адже логістика сама за своєю суттю є оптимізацією потоків!

  2. На ваш погляд, які із завдань, що вирішуються за допомогою смарт логістики, на сьогодні видаються найбільш актуальними?

  3. У чому основні переваги застосовуваної технології смарт-логістики в порівнянні з іншими?

  4. Чи можете ви навести яскраві приклади ефективного застосування технології смарт-логістики в логістичній практиці в Україні та у світі?

  Запит ринку спрямований на те, щоб інструменти ставали розумнішими, щоб бізнес-додатки і сервіси ставали “смарт”. Те ж стосується і логістичних сервісів. За модними словами стоять цілком конкретні речі: електронний документообіг, електронний кабінет логіста та інші зміни логістичних бізнес-процесів.

  Можна говорити про те, що розумна логістика – це оптимізація інформаційних логістичних потоків, але вже – обов’язково в електронному вигляді, з дедалі більшим відходом від ручного керування в бік автоматизації, за допомогою додатків / сервісів – і вже на більш глибокому рівні алгоритмізації процесів. Тому що чим “розумніше”, тобто чим більш автоматизований алгоритм, тим менший вплив горезвісного людського чинника.

  За свого досвіду впровадження таких систем ми можемо сказати про те, що в нашій країні часто не доводиться говорити навіть про елементарний документообіг, так як на багатьох підприємствах його просто немає. Зокрема, найчастіше в гарячу пору збору врожаю перед елеваторами стоїть черга машин на розвантаження ще з вечора. Хоча впровадження електронного кабінету для кожного постачальника зможе розв’язувати цю проблему: він буде бачити всю електронну чергу на елеватор і, відповідно, розподіляти свої машини на розвантаження без втрат дорогоцінного часу в “живої черги”.

  З іншого боку, підприємство (елеватор) теж може нести великі втрати від начебто “непомітних” простоювань транспорту на території, коли логістичні мікрозатримки руху по підприємству можуть накопичуватися в сніжний ком. Часто персонал ці “непомітні” проблеми не бачить, але додаток / сервіс може збирати дані і давати оперативну можливість аналізувати цю інформацію. На основі цих даних підприємство може постійно вивіряти і покращувати свої бізнес-алгоритми логістики. Також логістичні системи повинні інтегруватися з системами безпеки підприємства: через відеоспостереження і контроль доступу прописуються маршрути транспорту з маркуванням контрольних точок, а також положення авто на вагах (щоб уникнути махінацій з вагою) з оперативним онлайн-оповіщенням служби безпеки про всі порушення. Втручання оператора в логістичні процеси має бути мінімальним. А вже зміни на верхньому рівні алгоритмів має здійснюватися не “навмання”, а на підставі зібраної статистики, коли чітка математика бізнесу визначає ці зміни.

  Крім цього, є логістичні процеси, які жорсткіше регулюються вимогами УКРІНФОРМ України, наприклад, на митних ліцензійних складах. У цьому випадку збільшується кількість контрольних точок для логістики транспорту по підприємству, а також включаються інші сервіси, без яких неможлива робота такого складу: наприклад, розпізнавання номерів та геолокація автомобілів.

  Головне, що слід відзначити, смарт-логістика – це скоріше похідна глибинної алгоритмізації транспортних потоків для все більш конкретних бізнес-цілей.

  У ІТ-компаній в Україні є величезне поле із “смартизаціі” логістики. У своїй роботі часто стикаємося з тим, що клієнти або не знають про можливості систем логістики рівнем на порядок вище традиційних, якими давно користуються у всьому світі, або не довіряють таким інноваціям, вважаючи їх невідповідними. Ефективний досвід роботи на логістичних об’єктах самого різного масштабу спростовує думку таких скептиків.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Запорізька АЕС вивела з резерву та підключила до енергосистеми енергоблок №6

  27 червня о 17 годині енергоблок №6 Запорізької атомної електростанції було виведено з резерву та підключено до...

  КБ «ЛУЧ» опублікувало відео випробувань ракетного комплексу «Нептун»

  КБ «ЛУЧ» опублікувало повне відео випробувань ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Мова...

  У Запоріжжі за борги навчального центру продають авіатехніку (фото)

  У Запоріжжі за борги по заробітній платні Центру льотної підготовки імені Маршала авіації Покришкіна продають авіатехніку установи.Передає Національний Промисловий...

  Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” вчергове виграла суд у російської підсанкційної компанії

  26 червня 2020 року Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду ухвалив рішення на користь підприємства Державного концерну "Укроборонпром" – Державної акціонерної...

  Українські прикордонники активно використовують гелікоптери Airbus H-125 на Чернігівщині (відео)

  Прикордонники патрулюють кордон з повітря за допомогою нових вертольотів Airbus H-125.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Аеропорт Львів відновив обслуговування міжнародних рейсів

  Міжнародний аеропорт Львів ім. Данила Галицького 19 червня прийняв перший рейс після відновлення міжнародного авіасполучення.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Міністерство оборони та “Мотор Січ” активізували роботу над легким ударним гелікоптером (відео)

  Роботи над створенням легкого ударного вертольота для українського війська активізовано у рамках спільного рішення між Міністерством оборони України та "Мотор Січ".

  Windrose виконала перший внутрішній рейс на турбогвинтовому літаку ATR-72 (відео)

  Учора, 27 червня, українська авіакомпанія Windrose виконала перший комерційний рейс на новому для неї типі повітряних суден — турбогвинтовому ATR-72.

  Зараз читають

  Державне космічне агентство зацікавилося проєктами НТУУ “КПІ” (відео)

  У Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського обговорили створення спільних проєктів з Державним космічним агентством України.

  Перший після карантину чартерний рейс з українськими туристами вилетів з Києва до Албанії

  Перший після карантину чартерний рейс з українськими туристами вилетів у п'ятницю з міжнародного аеропорту Київ ім. Ігоря...

  Великий інвестиційний фонд з ОАЕ візьме участь у “великій приватизації” українських підприємств

  В Україну хоче зайти один з найбільших арабських інвестиційних фондів - Mubadala, що прагне вкладати кошти в...

  Запорізька АЕС вивела з резерву та підключила до енергосистеми енергоблок №6

  27 червня о 17 годині енергоблок №6 Запорізької атомної електростанції було виведено з резерву та підключено до...