9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

КБ «Південне» планує співпрацювати з Казахстаном на Байконурі

Дніпропетровське ДП «Конструкторське бюро «Південне» збирається протягом двох років переоснастити ракету-носій (РН) “Зеніт” середнього класу новим українським ракетним двигуном РД-815 замість російського двигуна РД-171М.

Крім того, українське підприємство також розробило ракету «Маяк-С3.9», яка за своїми характеристиками перевершує «Зеніт», і спроектована для використання в міжнародних програмах «Морський старт» і «Наземний старт».

У «Південному» вважають, що ці та інші розробки допоможуть їм повернутися до співпраці з Казахстаном, відновивши запуски з Байконура, і прокласти дорогу до участі в інших міжнародних програмах. Про це та багато іншого гендиректор «Південного» Олександр Дегтярьов розповів на нещодавній 7-й міжнародній конференції «Космічні технології: сьогодення і майбутнє» в Дніпрі.

Відповідаючи на відповідне запитання журналіста, глава «Південного» впевнено заявив, що КБ «Південне» готове забезпечити Казахстан ракетами-носіями «Зеніт» для запуску з космодрому Байконур. Він зазначив, що «пускові системи РН «Зеніт» повністю відповідають усім світовим стандартам», а єдине, що заважає відновити співпрацю – «якась політична складова». Також Дегтярьов згадав про проблеми імпортозаміщення російських комплектуючих.

По «Зеніту» у нас є проблема імпортозаміщення і найболючіше місце тут — двигун першого ступеня РД-171М. Але КБ «Південне» розробило двигун РД-815 тягою 250 тонн і три таких двигуни складають перший ступінь ракети «Маяк-С3.9», що трохи вище за сумарними характеристиками, ніж 171-й двигун. На жаль, у нас є проблеми з виробництвом і ми відстаємо з виготовленням матчастини для проведення повномасштабних випробувань. Але ми в цьому напрямку рухаємося, і якщо об’єднати зусилля, то ми б могли дуже багато зробити, — зазначив Дегтярьов.

Оцінюючи терміни створення нового вітчизняного двигуна для РН «Зеніт» Дегтярьов сказав: «Якщо грошей буде достатньо, за два роки доведемо».

На закінчення можна згадати про виготовлення на початку травня і відправці на вогневі випробування нового двигуна, в якому також всі деталі та комплектуючі власного виробництва.

«На початку травня було виготовлено і відправлено на вогневі випробування 7000-е виріб – третій ступінь ракети-носія середнього класу« Циклон-4 ». Це досягнення двох підприємств – виготовлення вузлів і складання виконали на «Південмаші» по конструкторської документації КБ «Південне», – йдеться в повідомленні підприємства.

Це вперше в історії заводу, всі вузли та агрегати двигуна ракети-носія були виготовлені власними силами, без залучення інших підприємств. До складу третього ступеня входить рідинний ракетний двигун РД-861К, призначений для створення тяги й маневрування.

Вогневі випробування планується проводити в липні-серпні поточного року. Після проведення випробувань і відпрацювання всіх вузлів, буде виготовлений зразок третього ступеня для перших льотних випробувань.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають