9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Вересня, 2021

Як киянин відкрив власний ювелірний бізнес

 • Ветеран АТО і ювелір з 15-річним стажем Артем Коровченко розповів як він прийшов в цей бізнес, що потрібно для того, щоб стати ювеліром, і чи складно купити в Україні дорогоцінне каміння.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Delo.UA.

  Боєць 56 мотопіхотної бригади Артем Коровченко займається ювелірним бізнесом вже 15 років. За цей час ветеран кілька разів ішов з бізнесу – спочатку на війну, а потім в будівництво, проте в результаті все одно опинявся за робочим столом з лобзиком в руках. В своєму інтерв’ю ветеран розповів, як він потрапив в ювелірний бізнес і що планує робити далі.

  Киянин Артем Коровченко в ювелірному бізнесі не новачок. Вперше він взяв в руки лобзик ще в 2003 році. З тих пір розлучався з ним лише на час перебування в АТО.

  За освітою я будівельник. Закінчив будівельний технікум і думав здобувати вищу будівельну освіту, але незабаром усвідомив, що це не те, чим хочу займатися все життя, – розповідає Артем.

  Після закінчення технікуму на початку 2000-х років Артема закликали на строкову службу. Після повернення з армії знову виникло питання подальшого працевлаштування.

  Один друг сказав мені, що його знайомий ювелір шукає собі учнів. Я вирішив спробувати, оскільки інтерес до мистецтва був ще з дитинства. Мій батько був професійним художником і робив репліки таких відомих картин, як “Джоконда” або “Сикстинська Мадонна”. У нього були клієнти не тільки в Україні, а й за кордоном, – згадує Артем.

  Після 3-місячного навчання Артем залишився працювати в ювелірній майстерні. У 2013 році, за кілька місяців до Майдану, Артем вирішив відкрити свою власну майстерню. Він зняв приміщення площею 10 кв. м в невеликому торговому центрі в Солом’янському районі столиці.

  Це була невелика кімнатка, де я розташував свою майстерню. Планував в основному займатися потоковим ремонтом прикрас – зменшити/збільшити розмір кілець, спаяти ланцюжок, якщо вона порвалася, почистити прикраси, – говорить ветеран.

  Однак, як зізнається Артем, час відкриття бізнесу виявилося невдалим – не було тієї кількості клієнтів, на які розраховував ветеран. Тому на початку 2014 року він був змушений закрити майстерню, а через рік пішов в АТО.

  Результат пошуку зображень за запитом "ARTKORJewelry"

  Артем потрапив в четверту хвилю мобілізації на початку 2015 року. Службу проходив в 56 мотопіхотної бригади, яка базувалася в Запоріжжі.

  Вона тільки називалася запорізької, разом зі мною служило багато хлопців з Києва, Чернігова та інших міст України, – згадує ветеран.

  Артем демобілізувався в квітні 2016 року і відразу приєднався до центру побутових послуг “АТОшка”, створеного ветераном батальйону “Донбас” Русланом кидалово.

  Після повернення у мене не було грошей на відкриття власної майстерні, тому вирішив приєднатися до хлопців. Ми зняли приміщення на вул. Гарматній і почали працювати, – згадує ветеран.

  В “АТОшке” Артем працював “помічником на годину” – виконував дрібні роботи по ремонту. За словами ветерана, роботи були дуже різними – кому-то розетку поміняти, кому-то шафа відремонтувати або труби почистити.

  Ми займалися всім, чим тільки могли – від ремонту комп’ютерів до складних будівельних робіт. Це зіграло з нами злий жарт. Ми брали багато замовлень, проте нам не вистачало ні людей, ні техніки, щоб всі їхні виконати, що позначалося на якості виконання замовлень, – нарікає ветеран.

  В результаті через півтора місяці ветеран повернувся назад до ювелірного бізнесу.

  Однак якщо раніше він займався в основному дрібним ремонтом, то з кінця 2016 року ветеран вирішив спеціалізуватися на виготовленні авторських прикрас.

  У мене за плечима був вже великий досвід роботи ювеліром. Навіть коли я працював на інших майстрів, у мене були і індивідуальні замовлення. Переважно це були важкі ланцюжки з золота, які не продаються в магазинах. Мені ж швидше приносило задоволення створення власних кілець, браслетів або сережок, – згадує ювелір.

  На виготовлення одного виробу у майстра йде від одного до трьох днів. Менше часу йде на виготовлення кілець, більше на браслети і сережки. Всі вироби майстер робить зі срібла.

  Як зізнається Артем, раніше більше працював з золотом, проте через зростання цін на цей матеріал змушений був відмовитися – не може дозволити собі тримати великі запаси золота будинку. Тому якщо клієнт хоче виріб із золота, то бажано, щоб лом був його. Інша справа срібло – грам срібла коштує в середньому 20 грн.

  Це впливає і на вартість виробів. Кільце разом з роботою і матеріалами коштує від 600 грн, сережки – від 650 грн, браслет вагою 20 грам – від 2 тис. грн. Як зазначає майстер, з золота всі ці вироби коштували б як мінімум в декілька разів дорожче.

  Як зазначає Коровченко, на ринку багато мас-маркету. Ювелірні вироби можна купити на кожному кроці, проте люди все одно хочуть виділятися в натовпі, тому і приходять до майстрів-ювелірів.

  Вироби ветеран продає переважно через соціальні мережі Facebook і Instagram. Він зазначає, що статус ветерана АТО дає йому деяку перевагу на ринку.

  Нещодавно до мене звернулася волонтер з Кривого Рогу. Вона замовила кільце собі і своїй мамі. Як потім вона зізналася, таким чином хотіла підтримати бізнес ветеранів, – говорить Артем.

  Як і в інших бізнесах, на ювелірному ринку є своя сезонність. Найчастіше ювелірні вироби люди замовляють на подарунок. Тому гаряча пора для Артема – новорічні свята, 14 лютого і 8-е березня. Плюс теплу пору року.

  Багато моїх клієнтів – це молодята, а період весіль у нас в основному припадає на теплу пору року. Тому коли інші в цей час відпочивають, я працюю в поті чола. Але мені це подобається, – зазначає майстер. У міжсезоння ювеліра рятує поточний ремонт виробів.

  До ризиків ювелірного бізнесу також відноситься і дорожнеча інструментів, а також витратних матеріалів. Тільки на щіточки і на пилочки для лобзика Артем недавно витратив 600 грн.

  Все через те, що всі матеріали імпортні – німецькі, польські, швейцарські. Україна нічого з цього, на жаль, не виготовляє, – нарікає ювелір.

  За його підрахунками, за 15 років лише на обладнання для ювелірної справи пішло близько $5 тис. Це, не рахуючи витратних матеріалів.

  Однак не все так сумно. Останнім часом намітилися і позитивні тенденції. Якщо раніше знайти окремі дорогоцінне або полудругоценние камені було вкрай складно, то зараз регулярно проводяться спеціалізовані виставки, де майстри можуть придбати необхідні матеріали.

  Аналогічна ситуація і з металом – його придбати не складає труднощів.

  Я можу його купити як в банку у вигляді злитка, так і у оптових торговців. Беру тільки срібло 999 проби, а потім з нього роблю 925 пробу, бо саме з срібла цієї проби роблять ювелірні прикраси. Тому не працюю з срібним ломом, оскільки там проба часто нижче, ніж 925, – відзначає Артем.

  На даний момент Артем Коровченко працює вдома, однак не залишає ідею створення власної майстерні.

  Хочу, щоб вона перебувала десь на видному місці, щоб клієнти могли потрапити в майстерню з вулиці. Пропозицій дуже багато, однак у мене поки немає фінансової можливості орендувати приміщення. Ідеальне приміщення для мене – це приміщення на першому поверсі на Севастопольській площі. ще перед АТО цікавився вартістю оренди в ТРЦ. Ціна стартувала від $ 100 за 5 кв.м, – нарікає Артем.

  Розширювати виробництво Артем поки не планує. Причин кілька. По-перше, ветеран вирішив спеціалізуватися на унікальних прикрасах. По-друге, знайти хороших фахівців на ринку складно. Бракує знань, плюс у працівників є різного роду “спокуси”.

  Був випадок, коли один з майстрів заклав всі вироби в ломбард, а гроші витратив на гральні автомати. Скільки було випадків, коли майстри приходили на роботу п’яними або взагалі не приходили, їх треба було шукати по всьому місту, – згадує ветеран.

  У планах Артема – залишатися унікальною майстерні.

  Я не хочу переходити на мас-маркет, хоча це було б нескладно зробити. В майбутньому хотів би продавати вироби в ювелірних магазинах. Мені вже надходили окремі пропозиції і зараз веду переговори з власниками магазинів. Головне – у мене тепер є бачення, куди я хочу рухатися, – зазначає ветеран.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харківський авіазавод виплатив зарплату за серпень шляхом реалізації єгипетського контракту

  На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві виплатили зарплату за серпень 2021 та намагаються розв'язати проблему стажу працівників.

  На Дніпрі почали тестувати шлюзування караванів з двох барж та буксира (фото)

  З ініціативи ДП "Укрводшлях" з 17 вересня 2021 року починаються тестові шлюзування караванів баржо-буксирних складів (2 баржі та 1 буксир) на шлюзах...

  Україна за підтримки США має намір побудувати завод з виробництва ядерного палива та п’ять блоків АЕС

  Презентований в США проєкт розвитку атомної енергетики на $9,6 мільярда включає будівництво двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) і малих модульних реакторів,...

  Перші ракетні катери для українського флоту побудують у Шотландії

  Ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.Про...

  Приватизацією заводу “Більшовик” зацікавились великі забудовники

  Аукціон із продажу АТ «Перший київський машинобудівний завод» призначено на кінець жовтня.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Главком.

  Нідерландська компанія відкрила на Львівщині новий завод з виробництва кормових добавок

  У п'ятницю, 17 вересня, нідерландська компанія De Heus разом з українським партнером Федором Шопським відкрила в селі Хильчиці Львівської області новий завод...

  У Київській області відкрили новозбудовану Академію спорту

  У Бучі Київської області відкрилася сучасна Академія спорту, споруджена за програмою «Велике будівництво». Про це повідомляє пресслужба Київської обласної...

  Компанія Onur перемогла у тендері на будівництво аеродрому в Дніпрі

  Новим підрядником будівництва аеродрому в аеропорту Дніпра обрана компанія Onur.Про це свідчить інформація в системі публічних торгів Prozorro,...

  Зараз читають

  У Миколаєві відремонтували рейдовий тральщик для ВМС України (фото)

  Після завершення ремонту на Миколаївському суднобудівному заводі до пункту постійного базування вийшов рейдовий тральник «Геничеськ» ВМС України.

  ДАХК “Артем” готує випробування дрона-камікадзе “Мисливець”

  Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" завершує етап розробки комплексу дистанційно-керованих літальних апаратів "Мисливець". На черзі – перехід...

  Нідерландська компанія відкрила на Львівщині новий завод з виробництва кормових добавок

  У п'ятницю, 17 вересня, нідерландська компанія De Heus разом з українським партнером Федором Шопським відкрила в селі...

  У Коломиї відроджують виробництво екскаваторів

  Коломийська міська рада планує закупити для комунальних підприємств екскаватори «Карпатець».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...