9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Мешканець села під Києвом перейшов на екологічний спосіб життя

Житель села Бобриця, що на Києвщині, встановив сонячну електростанцію потужністю10 кВт, утеплив будинок та придбав електромобіль

Три роки тому Сергій Коннов вирішив встановити фотоелектричні модулі, а тепер на даху та на деяких спорудах розташовані 40 сонячних панелей площею 1,6х1 метр кожна.З 2015 року надлишок електроенергії, яку генерує СЕС потужністю10 кВт, Сергій Коннонов продає «Київобленерго» за зеленим тарифом – щороку заробляє близько 50 000 гривень.

Ріст цін на енергоносії змусив шукати альтернативні джерела, – каже він. – Мотивацією була не стільки економія коштів, оскільки цей спосіб виявився досить затратним, а перехід на менш шкідливу для природи альтернативну енергетику, плюс сонячна станція – це або додатковий дохід, або економія: “зелена”, безпечна, не шумить, та ще й гроші приносить – як її не любити?”

Як заробіток розглядати сонячні панелі Сергій не планує, адже при стартовій вартості у 250 тисяч гривень, інвестиції у них окупаються лише за 5-6 років. Особливих проблем у догляді за сонячними панелями при цьому не існує, час від часу панелі потрібно лише протирати від пилу

Після сонячних панелей Сергій не став зупинятися і придбав електромобіль, потім утеплив будинок, завдяки чому зменшив споживання газу. На дадачу, Сергій Коннонов долучився до роздільного збору сміття, яке запровадила громада Бобриці.

“Майже все село сортує, у мене вдома стоять окремі сумочки для паперу, пластику, скла, металу – потім вторсировину розвозять у різні пункти збору відходів, – розповідає він. – Раніше платили за це з власної кишені, зараз вже перестали».

Також Сергій Коннонов облаштував світлодіодне освітлення. Таке освітлення вже освітлює і інші вулиці Бобриці.

ДжерелоEcoTown

Останні новини:

Зараз читають