9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Вересня, 2022

Фото: Як біля Запоріжжя відновлюють військовий аеродром та пристосовують його для цілей пасажирської авіації

18 листопада на території аеродрому в Широкому (Запорізька область) провели суботник, який дав старт роботам по відновленню злітно-посадкової смуги аеродрому.

Уже багато років територією Центру льотної підготовки імені Покришкіна площею в 300 гектар ніхто не займався і вона прийшла в запустіння. Аеродром перетворився на кладовище літаків, одну з злітно-посадокових смуг розібрали, а та, яка залишилася, заросла бур’яном.

З ініціативою відновлення аеродрому виступив запорізький нардеп Петро Сабашук у співпраці з ще одним народним обранцем В’ячеславом Богуслаєвим. Сабашуку вдалося домогтися призначення керівником центру людини із Запоріжжя, а не з іншого міста. Зараз в .о директора центру є Сергій Діденко.

blank

Петро Сабашук не приховує, що Діденко є його помічником. Нардеп упевнений, що цей керівник як економіст і колишній слідчий податкової інспекції зможе навести порядок і виявити причетних до розкрадання майна аеродрому, щоб потім покарати винних.

– Тут буде базуватися клуб дельтапланеристів, парашутистів, стоятимуть літаки малої авіації наших запорожців. Як тільки ми засертифікуємо смугу і вона стане робочою тут відновиться життя. Це одна з кращих смуг в Україні, 2,5 кілометра, це золота смуга. Аеродром буде приймати бізнес авіацію – невеликі літаки на 10-12 місць. Для комерційного використання існують занадто високі вимоги, цей аеродром буде для приватного і спортивного використання – поділився планами Петро Сабашук.

Крім цього, нардеп заявив, що аеродромом зацікавилася міська влада. Цю територію хочуть використовувати як майданчик для проведення різних фестивалів: повітряних куль, малої авіації, музичних.

Але для початку необхідно привести в порядок документи і саму територію аеродрому. Загалом, на суботник прийшло кілька десятків жителів Широківської громади. Вже є плани по створенню тут індустріального парку.

Доки десятки людей викорчовували бур’ян зі злітно-посадкової смуги, а трактори вивозили сміття, пілот демонстрував в небі фігури вищого пілотажу.

Фотокореспондент видання Forpost також побував на майданчиках, де знаходиться списана техніка. Фотографії ви можете переглянути у репортажі.

blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають