9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Фото: Як біля Запоріжжя відновлюють військовий аеродром та пристосовують його для цілей пасажирської авіації

18 листопада на території аеродрому в Широкому (Запорізька область) провели суботник, який дав старт роботам по відновленню злітно-посадкової смуги аеродрому.

Уже багато років територією Центру льотної підготовки імені Покришкіна площею в 300 гектар ніхто не займався і вона прийшла в запустіння. Аеродром перетворився на кладовище літаків, одну з злітно-посадокових смуг розібрали, а та, яка залишилася, заросла бур’яном.

З ініціативою відновлення аеродрому виступив запорізький нардеп Петро Сабашук у співпраці з ще одним народним обранцем В’ячеславом Богуслаєвим. Сабашуку вдалося домогтися призначення керівником центру людини із Запоріжжя, а не з іншого міста. Зараз в .о директора центру є Сергій Діденко.

Петро Сабашук не приховує, що Діденко є його помічником. Нардеп упевнений, що цей керівник як економіст і колишній слідчий податкової інспекції зможе навести порядок і виявити причетних до розкрадання майна аеродрому, щоб потім покарати винних.

– Тут буде базуватися клуб дельтапланеристів, парашутистів, стоятимуть літаки малої авіації наших запорожців. Як тільки ми засертифікуємо смугу і вона стане робочою тут відновиться життя. Це одна з кращих смуг в Україні, 2,5 кілометра, це золота смуга. Аеродром буде приймати бізнес авіацію – невеликі літаки на 10-12 місць. Для комерційного використання існують занадто високі вимоги, цей аеродром буде для приватного і спортивного використання – поділився планами Петро Сабашук.

Крім цього, нардеп заявив, що аеродромом зацікавилася міська влада. Цю територію хочуть використовувати як майданчик для проведення різних фестивалів: повітряних куль, малої авіації, музичних.

Але для початку необхідно привести в порядок документи і саму територію аеродрому. Загалом, на суботник прийшло кілька десятків жителів Широківської громади. Вже є плани по створенню тут індустріального парку.

Доки десятки людей викорчовували бур’ян зі злітно-посадкової смуги, а трактори вивозили сміття, пілот демонстрував в небі фігури вищого пілотажу.

Фотокореспондент видання Forpost також побував на майданчиках, де знаходиться списана техніка. Фотографії ви можете переглянути у репортажі.

Останні новини:

Зараз читають