9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

Житомирські пассажирські перевезення йдуть на новий рівень

 • Електробус був представлений на виставці EcoDrive 2018, компанією ТОВ “Скайвелл Україна”, 2 березня 2018 року у місті Києві. Зразу ж після цього він поїхав у Житомир, покращувати транспортну ситуацію. Щодо інших поставок невідомо, спочатку електробус має пройти тест в ТТУ і на маршруті з пасажирами.

  Житомир став першим містом, яке взяло курс на покращення екологічної ситуації в місті, та боротьбу с маршрутками. Для цього влітку 2017 року був оголошений тендер на закупівлю двох електробусів на суму 10 млн гривень. Але, з цим не склалось, оскільки не знайшлись виробники.

  Тепер, коли китайська компанія зайшла в Україну, в Житомирі знову задумались над покупкою електробусів, та заказали одну машину на тест. Якщо все пройде успішно, то в міській раді задумаються над створенням на базі ТТУ конвеєр електробусів.

  Щодо його характеристик. Для початку можна добавити, що електробус, поки їхав з Києва в Житомир, вичерпав 36% своєї зарядки. Це досить непогано, враховуючи що відстань між містами становить близько 120 км.

  Загалом же, електробус може проїхати на одному заряді близько 300 км, що для звичайного маршруту цілком досить. Вміщає в собі 80 пасажирів при не великому пасажиропотоці. І коштує аж на 20 тис. доларів дешевше за електробус концерну Електрон, Е19101.

  А якщо заглибитись, то електробус має синхронний двигун потужністю в 120/200 кВт, з макс. км 2800 Нм при 3000 об/хв. Максимальна швидкість 70 км/год. І головна фішка китайця – зарядка триває від 0.6 до 1.3 годин.

  Якщо ж подивитись ззовні, то електробус має непогані плюси. Це просторий накопичувальний майданчик та наявність низької підлоги, що дає можливість користуватися комфортним транспортом людям з обмеженими можливостями, матерям з коляскою. Також плюсом є відсутність сидінь на передніх колесах, як це робить Богдан. Серед мінусів можна віднести формулу дверей, оскільки для години-піку потрібно більше дверей та накопичувальних майданчиків. В цьому ж електробусі навпаки. Добре буде, якщо він буде використовуватись для приміських маршрутів чи там, де їздить мало людей.

  У висновку хочеться сказати, що це справжня еволюція пасажирських перевезень. Звичайно, ціна робить електробус дорогим та недоступним, але ж все-таки, це автобус, який має існувати замість маршруток. Політика Житомирської міської ради є заміна тролейбусів на електробус. Але якщо електробус пройде тест і добре себе покаже на маршруті, то чому б приватним перевізникам не купити SkyWell? Адже він має повну перевагу перед маршрутками. Єдине, що цей електробус буде вперше експлуатуватись в Україні, і невідомо, як він себе поведе, наприклад взимку. Тому будемо дивитись. Якщо китаєць хороший, то іншим містам можна буде брати приклад з Житомира.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому»...

  У Києві створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій

  На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій.Повідомляє...

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати цю продукцію до Ефіопії. 

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та модернізації дніпровських шлюзів.

  Українські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

  Одеські медики з Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова провели унікальну операцію з видалення великої пухлини ока методом електрозварювання. Цей...

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в частині протидії корупції.

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення Донецької та Луганської областей з...

  Зараз читають

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому»...

  Тернопіль оголосив тендер на закупівлю 15 великих автобусів

  Тернопіль готується придбати ще 15 низькопідлогових автобусів великої пасажиромісткості. Під цю закупівлю вже оголошено тендер.

  Європейський інвестиційний банк профінансує електрифікацію залізничних шляхів на ділянці Сіверськ – Лисичанськ

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) повідомив про готовність профінансувати електрифікацію залізничних шляхів на ділянці Сіверськ - Лисичанськ в...

  Військові протестували бронетранспортери “Отаман” та БТР-60М від “Практики” (фото)

  На полігоні Збройних Сил України "Десна" пройшли заводські ходові випробування дослідних зразків універсальних колісних платформ "Отаман" та...