9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Житомирські пассажирські перевезення йдуть на новий рівень

Електробус був представлений на виставці EcoDrive 2018, компанією ТОВ “Скайвелл Україна”, 2 березня 2018 року у місті Києві. Зразу ж після цього він поїхав у Житомир, покращувати транспортну ситуацію. Щодо інших поставок невідомо, спочатку електробус має пройти тест в ТТУ і на маршруті з пасажирами.

Житомир став першим містом, яке взяло курс на покращення екологічної ситуації в місті, та боротьбу с маршрутками. Для цього влітку 2017 року був оголошений тендер на закупівлю двох електробусів на суму 10 млн гривень. Але, з цим не склалось, оскільки не знайшлись виробники.

Тепер, коли китайська компанія зайшла в Україну, в Житомирі знову задумались над покупкою електробусів, та заказали одну машину на тест. Якщо все пройде успішно, то в міській раді задумаються над створенням на базі ТТУ конвеєр електробусів.

Щодо його характеристик. Для початку можна добавити, що електробус, поки їхав з Києва в Житомир, вичерпав 36% своєї зарядки. Це досить непогано, враховуючи що відстань між містами становить близько 120 км.

Загалом же, електробус може проїхати на одному заряді близько 300 км, що для звичайного маршруту цілком досить. Вміщає в собі 80 пасажирів при не великому пасажиропотоці. І коштує аж на 20 тис. доларів дешевше за електробус концерну Електрон, Е19101.

А якщо заглибитись, то електробус має синхронний двигун потужністю в 120/200 кВт, з макс. км 2800 Нм при 3000 об/хв. Максимальна швидкість 70 км/год. І головна фішка китайця – зарядка триває від 0.6 до 1.3 годин.

Якщо ж подивитись ззовні, то електробус має непогані плюси. Це просторий накопичувальний майданчик та наявність низької підлоги, що дає можливість користуватися комфортним транспортом людям з обмеженими можливостями, матерям з коляскою. Також плюсом є відсутність сидінь на передніх колесах, як це робить Богдан. Серед мінусів можна віднести формулу дверей, оскільки для години-піку потрібно більше дверей та накопичувальних майданчиків. В цьому ж електробусі навпаки. Добре буде, якщо він буде використовуватись для приміських маршрутів чи там, де їздить мало людей.

У висновку хочеться сказати, що це справжня еволюція пасажирських перевезень. Звичайно, ціна робить електробус дорогим та недоступним, але ж все-таки, це автобус, який має існувати замість маршруток. Політика Житомирської міської ради є заміна тролейбусів на електробус. Але якщо електробус пройде тест і добре себе покаже на маршруті, то чому б приватним перевізникам не купити SkyWell? Адже він має повну перевагу перед маршрутками. Єдине, що цей електробус буде вперше експлуатуватись в Україні, і невідомо, як він себе поведе, наприклад взимку. Тому будемо дивитись. Якщо китаєць хороший, то іншим містам можна буде брати приклад з Житомира.

Останні новини:

Зараз читають