9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Запорізька реінкарнація Мі-8

 • Розробка нової модифікації Мі-8 була розпочата запорізьким ВАТ «Мотор Січ» наприкінці 1990-х в ініціативному порядку та з використанням власних коштів. Головною відмінністю гелікоптерів нової модифікації було використання сучасних двигунів ТВ3-117ВМА-СБМ1В 4Е.

  Заміна двигуна дозволила суттєво зменшити споживання палива — у залежності від умов експлуатації, від 10 % до 20 %, підвищити на 30 % експлуатаційний ресурс силової установки і збільшити ефективність експлуатації гелікоптера. Статичний потолок збільшився до 2400 м, а динамічний — до 7300 м.

  Перші гелікоптери проходили капітальний ремонт на Конотопському авіаремонтному заводі, а потім ремоторизацію в Запоріжжі. У 2011 році керівництво ВАТ «Мотор Січ» прийняло рішення про перенесення виробництва Мі-8МСБ на Оршанський авіаремонтний завод (Республіка Беларусь), але потрібен був майже рік на технічне переоснащення цього підприємства.

  17-19 травня 2012 року пасажирський гелікоптер Мі-8МСБ був вперше представлений громадськості на 5-й міжнародній виставці гелікоптерої індустрії «HeliRussia-2012».

  На початок жовтня 2012 року загальні витрати ВАТ «Мотор Січ» на розробку Мі-8МСБ становили 6,5 млн доларів США. 20 жовтня 2012 року прес-служба Міністерства оборони України оголосила про завершення випробувань гелікоптера. Надалі, ВАТ «Мотор Січ» розпочало виготовлення двох гелікоптерів Мі-8МСБ для авіакомпанії «Orsha Air» на ВАТ «Оршанський авіаремонтний завод». Причому двигуни для гелікоптерів поставляли з України, а решту деталей та агрегатів для гелікоптерів білоруського замовлення виготовляли в Білорусі.

  У вересні 2013 року на аеродромі Борова був представлений перший Мі-8МСБ (бортовий номер EW-999AP) для цієї авіакомпанії. Крім того ще два цивільні Мі-8МСБ (бортові номери UR-MSF і UR-MSJ) знаходилися комерційній експлуатації української приватної авіакомпанії «Мотор Січ».

  У квітні 2014 року в.о. міністра оборони України М. В. Коваль затвердив наказ «Про Прийняття на Озброєння Збройних Сил України десантно-транспортного гелікоптера Мі-8МСБ-В», згідно з яким десантно-транспортний варіант гелікоптера Мі-8МСБ-В був офіційно прийнятий на озброєння Збройних сил України.

  Військовий варіант у ході модернізації отримує додаткове обладнання: нові системи збору, реєстрації та обробки польотної інформації, аварійний радіомаяк, лазерну система формування прицільної марки ФПМ-01кв, станцію оптико-електронного придушення «Адрос», комбінований пристрій викиду теплових помилкових цілей «Адрос» КУВ 26-50, екранно-вихлопні пристрої АШ-01В для зниження температури і розсіювання потоків вихлопних газів.

  У 2014 році було оголошено про укладення договору на поставку 13 гелікоптерів українськими силовими структурами (10 – для Міністерства оборони і 3 – для Національної гвардії Міністерства внутрішніх справ України). Фактично, протягом 2014 року Збройні сили України отримали три десантно-транспортні гелікоптери Мі-8МСБ-В, у 2015 – ще чотири. Станом на осінь 2016 року у складі ПС України знаходилось 9 таких гелікоптерів.

  Крім того, в 2015 р ще один Мі-8МСБ отримала Державна служба з надзвичайних ситуацій України.

  Тактико-технічні характеристики Мі-8МСБ-В

  Польотна маса, кг:
  – максимальна 112500
  – нормальна 11100
  Екіпаж: 2-3 особи.
  Максимальна швидкість: 280 км/год (на висоті 1000 м).
  Крейсерська швидкість:
  – з нормальною польотною масою 222-250 км/год (на висоті до 1000 м)
  – з максимальною польотною масою 205-215 км/год (на висоті до 1000 м)
  Максимальна висота польоту: 7300 м (з польотною масою 9000 кг і менш)
  Практична дальність польоту: 550 км (з польотною масою 10000 кг на висоті 3000 м)
  Витрати палива: година польоту — 500 л. (з нормальною польотною масою, на висоті 1000 м та швидкістю 180 км/ год)


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».Передає Національний Промисловий Портал з...

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Зараз читають

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».

  Катери Морської охорони посилили кордон з Білоруссю

  Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби посилив кордон з Білоруссю на...

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний...

  На базі «Антонова» створено новий високотехнологічний кластер

  14 червня 2021 року на ДП «Антонов» відбулося підписання Генерального договору про кластер високих технологій «Антонов».