9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Влучно і в ціль

 • Не буде перебільшенням сказати, що війна на Донбасі – це війна артилерії. Однак для артилерійських розрахунків дуже важлива швидкість та точність визначення координат. І тут без технічних засобів не обійтись. Тому дуже важливе наповнення артилерійських частин не тільки технікою, але й сучасним обладнанням. Благо у нас є національні виробники.

  В цьому плані дуже актуальним і затребуваною стала продукція державного підприємства „Орізон-навігація”, що входить у структуру ДК “Укроборонпром”. Для артилеристів вони постачають такий автоматизований комплекс розвідки СН-4003 „Базальт-ЛПР”.

  Але цей комплекс універсальний і може використовуватися як для навігаційного забезпечення підрозділів Сухопутних військ та Сил спеціальних операцій, ведення розвідки, так і для визначення координат орієнтирів (цілей) на місцевості та поправок для стрільби.

  Фактично за допомогою лазерного далекоміра, який входить до складу комплексу, вимірюються відстані до цілей, визначаються напрями (дирекційні кути і азимути). А за допомогою навігаційного приймача визначаються координати свого місця положення та об’єктів, цілей та розривів снарядів. Ця інформація може передаватися цієї інформації військовими каналами зв’язку.

  Загальна інформація про комплекс є секретною, однак деякі характеристики комплексу СН-4003 були «засвічені» у ЗМІ.

  Технічні характеристики СН-4003

  Середня квадратична похибка визначення координат місцезнаходження – не більше 10 м, в диференційному режимі – 5 м, висоти – 15 м.
  Діапазон вимірювань відстаней – від 145 до 20000 м
  Точність вимірювання відстаней – 10 м
  Максимальна відстань оптичного виявлення цілей – не менше 10 км


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства...

  Розробку нового позашляховика для української армії продовжать п’ять приватних компаній

  Дослідно-конструкторські роботи за темою легкового автомобіля підвищеної прохідності для Збройних сил України погодилися продовжити п’ять приватних компаній.

  Єгипет запрошує українські компанії інвестувати в особливу економічну зону Суецького каналу

  Влада Єгипту запрошує український уряд та українські компанії інвестувати в особливу економічну зону Суецького каналу (SCZone).

  Катери Морської охорони посилили кордон з Білоруссю

  Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби посилив кордон з Білоруссю на...