9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

Влучно і в ціль

Не буде перебільшенням сказати, що війна на Донбасі – це війна артилерії. Однак для артилерійських розрахунків дуже важлива швидкість та точність визначення координат. І тут без технічних засобів не обійтись. Тому дуже важливе наповнення артилерійських частин не тільки технікою, але й сучасним обладнанням. Благо у нас є національні виробники.

В цьому плані дуже актуальним і затребуваною стала продукція державного підприємства „Орізон-навігація”, що входить у структуру ДК “Укроборонпром”. Для артилеристів вони постачають такий автоматизований комплекс розвідки СН-4003 „Базальт-ЛПР”.

Але цей комплекс універсальний і може використовуватися як для навігаційного забезпечення підрозділів Сухопутних військ та Сил спеціальних операцій, ведення розвідки, так і для визначення координат орієнтирів (цілей) на місцевості та поправок для стрільби.

Фактично за допомогою лазерного далекоміра, який входить до складу комплексу, вимірюються відстані до цілей, визначаються напрями (дирекційні кути і азимути). А за допомогою навігаційного приймача визначаються координати свого місця положення та об’єктів, цілей та розривів снарядів. Ця інформація може передаватися цієї інформації військовими каналами зв’язку.

Загальна інформація про комплекс є секретною, однак деякі характеристики комплексу СН-4003 були «засвічені» у ЗМІ.

Технічні характеристики СН-4003

Середня квадратична похибка визначення координат місцезнаходження – не більше 10 м, в диференційному режимі – 5 м, висоти – 15 м.
Діапазон вимірювань відстаней – від 145 до 20000 м
Точність вимірювання відстаней – 10 м
Максимальна відстань оптичного виявлення цілей – не менше 10 км

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають