9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Великий калібр від «Маяка»

Війна на Донбасі не могла не сприяти появі цілого ряду оригінальних зразків озброєння. У тому числі і стрілецької. Так, наприклад, гостру необхідність ЗСУ в великокаліберних рушницях намагалися вирішити вітчизняні виробники. Однак після декількох років безплідних спроб наша армія була змушена купити американські «Баррета». Проте, з’явився ряд цікавих зразків. Як, наприклад, СГМ-12,7 від заводу «Маяк».

Це підприємство, нині відоме як виробник мінометів, з 2008 року намагалося вийти на вітчизняний ринок стрілецької зброї. В результаті завод освоїв виробництво танкових та піхотних кулеметів, а також комплектів для модернізації автомата Калашникова.

І ось на виставці “Зброя та безпека 2015» була представлена ​​і снайперська (за західними стандартами – антиматеріальна) гвинтівка СГМ-12,7 під «радянський» патрон 12,7х109.

При вазі в 17 кг і довжиною ствола в 1000 мм прицільна дальність стрільби сягає 1,5 км, а максимальна – понад 2 км. Ємність магазину – 5 патронів.

blank
СГМ-12,7

Основне призначення нової гвинтівки полягає в знищенні живої сили та легкоброньованої техніки на великих дистанціях, а також контрснайперська діяльність. Забезпечує надійне ураження живої сили, яка знаходиться в укриттях (будівлі) на дистанціях до 1200 метрів за рахунок пробиття цегляних стін товщиною до 250 мм. При цьому руйнування будівель мінімальні (порівняно з руйнуваннями при стрільбі з ручної стрілецької зброї).

Головний конструктор завод «Маяк» заявляв, що під час випробувань СГМ пробивала бронелисти товщиною 10 мм і подвійні бронеекрани товщиною 12 мм.

Однак з огляду на відсутність закупівель з боку Міністерства Оборони України гвинтівка не відповідає абсолютно всім вимогам військових.

Останні новини:

Зараз читають