Український “Корсар” чи Американський “Джавелін”?

15615
РК-3 «Корсар»
 • Економія та ефективність, це про легкий переносний ракетний комплекс РК-3 «Корсар» який призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей та інших об’єктів, в тому числі вертольотів.

  Національний промисловий портал вирішив порівняти Американську пускову установку та Український Корсар.

  Менший калібр, більший результат. Українська пускова установка має більш ефективнішу бронепробивність, та значно нижчу ціну. РК-3 Корсар можно використовувати в місті, що стусуєтся FGM-148 Javelin складність траєкторії польоту ракети ускладнює застосування комплексу в міських умовах і лісі, та неможливість корекції траєкторії польоту ракети або зміни мети після пуску, в той час як в Корсарі застосована напівавтоматична система наведення по променю лазера.

  Виявлення цілі і наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілу, що дозволяє вести стрільбу в складних погодних умовах.

  РК-3 «Корсар»

  «FGM-148 Javelin»

   Калібр установки, мм 105127

  Бронепробиваемість гомогенної броні
  за динамічним захистом, мм

  550-800600
  Максимальна дальність стрільби, м25002500
  Максимальна швидкість польоту ракети, м/с200200
  Час польоту на максимальну дальність (2500м), с1219
  Вага комплексу, кг1822,3
  Ціна ракети, дол15 00050 000
  Ціна комплексу, дол80 000246 000

  Але і плюси є в Американському Джавеліні, система наведення ракети по теплоконтрастній цілі виключає необхідність в активній підсвічуванні, що ускладнює виявлення розрахунку, пуску або ракети в польоті. Також командно-пусковий блок без пострілу може використовуватися як засіб розвідки і спостереження. Також без уваги не залишаєшся його масовість у військах.

  Нагадаємо що 16 грудня 2016 року були проведені планові випробування ПТРК РК-3 «Корсар», комплекс складається з верстата, контейнера з ракетою РК-3, а також пускової установки, оснащеної оптичним і інфрачервоним прицілами. Комплекс може використовуватися як з верстатом, маса якого становить 6,3 кг, так і без нього – в такому випадку стрілянина ведеться з бруствера.


  Про допомогу проекту

  3 КОМЕНТАРІ

  1. Еще бы сравнение с Корнетом. А так 5 баллов за статью 8)

  2. Порівнювати Javelin з українськими комплексами не можна – це різні покоління. Нехай би автор спробував навести лазером ракету на танк, перебуваючи під вогнем противника. А Javelin – запустив ракету і сховався в укриття, зовсім інше діло.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here