9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Українські електронні «вуха» для артилеристів

 • Важливим елементом ефективності застосування артилерії на фронті є можливість з максимальною точністю визначати місце розташування ворожих гармат, мінометів та установок залпового вогню, після чого наводити на них власні засоби вогневого ураження і коригувати їх вогонь.

  В радянській армії ці завдання вирішували комплекси звукометричної розвідки. Причому всі вони вироблялися в Одесі на базі Спеціального конструкторського бюро «Молнія». Після розпаду СРСР одесити продовжили свої розробки. Найсучаснішим же комплексом, який вийшов з стін бюро, є розвідувальний автоматизований звукометричний комплекс (РАЗК) «Положення-2».

  Його розробка була розпочата в 1995 році і завершена в грудні 2012 року. Крім того, до участі в роботах по створенню апаратної машини були залучені Тернопільський радіозавод «Оріон» (радіостанції Р-173м і РН-2.7 «Орiон РН-2.7), ЗДП «Радіоприлад» (телефонний апарат ТА-57) і ДП «Оризон-Навігація» (прилади супутникової навігації СН-3210 і СН-3003М «Базальт-М»).

  Після завершення державних випробувань наказом міністерства оборони України № 126 від 20 лютого 2013 року, комплекс був офіційно прийнятий на озброєння Збройних Сил України під найменуванням 1АР1 «Положення-2».

  На момент анексії Криму і початку війни на Донбасі у військах був один такий комплекс.

  З 2015 року його виробництво передано на Львівський державний завод «ЛОРТА». Тут же проводяться роботи по заміні компонентів російського виробництва на комплектуючі українського і західного виробництва.

  У 2016 році станція була включена в каталог продукції державного концерну “Укроборонпром” в якості зразка продукції військового призначення, яка може бути виготовлена ​​та поставлена ​​на експорт.

  РАЗК складається з апаратної машини на базі багатоцільового транспортера МТ-ЛБу (екіпаж-5 чоловік), трьох акустичних баз, дев’яти високочутливих датчиків-мікрофонів і метеостанції. Використовується навігаційна апаратура «заточена» під GPS. Аудіоінформація, що надходить через звукоприймачи «Положення», обробляється комп’ютером, який видає координати артилерії противника і точок розривів снарядів і мін, випущених нашими.

  Всі дані передаються по шифрованих каналах зв’язку і відображаються в онлайн-режимі на екрані оператора і цифровому планшеті артилерійського командира.

  Максимальна дальність, на якій комплекс «чує» противника, – 35 кілометрів. Коригувати вогонь своєї артилерії він може на відстані до 15 км. Чим ближче джерело звуку, тим точніше РАЗК визначає його місце розташування.

  Час визначення координат – не більше 5 секунд. Кількість прийнятих сигналів пострілів і розривів – до 50 в хвилину. Кількість оброблюваних цілей до 100.

  Безперечною перевагою АЗКР «Положення-2» у порівнянні з комплексами АЗК-5 та АЗК-7 є суттєве скорочення транспортних засобів і особового складу, який обслуговує комплекс, у 4 і 5 разів відповідно.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні три нових об'єкти були запущені...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність планується перенести в Україну, починаючи...

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок заходу - броньовану медичну...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  Зараз читають

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих...

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він...