9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Червня, 2022

Українські дрони: Observer-S

Війна на Донбасі стимулювала розвиток нових технологій та цілих напрямків, яких до цього не існувало у ЗСУ. Так, до весни 2014 року фактично не було такого поняття як безпілотний літальний апарат. Нині ж тільки на озброєнні їх десяток типів, а у фронтових частинах від волонтерів ще більше.

Одним з останніх на озброєння ЗСУ на особливий період прийнятий безпілотний авіаційний комплекс Observer-S, розроблений компанією Def C (входить до консорціуму Intecracy Group). Це перший та єдиний дрон від цієї компанії.

blank

Це апарат класа «міні» злітною масою до 6,5 кг, який призначений для повітряної розвідки на відстані 25-30 км в умовах ведення бойових дій, виявлення і визначення координат бойової техніки, розташування військ, укріплених позицій супротивника для цілевказання, корегування вогню артилерії на уровні тактичної ланки.

«Родзинкою» комплекса є автопілот, який здатен виводити апарат на ціль у автоматичному режимі з можливістю його коригування в режимі реального часу. Крім того, апаратура забезпечує автоматичне супроводження нерухомої цілі.

Для зручності розвідки точкової мети БпЛА має режим обльоту вказаної точки із заданим радіусом, автоматично здійснюючи корекційні поправки, враховуючи кутові швидкості польоту, що виникають при дії атмосферних погодних явищ. Дальність відеоканалу до 30 км.

blank

В автоматичному режимі розраховує координати цілі, за якою спостерігають і передає їх до наземної станції керування. Може працювати в зв’язці з іншими безпілотниками і комплексами, або бути ретранслятором.

Зліт здійснюється з шасі на рівній поверхні (управління оператором), можливий запуск «з руки» при чому зліт і набір висоти здійснюється в автоматичному режимі.

Апарат з ромахом крила в 3,4 метра має корисне навантаженні в 1 – 1,5 кг та тривалість польоту до 5 годин. Привод – електродвигун з живленням від літій-полімерних акумуляторів великої ємності.

Комплекс пройшов випробування у Державному науково-випробувальному центрі Збройних Сил України в умовах застосування комплексу радіоперешкод (придушення сигналів GSM, GPS, ГЛОНАСС).

Конструкція дрона створена з урахуванням бойового досвіду – так, завдяки модульній системі при пошкодженні апарата його ремонт проводиться за короткий час шляхом заміни елементів, які вийшли з ладу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають