9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Українська зброя для секретних агентів

У 80-х роках ХХ століття в Сполучених Штатах Америки був розроблений тип вогнепальної зброї – складаний пістолет-кулемет для прихованого носіння, щоб озброїти поліцейських, охоронців, співробітників спецслужб.

А вже через 10 років цю ідею підхопили в «Київському конструкторському бюро Спеціальної Техніки» (КБСТ) під керівництвом професора Ігоря Олексєєнка. Проект отримав назву «Гоблін» (у деяких джерелах – «Трансформер») і його було реалізовано у 1994 році.

Розробники планували, що така зброя стане у пригоді співробітникам СБУ, екіпажам бойових гвинтокрилів і БМП, а також різним спеціальним підрозділам МВС.

Пістолет-кулемет складається з однакових за розмірами зчленованих разом металевих коробок, в одній із яких монтуються ствол, затвор, ударно-спусковий механізм та пістолетна рукоятка, в яку вставляється магазин коробчастої форми. Друга коробка виконана у вигляді приклада і в розкладеному стані виконує його роль.

«Гоблін» повинен був випускатися в двох варіантах – під патрон 9х18 ПМ та 9х19 парабелум. У складному пістолеті-кулеметі «Гоблін» автоматика працює за принципом напіввільного затвора. Більшість деталей виготовляють методом холодного штампування.

blank
ПК Гоблін

Магазин коробчастого типу на 25 патронів (існував варіант на 32 патрони) вставляється в пістолетну рукоятку. Прицільні пристосування складного типу.

Для прихованого носіння «Гоблін» «переломлюється» навпіл навколо осі ззаду казенної частини ствола. Стрільба з нього може вестися автоматичним вогнем і фіксованими чергами по два патрони. Для перемикання режимів стрільби спусковий гачок пересувається праворуч або ліворуч.

Для запобігання перегріву стволу при тривалому автоматичному вогні зроблено примусове охолодження його повітрям, аналогічне такому ж на італійському пістолеті-кулеметі «Спектр», коли затвор проганяє повітря через кожух ствола. Можлива установка глушника.

На випробуваннях зброї при стрільбі з дистанції 100 метрів по грудній мішені було зроблено 85% влучень.

Попри схвальні відгуки, що новий пістолет-кулемет «Гоблін» невибагливий, зручний і практичний, він так і не був запущений у серійне виробництво. Подальші розробки «Гобліна» були припинені в зв’язку з незатребуваністю зброї такого типу та закриттям «КБ-СТ». На сьогодні пістолет-кулемет зберігся в єдиному екземплярі.

Тактико-технічні характеристики пістолета-кулемета «Гоблін»

  • Калібр: 9 мм Патрон: 9х18 ПМ або 9х19 парабелум
  • Довжина: 510 мм (у розкладеному стані), 290 мм (у складеному)
  • Маса: 1,9 кг (без магазина)
  • Скорострільність: 500 пострілів на хвилину
  • Прицільна дальність стрільби: 100 м
  • Початкова швидкість кулі: 380 м/с

Останні новини:

Зараз читають