9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Українське коріння польського «RAKу»

 • Співпраця підприємств вітчизняного військово-промислового комплексу в передвоєнні роки дала змогу зберегти серйозний потенціал. У 1992-2014 роках було реалізовано низку серйозних проектів – так, декілька десятків зразків європейського та азіатського озброєння мають українське походження.

  Дуже характерний приклад – польська компанія Huta Stalowa Wola (HSW) та її проект зі створення та виробництва самохідних мінометів під назвою RAK. Хоч проект і позиціонується як суто польський (і в цій якості демонструвався на двох виставках озброєння – МSPO 2013 і МSPO 2014 в Кельці), однак в основі його знаходиться керована 120-мм міна з лазерним напівактивним самонаведенням, розроблена і виготовлена державним Київським конструкторським бюро «Луч».

  У польському проекті башти RAK із 120-мм мінометами можуть встановлюватися як на гусеничні, так і колісні шасі (зокрема, на БТР «Росомак»). Це дає бойовій машині можливість швидко виходити на позицію і залишати її, а нові більш досконалі міномети здатні ефективно уражати цілі за мінімальний час і з мінімальною витратою боєприпасів. А при застосуванні керованих мін – і взагалі з першого пострілу.

  Із застосуванням у башті механічної боєукладки та автомата заряджання заявлена скорострільність системи – до 10-12 пострілів на хвилину. Вертикальні кути наведення міномета – від -3° до +85°; горизонтальні – без обмежень. Однак на весну 2017 року інформації про прийняття комплексу на озброєння польської армії немає.

  Але є велика доля ймовірності, що сама міна може поповнити (або вже поповнює) арсенали української армії. Бо в травні 2015 року саме ці міни були в експозиції перспективних зразків озброєння, що були показана керівництву країни в навчальному центрі Сухопутних військ ЗС України «Десна».

  Технічні характеристики 120-мм міни з лазерним напівактивним самонаведенням

  Імовірність ураження цілі з першого пострілу — 0,75–0,8.

  Маса міни — 16,8 кг.

  Тип бойової частини — кумулятивна.

  Максимальна дальність ураження цілі стандартною міною становить близько 8 кілометрів. При використанні мін із додатковим реактивним двигуном цей показник збільшується до 12 км.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох...

  Повітряні сили замовили чохли для безпечного зберігання літаків та гелікоптерів

  Повітряні сили Збройних сил України мають намір придбати чохли для літаків та гелікоптерів бойової та транспортної авіації.

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.