9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Українська відповідь «Узі»

 • Практично в усіх країнах світу на озброєнні спеціальних підрозділів поліції та армії обов’язково знаходяться пістолети-кулемети як компактна та дієва зброя для міських боїв.

  Україна в цьому сенсі є винятком – у нас це вкорочений автомат Калашнікова АКС-74У. Тому починаючи з початку 90-х років XX століття продовжуються спроби різних конструкторів та бюро в ініціативному порядку розробити такий зразок стрілецької зброї для потреб спецпідрозділів МВС і СБУ.

  Найбільш вдалим був проект пістолета-кулемета «Ельф», розробленого в «Київському конструкторському бюро Спеціальної Техніки» (КБСТ) під керівництвом професора Ігоря Олексєєнка.

  Зовні пістолет-кулемет дуже схожий на ізраїльський Uzi. Його автоматика побудована на принципі напіввільного затвору, стрільба ведеться зі заднього шептала (з відкритого затвору), зброя здатна вести вогонь як у самозарядному, так і в автоматичному режимах. Пістолет-кулемет спроектований так, що працює практично без віддачі. У момент пострілу затворна рама рухається не назад, як у автомата Калашникова, а вперед.

  Зброя має систему примусового охолодження повітрям, у якій затвор додатково виконує функцію повітряної помпи, проганяючи повітря через кожух навколо ствола. Навіщо така система потрібна пістолету-кулемету, в якого вже присутній достатньо низький темп стрільби — запитання лишається відкритим.

  Пістолет-кулемет «Ельф» не вирізняється нічим особливим — він має штамповану ствольну коробку, магазин вставляється в пістолетну рукоятку. В передній частині ствольної коробки розташовується додаткова складна передня рукоятка, що також слугує для зберігання запасного магазина.

  Приклад висувний, стальний. Із тильної сторони рукоятки – натискний важіль автоматичного запобіжника. Прицільні пристосування прості, відкритого типу. Живучість ствола становить 10 000 пострілів.

  Завдяки простоті конструкції пістолет-кулемет не чутливий до перепадів температур і до забруднення механізму, зокрема до підвищеної вологості і до морського клімату. 62 % деталей виготовлено методом холодного штампування та зварювання і тільки 38% на токарних і на фрезерних верстатах, що робить «Ельф» дуже прийнятною зброєю для виготовлення у воєнний час.

  Попри те, що пістолет-кулемет «Ельф» вийшов достатньо дешевим і простим у виробництві, він так і не був поставлений на озброєння та не був доведений до серійного виробництва. Цьому «сприяли» фінансові проблеми, складнощі із залученням інвестицій, відсутність бази для проведення випробувань.

  Тактико-технічні дані ПП «Ельф»

  Патрон – 9х18 ПМ або 9х19 Para;
  Довжина: з розкладеним прикладом – 580 мм, зі складеним прикладом – 416 мм;
  Довжина ствола – 240 мм;
  Початкова швидкість кулі – 360 або 425 м/с
  Вага спорядженого – 2,55 кг;
  Темп стрільби: 400-500 постр./хв;
  Прицільна дальність – 150 м
  Ємність магазина – 25 або 32 патрони


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  Завершено один з етапів вогневих випробувань колісної САУ “Богдана” (відео)

  Дослідний зразок колісної САУ 2С22 "Богдана" пройшов один з етапів заводських випробувань на полігоні Широкий Лан.

  В Україні збільшилося виробництво металургійної продукції

  За січень-квітень 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року виробництво чавуну в Україні збільшилося на...

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.