9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 4 Березня, 2021

Українська відповідь «Узі»

 • Практично в усіх країнах світу на озброєнні спеціальних підрозділів поліції та армії обов’язково знаходяться пістолети-кулемети як компактна та дієва зброя для міських боїв.

  Україна в цьому сенсі є винятком – у нас це вкорочений автомат Калашнікова АКС-74У. Тому починаючи з початку 90-х років XX століття продовжуються спроби різних конструкторів та бюро в ініціативному порядку розробити такий зразок стрілецької зброї для потреб спецпідрозділів МВС і СБУ.

  Найбільш вдалим був проект пістолета-кулемета «Ельф», розробленого в «Київському конструкторському бюро Спеціальної Техніки» (КБСТ) під керівництвом професора Ігоря Олексєєнка.

  Зовні пістолет-кулемет дуже схожий на ізраїльський Uzi. Його автоматика побудована на принципі напіввільного затвору, стрільба ведеться зі заднього шептала (з відкритого затвору), зброя здатна вести вогонь як у самозарядному, так і в автоматичному режимах. Пістолет-кулемет спроектований так, що працює практично без віддачі. У момент пострілу затворна рама рухається не назад, як у автомата Калашникова, а вперед.

  Зброя має систему примусового охолодження повітрям, у якій затвор додатково виконує функцію повітряної помпи, проганяючи повітря через кожух навколо ствола. Навіщо така система потрібна пістолету-кулемету, в якого вже присутній достатньо низький темп стрільби — запитання лишається відкритим.

  Пістолет-кулемет «Ельф» не вирізняється нічим особливим — він має штамповану ствольну коробку, магазин вставляється в пістолетну рукоятку. В передній частині ствольної коробки розташовується додаткова складна передня рукоятка, що також слугує для зберігання запасного магазина.

  Приклад висувний, стальний. Із тильної сторони рукоятки – натискний важіль автоматичного запобіжника. Прицільні пристосування прості, відкритого типу. Живучість ствола становить 10 000 пострілів.

  Завдяки простоті конструкції пістолет-кулемет не чутливий до перепадів температур і до забруднення механізму, зокрема до підвищеної вологості і до морського клімату. 62 % деталей виготовлено методом холодного штампування та зварювання і тільки 38% на токарних і на фрезерних верстатах, що робить «Ельф» дуже прийнятною зброєю для виготовлення у воєнний час.

  Попри те, що пістолет-кулемет «Ельф» вийшов достатньо дешевим і простим у виробництві, він так і не був поставлений на озброєння та не був доведений до серійного виробництва. Цьому «сприяли» фінансові проблеми, складнощі із залученням інвестицій, відсутність бази для проведення випробувань.

  Тактико-технічні дані ПП «Ельф»

  Патрон – 9х18 ПМ або 9х19 Para;
  Довжина: з розкладеним прикладом – 580 мм, зі складеним прикладом – 416 мм;
  Довжина ствола – 240 мм;
  Початкова швидкість кулі – 360 або 425 м/с
  Вага спорядженого – 2,55 кг;
  Темп стрільби: 400-500 постр./хв;
  Прицільна дальність – 150 м
  Ємність магазина – 25 або 32 патрони


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Термінал “Рісо-Південь” готовий до перевалки зернових вантажів у контейнерах

  Компанія Risoil планує налагодити перевалку зернових вантажів в контейнерах.Про це розповіла Олена Мельникова, директор терміналу "Рісо-Південь", що працює...

  Зараз читають

  Художниця з Прикарпаття розробила та налагодила виробництво ексклюзивного взуття

  На Прикарпатті у місті Косів художниця Світлана Гебель налагодила виробництво взуття.Про це повідомляє...

  У Херсоні відкрили власне виробництво речовини для знезараження води

  Міське комунальне підприємство "Херсонводоканал" за кошти гранту зі Словаччини відкрило власний мінізавод з виробництва гіпохлориту натрію –...

  З 1 березня для українців відкрито нові напрямки безвізу

  З 1 березня для громадян України почне діяти безвізовий режим з карибською острівною державою Гренада, а також...

  «Українська бронетехніка» створює колабораційний хаб для реалізації спільних проєктів в оборонній сфері

  Компанія «Українська бронетехніка» хоче об’єднати інноваційні українські оборонні підприємства і створити майданчик для реалізації амбітних спільних проєктів...