9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Українська гвинтівка-привид

В історії українських зброярських розробок є декілька «білих плям». Однією з них є 13,2 мм снайперська гвинтівка «Аскорія». Її розробив на початку 1990-х років минулого століття київський професор Ігор Алексєєнко. Сам професор дуже цікава особистість. За словами доньки, у нього був дуже великий досвід роботи зі зброєю. Навчався він у Харкові в артилерійському училищі, потім служив у військовій частині в Києві. Останні 20 років життя працював на кіностудії імені Довженка піротехніком. Помер у 2007 році.

Гвинтівка була створена за схемою «буллпап», але, на відміну від класичних «буллпапів», магазин у неї розташований не позаду пістолетної рукоятки, а з лівого боку від неї під кутом. У дослідному зразку «Аскорії» використовувався спеціально створений для неї боєприпас, в основі якого патрон від французького кулемета Гочкіс зразка 1917 року 13,2 х 99. В якості уражаючого елементу була можливість використання як класичної кулі, так і підкаліберної стріли з пластмасовим піддоном. Стріла могла виготовлятися з різної сталі – від звичайної загартованої до легованої хромом і ванадієм із присадкою вольфраму. Ефективність такого патрону за словами конструктора була колосальною – на дистанції 600 метрів підкаліберна стріла пробивала броньовану плиту в 50 мм.

За деякими даними, існував ще один тип кулі, що мав твердосплавний стрижень і пірофорну суміш, яка має температуру горіння до 4000°С і швидкість поширення 10-12 тис. м/сек.

За даними автора гвинтівка залишилася лише дослідницьким зразком. Через високу вартість і нестандартний боєприпас на озброєння української армії прийнята не була і на експорт не поставлялася.

Однак в останні роки з`явилась низка свідчень від джерел, що заслуговують на довіру, що саме таку гвинтівку бачили під час бойових дій на Кавказі в 1995 – 2008 роках.

У закордонній пресі стверджується, що винахідник продав документацію на її виробництво в Росію і Китай, де гвинтівка під іншими позначеннями досі виробляється невеликими партіями для потреб спецпідрозділів.

Тактико-технічні характеристики снайперської гвинтівки «Аскорія»

Патрон – 13,2 х 99 спеціальний
Вага кулі – 17,5 грама
Початкова швидкість кулі (підкаліберної) – 1500 м/с
Дулова енергія кулі – 19,69 кДж
Загальна довжина – 1165 мм
Загальна вага (без патронів) – 7,2 кг
Ємність магазину – 5, 7, 9 або 11 патронів
Прицільна дальність стрільби – 1800 м

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають