9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

«Тітонька Ю» від Антонова

 • У 1955 році ГСОКБ-473, яке очолював Олег Антонов, в ініціативному порядку розробило проект транспортно-десантного літака, який отримав позначення «Ю».

  Літак призначався для перекидання і повітряного десантування військ (200 бійців з особистою зброєю і спорядженням), великогабаритної бойової техніки (з масою окремих об’єктів до 20-25 тонн). На літаку «Ю» в санітарному варіанті можна також перевозити 160 хворих або поранених.

  «Ю» являв собою моноплан суцільнометалевої конструкції з крилом розмахом 44 метрів та двопалубним фюзеляжем довжиною 41 метрів з двома турбогвинтовими двигунами ТВ-12 (прототип НК-12) зі злітною потужністю 12 500 к. с. кожен (надалі, передбачалася заміна на більш потужні двигуни ТВ-14) і співвісними гвинтами діаметром 5,8 м.

  Передня гермокабіна екіпажу мала дві палуби, на верхній з яких перебувала кабіна льотчиків (дві особи), а на нижній – кабіна інших членів екіпажу (чотири особи). На верхній палубі розташовані були передня і задня гермокабіни для солдатів або десантників. Ці кабіни мали в перетині форму покладеної на бік вісімки, діаметр кілець якої – 2,3 м. Кабіна льотчиків відокремлена від десантників легкими перегородками з дверима.

  У середній частині нижньої палуби розташований вантажний відсік (довжина – 16 м, ширина – 3,9 м, висота – 2,8 м). У хвостовій частині фюзеляжу перебувала гермокабіна стрілка з гарматною установкою під дві 23-мм гармати АМ-23.

  Пневматики коліс низького тиску забезпечують експлуатацію машини на ґрунтових аеродромах.

  Для створення можливості парашутного і посадкового десантування бойової техніки хвостова частина фюзеляжу була піднята вгору і забезпечена великим вантажним люком (ширина – 3,7 м), що забезпечує зручне і безпечне повітряне і посадкове десантування, а також безперешкодне вивантаження техніки при аварійній посадці літака на фюзеляж з невипущеними шасі.

  Викидання парашутистів-десантників (140 осіб) може проводитися в три потоки (два ряди): через передні десантні люки в підлозі вантажного відсіку; задні десантні люки в підлозі верхньої палуби в районі вантажолюка і через сам вантажолюк. Такий порядок викидання забезпечує приземлення всіх парашутистів на майданчику довжиною 1500 м.

  Розробка проекту літака «Ю» була завершена на етапі ескізного проектування.

  Тактико-технічні характеристики

  Нормальна злітна маса – 78 тонн
  Максимальна злітна маса – 83 тонни
  Довжина розбігу – 625 м
  Довжина пробігу при посадці без гальмування гвинтами – 725 м
  Практична дальність польоту з максимальним навантаженням 20 тонн – 3500 км
  Максимальна швидкість на висоті 8000 м – 650-700 км/год
  Практична стеля – 11000 м


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому»...

  У Києві створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій

  На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій.Повідомляє...

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати цю продукцію до Ефіопії. 

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та модернізації дніпровських шлюзів.

  Українські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

  Одеські медики з Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова провели унікальну операцію з видалення великої пухлини ока методом електрозварювання. Цей...

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в частині протидії корупції.

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення Донецької та Луганської областей з...

  Зараз читають

  ВМС України отримають надувні мішені типу «Killer Tomatoes»

  Військово-морські сили України матимуть надувні мішені типу «Killer Tomatoes» для стрільби з надводних кораблів.

  Міноборони цьогоріч планує почати фінансування розробки оперативно-тактичного ракетного комплексу

  У 2021 році Міністерство оборони України планує почати фінансування розробки вітчизняного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК).

  До кінця року український флот отримає комплекси “Bayraktar” та “Нептун”

  Контрадмірал Олексій Неїжпапа розкрив деякі деталі стосовно ударних БПЛА та ракетним комплексам для Військово-морських сил України.

  Українське підприємство почало виробництво труб для Qatar Petroleum

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" здійснила перші поставки труб для Qatar Petroleum, однієї з найбільших нафтовидобувних компаній на...