При розподілі Чорноморського флоту Росія зробила все щоб Україні достались менш цінні судна. Тому серед флагманів українського флоту були судна прикордонників. Окрім «Гетьмана Сагайдачного», ще й корвет «Вінниця».
Це корабель проекту 1124П – шифр «Альбатрос», англ. за класифікацією НАТО – Grisha-ІІ class corvette. Будівництво прикордонних сторожових кораблів цього проекту для Морських частин прикордонних військ КДБ СРСР розпочалося у 1972 році на Зеленодольському суднобудівному заводі. Всього було побудовано чотирнадцять ПСКР цього проекту.
Після 1992 року до складу Морських частин Державного комітету з охорони кордону України ввійшли два судна цього проекту: ПСКР «Дніпро» (закладений в елінгу Зеленодольського суднобудівного заводу (Татарстан) 23 грудня 1975 року та ПСКР «Ізмаїл» (12 вересня 1978).
Основна зброя кораблів – дві артилерійські установки АК-725, два двотрубних 533-мм торпедних апарати, дві реактивні бомбометні установки та глибинні бомби. Для доставки оглядових груп в склад озброєння було включено два швидкохідних катери.
Наприкінці 1995 року було прийняте рішення про передачу Державною прикордонною службою України кораблів проекту 1124П в склад Військово-Морських Сил України.
Кораблі були перекласифіковано в корвети та перейменовані на U206 «Вінниця» та U205 «Чернігів». Деякий час на кораблях знаходився як прикордонний, так і флотський екіпаж.
Після передачі корабля ВМСУ корвет «Вінниця» брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях – «Класика—96», «Фарватер миру—99», «Кооператив партнер—2000» та інших.
Через відсутність фінансування і неможливість докового ремонту корвет «Чернігів» був виключений зі складу флоту та списаний в 2005 році. Перед списанням кораблю було повернуте найменування «Ізмаїл», а ім’я «Чернігів» було передане морському тральщику проекту 266М «Жовті Води». Корвет було продано як лом чорних та кольорових металів ВАТ «МетПром». У квітні 2010 року корвет затонув при розборі корпусу в озері Донузлав.
А ось «Вінниця» стала останнім кораблем ВМСУ, який був захоплений росіянами при анексії Криму – 22 березня 2014 року.
Екіпаж українських ВМС зійшов на берег у повному складі. 19 квітня 2014 повернений ВМС України. На даний час базується в Одесі.
З вересня 2017 року – на ремонті на базі судноремонтної верфі «Україна» Одеського порту.
У квітні 2018 року з’явились повідомлення ЗМІ, що відновлення корабля до стану бойової готовності не є економічно доцільним і він буде виключений зі складу ВМСУ.
Тактико-технічні характеристики
- Тоннаж: нормальний — 830 т, повний — 990 т
- Довжина: 71,2 м
- Ширина: 10,1 м
- Осадка: 3,8 м (6,10 м по обтікачу ГАС)
- Швидкість повного ходу: 35 вузлів
- Економічного ходу: 14 вузлів
- Автономність плавання: 9 діб (по запасах пального), 18 діб (по запасах провізії)
- Екіпаж: 79 чоловік, в тому числі 9 офіцерів