9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Травня, 2021

Стримкі «Альбатроси» українського флоту

 • При розподілі Чорноморського флоту Росія зробила все щоб Україні достались менш цінні судна. Тому серед флагманів українського флоту були судна прикордонників. Окрім «Гетьмана Сагайдачного», ще й корвет «Вінниця».

  Це корабель проекту 1124П – шифр «Альбатрос», англ. за класифікацією НАТО – Grisha-ІІ class corvette. Будівництво прикордонних сторожових кораблів цього проекту для Морських частин прикордонних військ КДБ СРСР розпочалося у 1972 році на Зеленодольському суднобудівному заводі. Всього було побудовано чотирнадцять ПСКР цього проекту.

  Після 1992 року до складу Морських частин Державного комітету з охорони кордону України ввійшли два судна цього проекту: ПСКР «Дніпро» (закладений в елінгу Зеленодольського суднобудівного заводу (Татарстан) 23 грудня 1975 року та ПСКР «Ізмаїл» (12 вересня 1978).

  Основна зброя кораблів – дві артилерійські установки АК-725, два двотрубних 533-мм торпедних апарати, дві реактивні бомбометні установки та глибинні бомби. Для доставки оглядових груп в склад озброєння було включено два швидкохідних катери.

  Наприкінці 1995 року було прийняте рішення про передачу Державною прикордонною службою України кораблів проекту 1124П в склад Військово-Морських Сил України.

  Кораблі були перекласифіковано в корвети та перейменовані на U206 «Вінниця» та U205 «Чернігів». Деякий час на кораблях знаходився як прикордонний, так і флотський екіпаж.

  Після передачі корабля ВМСУ корвет «Вінниця» брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях – «Класика—96», «Фарватер миру—99», «Кооператив партнер—2000» та інших.

  Через відсутність фінансування і неможливість докового ремонту корвет «Чернігів» був виключений зі складу флоту та списаний в 2005 році. Перед списанням кораблю було повернуте найменування «Ізмаїл», а ім’я «Чернігів» було передане морському тральщику проекту 266М «Жовті Води». Корвет було продано як лом чорних та кольорових металів ВАТ «МетПром». У квітні 2010 року корвет затонув при розборі корпусу в озері Донузлав.

  А ось «Вінниця» стала останнім кораблем ВМСУ, який був захоплений росіянами при анексії Криму – 22 березня 2014 року.

  Екіпаж українських ВМС зійшов на берег у повному складі. 19 квітня 2014 повернений ВМС України. На даний час базується в Одесі.

  З вересня 2017 року – на ремонті на базі судноремонтної верфі «Україна» Одеського порту.

  У квітні 2018 року з’явились повідомлення ЗМІ, що відновлення корабля до стану бойової готовності не є економічно доцільним і він буде виключений зі складу ВМСУ.

  Тактико-технічні характеристики

  • Тоннаж: нормальний — 830 т, повний — 990 т
  • Довжина: 71,2 м
  • Ширина: 10,1 м
  • Осадка: 3,8 м (6,10 м по обтікачу ГАС)
  • Швидкість повного ходу: 35 вузлів
  • Економічного ходу: 14 вузлів
  • Автономність плавання: 9 діб (по запасах пального), 18 діб (по запасах провізії)
  • Екіпаж: 79 чоловік, в тому числі 9 офіцерів

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Завод “Радіовимірювач” виготовив дві станції “Мінерал-У” для комплексу крилатих ракет “Нептун”

  У Києві на державному підприємстві “Радіовимірювач” вже виготовили дві станції багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У”, який розробив “Квант-Радіолокація”....

  Україна передала США список потреб в озброєннях та техніці для Збройних сил

  Стало відомо, що Україна передала США список самих екстрених потреб для армії, про що заявив голова МЗС Дмитро Кулеба.

  БПЛА «Лелека-100» прийнято на озброєння української армії

  Безпілотний авіаційний комплекс «Лелека-100» прийнято на озброєння Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Мілітарний.

  У Рахівському районі будують найвищу підпірну стінку в Україні (фото)

  У Держагентстві автомобільних доріг України показали процес будівництва найвищої підпірної стіни в країні.Вона знаходиться в Закарпатській області на...

  “Нова Пошта” запустила доставку з онлайн-магазинів Німеччини

  "Нова Пошта Глобал", що входить до групи компаній "Нова Пошта", запустила доставлення з магазинів Німеччини через платформу NP Shopping.

  “Укрзалізниця” відновлює перші міжнародні пасажирські залізничні маршрути

  В "Укрзалізниці" повідомили, що у зв'язку зі стабілізацією ситуації з поширенням коронавірусної інфекції та за сприяння залізничних адміністрацій Угорщини та Австрії, погоджено...

  “Укрзалізниця” розпочала електрифікацію залізниці від Ковеля до кордону з Польщею

  "Укрзалізниця" розпочала роботи з електрифікації 94-кілометрового напрямку Ковель - Ізов - Держкордон, а основні роботи повинні стартувати вже влітку, повідомив під час...

  На Одещині відкрили новозбудовану частину мосту через Хаджибейський лиман (фото)

  В Одеській області на мосту через Хаджибейський лиман 28 квітня повністю відкрито рух автотранспорту.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  “Укрзалізниця” розпочала електрифікацію залізниці від Ковеля до кордону з Польщею

  "Укрзалізниця" розпочала роботи з електрифікації 94-кілометрового напрямку Ковель - Ізов - Держкордон, а основні роботи повинні стартувати...

  У Рахівському районі будують найвищу підпірну стінку в Україні (фото)

  У Держагентстві автомобільних доріг України показали процес будівництва найвищої підпірної стіни в країні.Вона...

  У Туреччині готують нові ударні безпілотники Bayraktar TB2 для України (відео)

  У Туреччині для України готують до передачі нові ударні середньовисотні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.

  БПЛА «Лелека-100» прийнято на озброєння української армії

  Безпілотний авіаційний комплекс «Лелека-100» прийнято на озброєння Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал, з...