9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Листопада, 2021

Стримкі «Альбатроси» українського флоту

При розподілі Чорноморського флоту Росія зробила все щоб Україні достались менш цінні судна. Тому серед флагманів українського флоту були судна прикордонників. Окрім «Гетьмана Сагайдачного», ще й корвет «Вінниця».

Це корабель проекту 1124П – шифр «Альбатрос», англ. за класифікацією НАТО – Grisha-ІІ class corvette. Будівництво прикордонних сторожових кораблів цього проекту для Морських частин прикордонних військ КДБ СРСР розпочалося у 1972 році на Зеленодольському суднобудівному заводі. Всього було побудовано чотирнадцять ПСКР цього проекту.

Після 1992 року до складу Морських частин Державного комітету з охорони кордону України ввійшли два судна цього проекту: ПСКР «Дніпро» (закладений в елінгу Зеленодольського суднобудівного заводу (Татарстан) 23 грудня 1975 року та ПСКР «Ізмаїл» (12 вересня 1978).

Основна зброя кораблів – дві артилерійські установки АК-725, два двотрубних 533-мм торпедних апарати, дві реактивні бомбометні установки та глибинні бомби. Для доставки оглядових груп в склад озброєння було включено два швидкохідних катери.

Наприкінці 1995 року було прийняте рішення про передачу Державною прикордонною службою України кораблів проекту 1124П в склад Військово-Морських Сил України.

Кораблі були перекласифіковано в корвети та перейменовані на U206 «Вінниця» та U205 «Чернігів». Деякий час на кораблях знаходився як прикордонний, так і флотський екіпаж.

Після передачі корабля ВМСУ корвет «Вінниця» брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях – «Класика—96», «Фарватер миру—99», «Кооператив партнер—2000» та інших.

Через відсутність фінансування і неможливість докового ремонту корвет «Чернігів» був виключений зі складу флоту та списаний в 2005 році. Перед списанням кораблю було повернуте найменування «Ізмаїл», а ім’я «Чернігів» було передане морському тральщику проекту 266М «Жовті Води». Корвет було продано як лом чорних та кольорових металів ВАТ «МетПром». У квітні 2010 року корвет затонув при розборі корпусу в озері Донузлав.

А ось «Вінниця» стала останнім кораблем ВМСУ, який був захоплений росіянами при анексії Криму – 22 березня 2014 року.

Екіпаж українських ВМС зійшов на берег у повному складі. 19 квітня 2014 повернений ВМС України. На даний час базується в Одесі.

З вересня 2017 року – на ремонті на базі судноремонтної верфі «Україна» Одеського порту.

У квітні 2018 року з’явились повідомлення ЗМІ, що відновлення корабля до стану бойової готовності не є економічно доцільним і він буде виключений зі складу ВМСУ.

Тактико-технічні характеристики

  • Тоннаж: нормальний — 830 т, повний — 990 т
  • Довжина: 71,2 м
  • Ширина: 10,1 м
  • Осадка: 3,8 м (6,10 м по обтікачу ГАС)
  • Швидкість повного ходу: 35 вузлів
  • Економічного ходу: 14 вузлів
  • Автономність плавання: 9 діб (по запасах пального), 18 діб (по запасах провізії)
  • Екіпаж: 79 чоловік, в тому числі 9 офіцерів

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають