9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Квітня, 2020

Стримкі «Альбатроси» українського флоту

 • Рыбалка - купить товары для рыбалки в Украине

  При розподілі Чорноморського флоту Росія зробила все щоб Україні достались менш цінні судна. Тому серед флагманів українського флоту були судна прикордонників. Окрім «Гетьмана Сагайдачного», ще й корвет «Вінниця».

  Це корабель проекту 1124П – шифр «Альбатрос», англ. за класифікацією НАТО – Grisha-ІІ class corvette. Будівництво прикордонних сторожових кораблів цього проекту для Морських частин прикордонних військ КДБ СРСР розпочалося у 1972 році на Зеленодольському суднобудівному заводі. Всього було побудовано чотирнадцять ПСКР цього проекту.

  Після 1992 року до складу Морських частин Державного комітету з охорони кордону України ввійшли два судна цього проекту: ПСКР «Дніпро» (закладений в елінгу Зеленодольського суднобудівного заводу (Татарстан) 23 грудня 1975 року та ПСКР «Ізмаїл» (12 вересня 1978).

  Основна зброя кораблів – дві артилерійські установки АК-725, два двотрубних 533-мм торпедних апарати, дві реактивні бомбометні установки та глибинні бомби. Для доставки оглядових груп в склад озброєння було включено два швидкохідних катери.

  Наприкінці 1995 року було прийняте рішення про передачу Державною прикордонною службою України кораблів проекту 1124П в склад Військово-Морських Сил України.

  Кораблі були перекласифіковано в корвети та перейменовані на U206 «Вінниця» та U205 «Чернігів». Деякий час на кораблях знаходився як прикордонний, так і флотський екіпаж.

  Після передачі корабля ВМСУ корвет «Вінниця» брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях – «Класика—96», «Фарватер миру—99», «Кооператив партнер—2000» та інших.

  Через відсутність фінансування і неможливість докового ремонту корвет «Чернігів» був виключений зі складу флоту та списаний в 2005 році. Перед списанням кораблю було повернуте найменування «Ізмаїл», а ім’я «Чернігів» було передане морському тральщику проекту 266М «Жовті Води». Корвет було продано як лом чорних та кольорових металів ВАТ «МетПром». У квітні 2010 року корвет затонув при розборі корпусу в озері Донузлав.

  А ось «Вінниця» стала останнім кораблем ВМСУ, який був захоплений росіянами при анексії Криму – 22 березня 2014 року.

  Екіпаж українських ВМС зійшов на берег у повному складі. 19 квітня 2014 повернений ВМС України. На даний час базується в Одесі.

  З вересня 2017 року – на ремонті на базі судноремонтної верфі «Україна» Одеського порту.

  У квітні 2018 року з’явились повідомлення ЗМІ, що відновлення корабля до стану бойової готовності не є економічно доцільним і він буде виключений зі складу ВМСУ.

  Тактико-технічні характеристики

  • Тоннаж: нормальний — 830 т, повний — 990 т
  • Довжина: 71,2 м
  • Ширина: 10,1 м
  • Осадка: 3,8 м (6,10 м по обтікачу ГАС)
  • Швидкість повного ходу: 35 вузлів
  • Економічного ходу: 14 вузлів
  • Автономність плавання: 9 діб (по запасах пального), 18 діб (по запасах провізії)
  • Екіпаж: 79 чоловік, в тому числі 9 офіцерів

  Про допомогу проекту

  Остані новини

  Запаси вугілля в Україні у півтора рази перевищують тогорічні

  Станом на 1 березня 2020 року запаси кам’яного вугілля в Україні становили 4,23 млн тонн, що на...

  З 1 квітня “Укрпошта” запускає послугу міжнародної поштової експрес-доставки EMS

  З 1 квітня "Укрпошта" буде надавати послугу прискореної міжнародної поштової доставки EMS (Express Mail Service) в Україні.Передає Національний Промисловий...

  Укрзалізниця виставила на “голландські аукціони” 642 вантажних вагони за зниженою ціною

  "Укрзалізниця" 30 березня 2020 року виставила на "голландські аукціони" послуги з перевезень в 642 вантажних вагонах компанії. Серед них групові та маршрутні...

  Київський річковий порт збільшив чистий прибуток у 2019 році

  ПАТ "Київський річковий порт" у 2019 році збільшило чистий прибуток в 5,34 раза в порівнянні з 2018 роком — до 37,989 млн...

  Uber Shuttle безкоштовно перевозитиме столичних медиків

  Міністерство охорони здоров'я України та компанія UBER домовилися про безкоштовне перевезення медиків Києва шатлами.Передає Національний Промисловий Портал з...

  У столиці завершили зведення мосту по вул.Богатирській та повністю відновили рух транспорту у сторону Вишгорода

  У столиці тривають роботи над зведення об'єктів транспортної інфраструктури на будівництві Великої окружної дороги.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Українським виробникам борошна загрожує дефіцит сировини

  Асоціація «Борошномели України» та Всеукраїнська асоціація пекарів закликали президента Україн та Уряд обмежити експорт зернової продукції продовольчої групи з метою недопущення різкого...

  У Запорізькій області відкрили заводи з виробництва дорожніх матеріалів (фото)

  Підрядні організації, які ремонтують автодорогу Н-30 Василівка-Бердянськ у Запорізькій області, відкрили нові заводи із виробництва дорожніх матеріалів поблизу проведення робіт.

  Зараз читають

  Київський метрополітен отримав від ЄБРР 50 млн євро на закупівлю нових вагонів

  Рада директорів ЄБРР 25 березня ухвалила рішення про виділення 50 млн євро на придбання рухомого складу для...

  Доходи бюджету України скоротять на 10%

  Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, в якому пропонує скоротити доходи держбюджету на 115 млрд...

  Збройні сили України отримали вже понад 200 модернізованих танків Т-64 зразка 2017 року

  Танкові підрозділи Збройних сил України отримали вже понад дві сотні модернізованих танків Т-64 зразка 2017 року.
  Михайло Жирохов
  Військовий експерт, історик.

  Також на цю тему