9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

Шустрий броньовик від «Арей»: БКМ “Дана”

 • Парк розвідувальних дозорних машин типу БРДМ-2 у складі ЗСУ досить великий. Однак військові визнають, что машина вже морально і фізично застаріла, тому вже деякий час ведуться дискусію щодо варіанта модернізації, який був би профінансований з державного бюджету. Зрозуміло, що дуже великі кошти і тому велика кількість як державних підприємств, так і приватних компаній розробила свої варіанти і кожна намагається зацікавити військових.

  На цьому фоні з’явились досить пристойні варіанти модернізації. Як, наприклад, Бойова Колісна Машина (БКМ) «Дана» від Інженерної Групи (ІГ) «Арей».

  Фактично інженерами на базі БРДМ-2 була розроблена зовсім нова машина модульної конструкції. Як і інші варіанти був замінений старий радянський двигун на новий від General Motors потужністю в 215 к.с. Крім того, замість механічної трансмісії були встановлені гідростатичні приводи. За рахунок цього бронемашина «Дана» має високі динамічні характеристики, підвищену прохідність і плавність ходу, що особливо важливо для установки бойових модулів.

  Цікаво, що фактично це єдина в Україні модифікація БРДМ-2, де збережено можливість долати водні перешкоди. Для цього на БКМ «Дана» встановлено два водомети оригінальної конструкції.

  Особлива увага приділена захищеності машини – броне корпус підсилений за рахунок встановлення додаткових елементів модульного захисту загальною вагою до 800 кг, встановлений також новий протимінний захист. Все це забезпечую захист екіпажу від поразки бронебійними кулями типу Б-32 калібру 12,7мм на відстані не менше 33 метрів.

  Орієнтовна вартість модернізації БРДМ-2 має складати за оцінками фахівців близько $114 тисяч.

  Вперше машина була представлена на виставці «Зброя і Безпека 2016» під назвою «Гекон», у 2017 році була обрана нова назва БКМ «Дана». Розробники планували також у листопаді 2016 року провести оціночні випробування за участю представників Міністерства Оборони України з метою можливого прийняття на озброєння.

  Однак після захоплення невідомими виробничих потужностей ІГ «Арей» в центрі Києва ці випробування не відбулись. Нині судьба єдиного БКМ “Гекон” невідома.

  Тактико-технічні характеристики БКМ “Гекон”

  Загальна вага:
  – стандартна комплектація 8000 кг;
  – при встановлені додаткового бронювання 9000 кг;
  Запас ходу 650 км;
  Максимальна швидкість пересування:
  – по дорогах загального призначення 110 км/год;
  – на воді 10-12 км/год.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Зараз читають

  Пошуково-рятувальна служба відремонтує адміністративну будівлю в Бердянську

  Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» реконструює будівлю Морського рятувального підцентру КП “МПРС” у місті Бердянськ Запорізької області.

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі отримали комплекти ракетних систем здатних знищувати цілі на воді

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі та Маріуполі отримали 12 комплектів сучасних ракетних систем здатних знищувати цілі...

  З початку року МАУ перевезла понад 300 тисяч пасажирів

  Авіакомпанія МАУ за період з січня по березень 2021 року виконала 2 540 рейсів та перевезла 322...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва...