9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Ручний піхотний гранатомет РГШ-30

 • Під час проведення військової операції на Донбасі виявилась велика роль такого важкого піхотного озброєння, як автоматичні гранатомети. Єдиним зразком на озброєнні Сухопутних військ України є ще радянський зразок АГС-17. Цей гранатомет був прийнятий на озброєння радянської армії ще в 1971 році і призначений для масового ураження живої сили і вогневих точок противника, які розташовуються на відкритій місцевості. З початком війни на Донбасі широко використовувався для прикриття блокпостів і посилення оборонних дій.

  Фактично єдиним бойовим пострілом для АГС-17 є осколково-фугасна граната ВОГ-17 або її модифікований варіант ВОГ-30. АГС-17 не тільки використовується в станковому піхотному варіанті з ґрунту або з бронетехніки, а й встановлюється в баштових установках БТР і БМП.

  Приватна компанія «Високоточні системи» на виставці «Зброя та безпека-2016» (м. Київ) представила компактний 30-мм автоматичний гранатомет РГШ-30. Він використовує ті самі боєприпаси, що й станковий АГС-17, але більш компактний.

  Крім того, у 2016 році розробники планували створити варіанти РГШ-30 під гранати калібрів 20, 25, 35 та 40 мм, але станом на січень 2018 року ніякої інформації немає.

  Вважається, що це вкрай перспективний напрям, так як запаси боєприпасів для АГС-17 за три роки війни практично вичерпані, і Україна як закуповує їх за кордоном (переважно в Болгарії).

  Розробник позиціонує гранатомет як засоб вогневої підтримки штурмових груп. За розмірами і вагою приблизно відповідає рівню штурмової гвинтівки. Хоча ручний гранатомет має більш короткий ствол, ніж у АГС-17, однак дальність стрільби сягає 1600 метрів.

  Живлення гранатомета здійснюється змінними коробчастими магазинами на п’ять гранат типу ВОГ-17. За словами розробників, РГШ-30 призначений для виведення з ладу ворожої бронетехніки (БТР, броньовані автомобілі). Також гранатомет може бути ефективний при зачистці приміщень.

  Поки що існує лише дослідний зразок, що не проходив польових випробувань, тому складно оцінити як масу гранатомета, так і зручність застосування. На перший погляд, у зразку багато фрезерних робіт – можна говорити про те, що виробництво буде довгим і дорогим. Можливо, виробник перейде в ході виробництва на штамповані деталі.

  Точних характеристик РГШ-30 не існує.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  «ХКБМ» спільно з військовими створює роботизований комплекс на базі БТР-4Е

  На ДП «ХКБМ» опрацьовують концепцію створення роботизованого наземного комплексу на базі колісного шасі БТР-4Е.

  Учені-онкологи Академії наук створили підґрунтя для новітньої протипухлинної терапії

  В Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України створено молекулярну систему для доставлення...

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів -...

  До складу Військово-морських сил України зараховано роз’їзний катер

  До складу Військово-морських сил ЗС України зараховано рейдовий роз’їзний катер проєкту 1398Б «Аист».Передає Національний...