9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 5 Березня, 2021

Ракетний «поплавок»

 • В середині 1950-х років у світовому танкобудуванні на тлі загального інтересу до ракетної техніки спостерігалася тенденція на розробку танків з ракетним озброєнням. Одним з найцікавіших радянських проектів є встановлення на легкий плаваючий танк ПТ-76 цілої системи з некерованим і керованим протитанковим озброєнням.

  Розроблений в 1957 році конструкторським бюро «Сталінградського тракторного заводу» «Об’єкт 170» був озброєний пусковою установкою для керованих ракет «Омар» і двома гладкоствольними гарматами для стрільби 100-мм НУРС «Корал».

  Був виготовлений ходової макет танка, заводські випробування якого було завершено 19 червня 1958 року. В результаті проект був доопрацьований в бік відмови від керованої зброї – залишилися тільки гармати.

  Однак все одно проект був занадто прогресивний для свого часу з великою кількістю недоліків – перш за все в точності попадання некерованими ракетами – і Постановою Ради Міністрів СРСР від 4 липня 1959 року робота над танком була припинена.
  За проектом танк мав схему загального компонування з розміщенням екіпажу з трьох чоловік в корпусі машини. На танку передбачалося встановити дизель УТД-20 в 300 к.с. та механічну трансмісію з автоматичним перемиканням передач.

  У відділенні управління розмішався механік-водій, в бойовому відділенні під лівим бортом корпусу танка розташовувався навідник-оператор, у правого борта – командир танка. Комбінована бойова установка розміщувалася зовні танка на обертаємою броньованою платформою. Система наведення та управління ракетою опрацьовувалася в двох варіантах – напівавтоматична по радіоканалу та автономна з тепловою головкою самонаведення на кінцевій ділянці траєкторії.

  Керована ракета «Омар» калібром 140 мм мала швидкість польоту 150 м / с та бронепробійність в 400 мм. Максимальна дальність стрільби ракетою становила 3000 м. Кумулятивно-осколковий НУРС «Корал» калібром 100 мм мав таку ж бронепробійність, але максимальна дальність стрільби снарядом складала 5000 м.

  У боєкомплект до комбінованої пусковій установці входили 10 керованих ракет і 15 НУРС, з яких 10 снарядів знаходилися в двох механізмах заряджання барабанного типу. В якості допоміжного зброї використовувався 7,62-мм кулемет.

  Броньовий захист танка була противопульним. Носова частина корпусу забезпечувала захист від куль калібру 14,5 мм з дальності стрільби понад 100 м, а борт корпусу – з дальності 500 м.

  Тактико-технічні дані «Об’єкту 170»

  Максимальна розрахункова швидкість танка по шосе – 50 км/год, на плаву – 10 км/год
  Запас ходу – 350-400 км


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова...

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.Про це повідомив...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Зараз читають

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.

  Цьогоріч за кошти держбюджету “Укрзалізниця” закупить 85 пасажирських вагонів

  У 2021 році за кошти державного бюджету "Укрзалізниця" планує закупити 85 пасажирських вагонів.Про...

  Ferrexpo почала відправляти окатки на експорт суднами класу Newcastlemax (відео)

  Група компаній Ferrexpo в лютому поточного року вперше завантажила залізорудними окатками судно класу Newcastlemax. Вантаж був відправлений...

  В Україні опанували виробництво ракет “повітря-повітря” Р-27 без російських комплектуючих

  Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” здатна виробляти авіаційні ракети “повітря-повітря” Р-27 без використання російських комплектуючих.