9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 19 Вересня, 2021

Потужний аргумент для спецназу

 • Одним з важливих складових особистого озброєння бійців спеціальних підрозділів та екіпажів бойових машин є зброя ближнього бою така як пістолет. Причому цікаво, що в піхотних підрозділах пістолети вже втратили своє значення. Найбільш затребуваним зразком при цьому залишається пістолет Стєчкіна.

  Розроблений в 1951 році 9-мм пістолет був прийнятий в радянській армії на озброєння екіпажів бойових машин, перших номерів розрахунків важкої зброї (артилерійських знарядь, станкових протитанкових гранатометів і станкових кулеметів), а також в якості зброї індивідуальної самооборони офіцерів ланки «взвод-рота», що безпосередньо беруть участь в бойових діях.

  Для носіння пістолета служить жорстка дерев’яна або пластмасова кобура-приклад, яка може примикатися до рукоятки зброї для підвищення стійкості при веденні безперервного вогню. Для чого на задній стінці рукоятки є спеціальні пази. Пістолет Стєчкіна існує і у варіанті пістолета для безшумної стрільби (ПБС).

  Пістолет за своїми бойовими і експлуатаційними характеристиками займає проміжне положення між пістолетами і пістолетами-кулеметами.

  Одним з головних переваг АПС є мала віддача і зовсім невеликий підброс зброї при пострілі. Наявність самовзводного механізму дозволяє відкривати вогонь без попереднього зведення курка.

  Це якість, в поєднанні з високою (для подібної зброї) точністю, дозволяє вести підготовленому стрілку швидкісну стрільбу одиночними пострілами з великою щільністю влучень. Така перевага особливо важливо для ближнього бою. При цьому також контролюється витрата патронів. Завдяки простоті конструкції АПС легкий в обслуговуванні. Ця зброя має значний запас міцності. Настріл деяких пістолетів становить близько 40000 пострілів без тріщин на затворі-кожусі та інших серйозних поломок.

  В АПС використовується досить рідкісне для пістолетів рішення — магазин з дворядним виходом патронів. Самі ж патрони розташовані в шаховому порядку, дворядними. Така система вимагає правильного поєднання і конструкції всіх елементів системи, таких як кут скосу патронника і форма магазину, а також дуже точного їх виготовлення. При темпі стрільби 700 пострілів на хвилину 20-зарядний магазин АПС порожніє за дві секунди.

  Проте в той же час відзначалися такі недоліки пістолета як його маса, а також незадовільна пробивна дія боєприпасу – проти цілей в бронежилетах зброю під даний патрон неефективно в принципі.

  Після того, як на озброєння був прийнятий укорочений автомат АКС-74У, з 1981 року в підрозділах почалася активна заміна пістолетів АПС на автомати АКС-74У, і до початку 1990-х років в збройних силах СРСР «Стечкін» залишився тільки в підрозділах військової розвідки . Також знаходився на озброєнні спецпідрозділів КДБ СРСР та МВС СРСР.
  З початком війни на Донбасі пістолет був знятий з зберігання і масово спрямований на озброєння збройних формувань, перш за все ЗСУ.

  Тактико-технічні характеристики

  Калібр, мм 9
  Довжина без кобури-прикладу, мм 225
  Довжина з примкнутою кобурою-прикладом, мм 540
  Маса зі спорядженим магазином, кг 1,22
  Маса з магазином без патронів, кг 1,02
  Місткість магазина, патронів 20
  Ефективна дальність стрільби складає:
  при стрільбі одиночними пострілами з примкнутою кобурою-прикладом – 150 м;
  при стрільбі чергами з примкнутою кобурою-прикладом – 100 м;
  при стрільбі одиночними пострілами без кобури-прикладу – 50 м.
  Дальність прямого пострілу по грудній мішені – 150 м.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Два балкери доставлять 150 тисяч тонн вугілля з США для роботи українських ТЕС

  Енергохолдинг ДТЕК погодив з компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну двох суднових партій американського...

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за 12 маршрутами в зимовий період.

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується до підписання контракту з ДП...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс Салезіянського Згромадження святого Івана Боско.

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  “Антонов” розпочав стапельне складання другого Ан-178 за контрактом Міноборони України (фото)

  Після тривалої перерви з’явилася оновлена інформація щодо стану будівництва літаків, які були замовлені Міноборони наприкінці грудня 2020 року.Передає Національний...

  Зараз читають

  “Інтерпайп” на 20% наростив експорт колісних пар з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" за вісім місяців 2021 року виготовила 112,7 тисячі тонн залізничної продукції, що на...

  “Укрпошта” до лютого 2022 року комп’ютеризує ще 1250 сільських відділень

  АТ "Укрпошта" планує до лютого 2022 року комп'ютеризувати ще 1250 сільських відділень в населених пунктах з населенням...

  Компанія «Лекхім» працює над створенням виробництво COVID-вакцини у Харкові

  У Харкові АТ «Лекхім» планує почати виробництво вакцини від COVID-19. На організацію виробництва компанія готова витратити до...

  Термінал Ніка-Тера хоче увійти в межі порту Ольвія для підвищення ефективності роботи

  ТОВ "Морський спеціалізований порт Ніка-Тера" подало заявку на включення кордонів території компанії в межі території спеціалізованого морського...