9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 11 Травня, 2021

Потужний аргумент для спецназу

 • Одним з важливих складових особистого озброєння бійців спеціальних підрозділів та екіпажів бойових машин є зброя ближнього бою така як пістолет. Причому цікаво, що в піхотних підрозділах пістолети вже втратили своє значення. Найбільш затребуваним зразком при цьому залишається пістолет Стєчкіна.

  Розроблений в 1951 році 9-мм пістолет був прийнятий в радянській армії на озброєння екіпажів бойових машин, перших номерів розрахунків важкої зброї (артилерійських знарядь, станкових протитанкових гранатометів і станкових кулеметів), а також в якості зброї індивідуальної самооборони офіцерів ланки «взвод-рота», що безпосередньо беруть участь в бойових діях.

  Для носіння пістолета служить жорстка дерев’яна або пластмасова кобура-приклад, яка може примикатися до рукоятки зброї для підвищення стійкості при веденні безперервного вогню. Для чого на задній стінці рукоятки є спеціальні пази. Пістолет Стєчкіна існує і у варіанті пістолета для безшумної стрільби (ПБС).

  Пістолет за своїми бойовими і експлуатаційними характеристиками займає проміжне положення між пістолетами і пістолетами-кулеметами.

  Одним з головних переваг АПС є мала віддача і зовсім невеликий підброс зброї при пострілі. Наявність самовзводного механізму дозволяє відкривати вогонь без попереднього зведення курка.

  Це якість, в поєднанні з високою (для подібної зброї) точністю, дозволяє вести підготовленому стрілку швидкісну стрільбу одиночними пострілами з великою щільністю влучень. Така перевага особливо важливо для ближнього бою. При цьому також контролюється витрата патронів. Завдяки простоті конструкції АПС легкий в обслуговуванні. Ця зброя має значний запас міцності. Настріл деяких пістолетів становить близько 40000 пострілів без тріщин на затворі-кожусі та інших серйозних поломок.

  В АПС використовується досить рідкісне для пістолетів рішення — магазин з дворядним виходом патронів. Самі ж патрони розташовані в шаховому порядку, дворядними. Така система вимагає правильного поєднання і конструкції всіх елементів системи, таких як кут скосу патронника і форма магазину, а також дуже точного їх виготовлення. При темпі стрільби 700 пострілів на хвилину 20-зарядний магазин АПС порожніє за дві секунди.

  Проте в той же час відзначалися такі недоліки пістолета як його маса, а також незадовільна пробивна дія боєприпасу – проти цілей в бронежилетах зброю під даний патрон неефективно в принципі.

  Після того, як на озброєння був прийнятий укорочений автомат АКС-74У, з 1981 року в підрозділах почалася активна заміна пістолетів АПС на автомати АКС-74У, і до початку 1990-х років в збройних силах СРСР «Стечкін» залишився тільки в підрозділах військової розвідки . Також знаходився на озброєнні спецпідрозділів КДБ СРСР та МВС СРСР.
  З початком війни на Донбасі пістолет був знятий з зберігання і масово спрямований на озброєння збройних формувань, перш за все ЗСУ.

  Тактико-технічні характеристики

  Калібр, мм 9
  Довжина без кобури-прикладу, мм 225
  Довжина з примкнутою кобурою-прикладом, мм 540
  Маса зі спорядженим магазином, кг 1,22
  Маса з магазином без патронів, кг 1,02
  Місткість магазина, патронів 20
  Ефективна дальність стрільби складає:
  при стрільбі одиночними пострілами з примкнутою кобурою-прикладом – 150 м;
  при стрільбі чергами з примкнутою кобурою-прикладом – 100 м;
  при стрільбі одиночними пострілами без кобури-прикладу – 50 м.
  Дальність прямого пострілу по грудній мішені – 150 м.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Тривають роботи з реконструкції мосту через Північно-Кримський канал (фото)

  Мостобудівники відзвітували про перші результати реконструкції мосту через Північно-Кримський канал, розташованого на автотрасі Р-47 Херсон - Нова...

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.Передає Національний Промисловий Портал,...

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Зараз читають

  Українські військові арсенали отримають 25 важких пожежних автоцистерн від вітчизняного виробника (фото)

  Військові склади та бази Збройних Сил України невдовзі отримають 25 важких пожежних автоцистерн АЦ-12-100 (6302)-252М на базі...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.