9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

Потужний аргумент для спецназу

 • Одним з важливих складових особистого озброєння бійців спеціальних підрозділів та екіпажів бойових машин є зброя ближнього бою така як пістолет. Причому цікаво, що в піхотних підрозділах пістолети вже втратили своє значення. Найбільш затребуваним зразком при цьому залишається пістолет Стєчкіна.

  Розроблений в 1951 році 9-мм пістолет був прийнятий в радянській армії на озброєння екіпажів бойових машин, перших номерів розрахунків важкої зброї (артилерійських знарядь, станкових протитанкових гранатометів і станкових кулеметів), а також в якості зброї індивідуальної самооборони офіцерів ланки «взвод-рота», що безпосередньо беруть участь в бойових діях.

  Для носіння пістолета служить жорстка дерев’яна або пластмасова кобура-приклад, яка може примикатися до рукоятки зброї для підвищення стійкості при веденні безперервного вогню. Для чого на задній стінці рукоятки є спеціальні пази. Пістолет Стєчкіна існує і у варіанті пістолета для безшумної стрільби (ПБС).

  Пістолет за своїми бойовими і експлуатаційними характеристиками займає проміжне положення між пістолетами і пістолетами-кулеметами.

  Одним з головних переваг АПС є мала віддача і зовсім невеликий підброс зброї при пострілі. Наявність самовзводного механізму дозволяє відкривати вогонь без попереднього зведення курка.

  Це якість, в поєднанні з високою (для подібної зброї) точністю, дозволяє вести підготовленому стрілку швидкісну стрільбу одиночними пострілами з великою щільністю влучень. Така перевага особливо важливо для ближнього бою. При цьому також контролюється витрата патронів. Завдяки простоті конструкції АПС легкий в обслуговуванні. Ця зброя має значний запас міцності. Настріл деяких пістолетів становить близько 40000 пострілів без тріщин на затворі-кожусі та інших серйозних поломок.

  В АПС використовується досить рідкісне для пістолетів рішення — магазин з дворядним виходом патронів. Самі ж патрони розташовані в шаховому порядку, дворядними. Така система вимагає правильного поєднання і конструкції всіх елементів системи, таких як кут скосу патронника і форма магазину, а також дуже точного їх виготовлення. При темпі стрільби 700 пострілів на хвилину 20-зарядний магазин АПС порожніє за дві секунди.

  Проте в той же час відзначалися такі недоліки пістолета як його маса, а також незадовільна пробивна дія боєприпасу – проти цілей в бронежилетах зброю під даний патрон неефективно в принципі.

  Після того, як на озброєння був прийнятий укорочений автомат АКС-74У, з 1981 року в підрозділах почалася активна заміна пістолетів АПС на автомати АКС-74У, і до початку 1990-х років в збройних силах СРСР «Стечкін» залишився тільки в підрозділах військової розвідки . Також знаходився на озброєнні спецпідрозділів КДБ СРСР та МВС СРСР.
  З початком війни на Донбасі пістолет був знятий з зберігання і масово спрямований на озброєння збройних формувань, перш за все ЗСУ.

  Тактико-технічні характеристики

  Калібр, мм 9
  Довжина без кобури-прикладу, мм 225
  Довжина з примкнутою кобурою-прикладом, мм 540
  Маса зі спорядженим магазином, кг 1,22
  Маса з магазином без патронів, кг 1,02
  Місткість магазина, патронів 20
  Ефективна дальність стрільби складає:
  при стрільбі одиночними пострілами з примкнутою кобурою-прикладом – 150 м;
  при стрільбі чергами з примкнутою кобурою-прикладом – 100 м;
  при стрільбі одиночними пострілами без кобури-прикладу – 50 м.
  Дальність прямого пострілу по грудній мішені – 150 м.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В “Укрзалізниці” розповіли про проєкт приміських поїздів City Express

  Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в ході Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура" в загальних рисах поділився...

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому» модернізувало бойову техніку в рамках...

  У Києві створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій

  На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій.Повідомляє...

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати цю продукцію до Ефіопії. 

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та модернізації дніпровських шлюзів.

  Українські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

  Одеські медики з Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова провели унікальну операцію з видалення великої пухлини ока методом електрозварювання. Цей...

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в частині протидії корупції.

  Зараз читають

  Вітчизняний виробник передав медичні автомобілі в різні регіони (фото)

  Завод спецтехніки "Техкомплект", що розташований під Києвом, виконав замовлення ряду регіонів на обладнання і передачу карет "швидкої...

  У Києві тестують електробус іноземного виробництва в умовах низьких температур (фото)

  У Києві в найближчі два дні на автобусних маршрутах №24 та №55 буде працювати електробус, повідомив заступник...

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.

  Військові протестували бронетранспортери “Отаман” та БТР-60М від “Практики” (фото)

  На полігоні Збройних Сил України "Десна" пройшли заводські ходові випробування дослідних зразків універсальних колісних платформ "Отаман" та...