9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Потужний аргумент для спецназу

Одним з важливих складових особистого озброєння бійців спеціальних підрозділів та екіпажів бойових машин є зброя ближнього бою така як пістолет. Причому цікаво, що в піхотних підрозділах пістолети вже втратили своє значення. Найбільш затребуваним зразком при цьому залишається пістолет Стєчкіна.

Розроблений в 1951 році 9-мм пістолет був прийнятий в радянській армії на озброєння екіпажів бойових машин, перших номерів розрахунків важкої зброї (артилерійських знарядь, станкових протитанкових гранатометів і станкових кулеметів), а також в якості зброї індивідуальної самооборони офіцерів ланки «взвод-рота», що безпосередньо беруть участь в бойових діях.

Для носіння пістолета служить жорстка дерев’яна або пластмасова кобура-приклад, яка може примикатися до рукоятки зброї для підвищення стійкості при веденні безперервного вогню. Для чого на задній стінці рукоятки є спеціальні пази. Пістолет Стєчкіна існує і у варіанті пістолета для безшумної стрільби (ПБС).

Пістолет за своїми бойовими і експлуатаційними характеристиками займає проміжне положення між пістолетами і пістолетами-кулеметами.

Одним з головних переваг АПС є мала віддача і зовсім невеликий підброс зброї при пострілі. Наявність самовзводного механізму дозволяє відкривати вогонь без попереднього зведення курка.

Це якість, в поєднанні з високою (для подібної зброї) точністю, дозволяє вести підготовленому стрілку швидкісну стрільбу одиночними пострілами з великою щільністю влучень. Така перевага особливо важливо для ближнього бою. При цьому також контролюється витрата патронів. Завдяки простоті конструкції АПС легкий в обслуговуванні. Ця зброя має значний запас міцності. Настріл деяких пістолетів становить близько 40000 пострілів без тріщин на затворі-кожусі та інших серйозних поломок.

В АПС використовується досить рідкісне для пістолетів рішення — магазин з дворядним виходом патронів. Самі ж патрони розташовані в шаховому порядку, дворядними. Така система вимагає правильного поєднання і конструкції всіх елементів системи, таких як кут скосу патронника і форма магазину, а також дуже точного їх виготовлення. При темпі стрільби 700 пострілів на хвилину 20-зарядний магазин АПС порожніє за дві секунди.

Проте в той же час відзначалися такі недоліки пістолета як його маса, а також незадовільна пробивна дія боєприпасу – проти цілей в бронежилетах зброю під даний патрон неефективно в принципі.

Після того, як на озброєння був прийнятий укорочений автомат АКС-74У, з 1981 року в підрозділах почалася активна заміна пістолетів АПС на автомати АКС-74У, і до початку 1990-х років в збройних силах СРСР «Стечкін» залишився тільки в підрозділах військової розвідки . Також знаходився на озброєнні спецпідрозділів КДБ СРСР та МВС СРСР.
З початком війни на Донбасі пістолет був знятий з зберігання і масово спрямований на озброєння збройних формувань, перш за все ЗСУ.

Тактико-технічні характеристики

Калібр, мм 9
Довжина без кобури-прикладу, мм 225
Довжина з примкнутою кобурою-прикладом, мм 540
Маса зі спорядженим магазином, кг 1,22
Маса з магазином без патронів, кг 1,02
Місткість магазина, патронів 20
Ефективна дальність стрільби складає:
при стрільбі одиночними пострілами з примкнутою кобурою-прикладом – 150 м;
при стрільбі чергами з примкнутою кобурою-прикладом – 100 м;
при стрільбі одиночними пострілами без кобури-прикладу – 50 м.
Дальність прямого пострілу по грудній мішені – 150 м.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають