9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Липня, 2021

Пістолет для полярної авіації

 • Цей дослідний пістолет Шевченко ПШ досить унікальний за своїм виготовленнем. Спочатку ПШ розроблявся як особиста зброя льотчиків радянських ВПС в умовах Крайньої Півночі для заміни армійського ПМ, який в умовах низьких температур був малоефективний для самозахисту.

  Однак коли розробка була закінчена (на той момент Союз вже розвалився і вузька спеціалізація була нікому не потрібна) пістолет був заявлений як зброя для спеціальних підрозділів. Цей пістолет був також заявлено свого часу на участь в тендері на переозброєння ФБР США.

  Принципом роботи автоматики є енергія віддачі при напіввільному затворі.

  Замикання ствола напіввільним затвором-газомеханічне з мінімальною витратою порохових газів. Воно проводиться при піку тиску в початковий момент пострілу, а відмикання -в момент падіння тиску, коли куля вже покинула ствол, але залишкового тиску вистачає для надійної роботи автоматики в режимі вільного затвора.

  Особливість конструкції становить вельми незвичайна затворна затримка, яка зупиняє затвор в задньому положенні, тим самим вказуючи стрілку на відсутність патронів, але залишає при цьому один боєприпас “останнього шансу” (стрілку досить зняти затвор з затримки і останній патрон буде досланий).

  ПШ оснащений покажчиком наявності патрона в патроннику. Ще одна особливість конструкції-це важіль самовзвода, при вихоплюванні їм можна звести бойову пружину, а спуск зробити як зазвичай-спусковим гачком.

  Пістолет Шевченко має вісім варіантів, розроблених на основі нових рішень. Новизна цього пістолета підтверджені зареєстрованими патентами Росії і України.

  Віддача при стрільбі з пістолета досить слабка. За відгуками людей, що мали з ним справу, дуже зручна річ.

  Компонування ПШ нестандартна – ствол займає практично всю довжину пістолета. При цьому він заповнює “мертве” місце замикаючої частини затвора. За рахунок цього рішення довжина ствола більше на 50%, ніж у стволів звичайних пістолетів аналогічних розмірів. При русі затвора назад набій витягується з магазину, який встановлений під стволом, і спеціальним механізмом піднімається на висоту каналу ствола. При русі затвора вперед патрон подається в патронник строго по осі стовбура. Таке рішення ще було використано набагато пізніше, в 2008 році, в США -в пістолеті Boberg XR-9.

  Патрон не деформується (немає удару по поверхні казенника). Це теж збільшує точність і кучність. При такій схемі подачі виключаються перекоси і утикання патрона, в зв’язку з чим збільшується бойова скорострільність. Рифлена сорочка охолодження на стволі працює як гаситель вібрацій.

  УСМ оригінальної конструкції розташований в затворі. Утримання курка на бойовому взводі проводиться взаємодією спеціальних конусів. Спуск виходить вельми м’яким, без особливих зусиль і сдёргіванія зброї. Разом все це робить кучність стрільби бойовими патроном майже таку ж, як у спортивних моделей. Викидач як такої в цьому пістолеті відсутний. При русі затвора вперед одночасно з подачею нового патрона в ствол, гільза виштовхується з пістолета вперед-вліво і падає до ніг.

  Пістолет ПШ досить добре збалансований і може бути виготовлений під будь-який пістолетний патрон.

  9х18ПМПММ9х19 Para45 (11,43мм)
  Загальна довжина, мм172172172218
  Довжина ствола, мм142142142182
  Висота, мм13813813849
  Ємність магазина, патр16161613
  Початкова швидкість кулі, м/с340360400300
  Загальна вага, грам9009009001200
  Прицільна дальність, м707070100


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Уряд дозволив здійснювати експорт військової продукції ще двом українським підприємствам

  Уряд надав ТОВ «ЮА.РПА» та ПАТ «Науково-технічний комплекс «Електронприлад» повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва.

  Херсонське підприємство відремонтувало чотири понтони для Ізмаїльського морвокзалу

  На Ізмаїльському морському вокзалі на штатні місця встановлені чергові два з чотирьох відремонтованих понтони.Про це поінформували в Адміністрації...

  Служба безпеки України закуповує багатоканальні радіоприймальні пристрої

  ТОВ «Науково-технічний центр радіотехнічних систем Академії наук прикладної радіоелектроніки» перемогло у тендері Служби безпеки України на постачання багатоканальних радіоприймальних пристроїв КХ-діапазону.

  КВБЗ за перше півріччя виготовив 368 вантажних вагонів

  Крюківський вагонобудівний завод у січні-червні 2021 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, зменшив виробництво вантажних вагонів на 61%, або на...

  Чеська САУ DANA M2 пройшла всі випробування в Україні

  Чеська колісна самохідна артилерійська установка 152-мм DANA M2 на шасі Tatra успішно пройшла всі випробування українських військових, включно з вогневими.

  У Миколаєві розробили новий проєкт десантного катера

  Миколаївське державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) розробило і представило проєкт нового десантного катера «Пелікан».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  «Темп-3000» представив нові захисні шоломи (фото)

  НВП «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представило захисні шоломи 4-х розмірів (S, М, L та XL), оновлені захисні плити та...

  Міненерго опрацьовує можливість виробництва водню за допомогою атомної енергетики

  У Міністерстві енергетики обговорюють можливість виробництва кліматично нейтрального водню за допомогою атомної енергії, також розглядають виробництво на основі газу.

  Зараз читають

  Рада погодила закупівлю спеціального судна для дослідження Антарктиди

  Верховна Рада погодила купівлю спеціального дослідницького судна льодового класу для дослідження АнтарктидиПередає Національний Промисловий...

  Шебелинський нафтопереробний завод подвоїть виробництво бензинів

  Шебелинський нафтопереробний завод (Šhebel) планує збільшити обсяг виробництва бензинів стандарту Євро-5 на 156 тис. тонн – до...

  Сербія та Угорщина збудували газопровід в обхід України для експорту російського газу

  Сербська компанія Srbijagas і угорська FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу-перемички між двома країнами, якою Угорщина зможе...

  “Рівнеазот” відновить та запустить цех азотної кислоти за два тижні

  ПрАТ "Рівнеазот" розпочало роботи з усунення наслідків розгерметизації трубопроводу в цеху азотної кислоти, за оцінками фахівців, ремонтні...