9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Пістолет для полярної авіації

Цей дослідний пістолет Шевченко ПШ досить унікальний за своїм виготовленнем. Спочатку ПШ розроблявся як особиста зброя льотчиків радянських ВПС в умовах Крайньої Півночі для заміни армійського ПМ, який в умовах низьких температур був малоефективний для самозахисту.

Однак коли розробка була закінчена (на той момент Союз вже розвалився і вузька спеціалізація була нікому не потрібна) пістолет був заявлений як зброя для спеціальних підрозділів. Цей пістолет був також заявлено свого часу на участь в тендері на переозброєння ФБР США.

Принципом роботи автоматики є енергія віддачі при напіввільному затворі.

Замикання ствола напіввільним затвором-газомеханічне з мінімальною витратою порохових газів. Воно проводиться при піку тиску в початковий момент пострілу, а відмикання -в момент падіння тиску, коли куля вже покинула ствол, але залишкового тиску вистачає для надійної роботи автоматики в режимі вільного затвора.

Особливість конструкції становить вельми незвичайна затворна затримка, яка зупиняє затвор в задньому положенні, тим самим вказуючи стрілку на відсутність патронів, але залишає при цьому один боєприпас “останнього шансу” (стрілку досить зняти затвор з затримки і останній патрон буде досланий).

ПШ оснащений покажчиком наявності патрона в патроннику. Ще одна особливість конструкції-це важіль самовзвода, при вихоплюванні їм можна звести бойову пружину, а спуск зробити як зазвичай-спусковим гачком.

Пістолет Шевченко має вісім варіантів, розроблених на основі нових рішень. Новизна цього пістолета підтверджені зареєстрованими патентами Росії і України.

Віддача при стрільбі з пістолета досить слабка. За відгуками людей, що мали з ним справу, дуже зручна річ.

Компонування ПШ нестандартна – ствол займає практично всю довжину пістолета. При цьому він заповнює “мертве” місце замикаючої частини затвора. За рахунок цього рішення довжина ствола більше на 50%, ніж у стволів звичайних пістолетів аналогічних розмірів. При русі затвора назад набій витягується з магазину, який встановлений під стволом, і спеціальним механізмом піднімається на висоту каналу ствола. При русі затвора вперед патрон подається в патронник строго по осі стовбура. Таке рішення ще було використано набагато пізніше, в 2008 році, в США -в пістолеті Boberg XR-9.

Патрон не деформується (немає удару по поверхні казенника). Це теж збільшує точність і кучність. При такій схемі подачі виключаються перекоси і утикання патрона, в зв’язку з чим збільшується бойова скорострільність. Рифлена сорочка охолодження на стволі працює як гаситель вібрацій.

УСМ оригінальної конструкції розташований в затворі. Утримання курка на бойовому взводі проводиться взаємодією спеціальних конусів. Спуск виходить вельми м’яким, без особливих зусиль і сдёргіванія зброї. Разом все це робить кучність стрільби бойовими патроном майже таку ж, як у спортивних моделей. Викидач як такої в цьому пістолеті відсутний. При русі затвора вперед одночасно з подачею нового патрона в ствол, гільза виштовхується з пістолета вперед-вліво і падає до ніг.

Пістолет ПШ досить добре збалансований і може бути виготовлений під будь-який пістолетний патрон.

9х18ПМ ПММ 9х19 Para 45 (11,43мм)
Загальна довжина, мм 172 172 172 218
Довжина ствола, мм 142 142 142 182
Висота, мм 138 138 138 49
Ємність магазина, патр 16 16 16 13
Початкова швидкість кулі, м/с 340 360 400 300
Загальна вага, грам 900 900 900 1200
Прицільна дальність, м 70 70 70 100

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають