9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Пасажирський «гібрид» Антонова

 • Розпад Радянського Союзу поставив перед конструкторами АНТК ім. О.К.Антонова питання про виживання – військових замовлень найближчим часом не передбачалося. Здавалося б, вихід знайшли в розробці пасажирських лайнерів, що були б затребувані на світовому та внутрішньому ринку авіаперевезень.

  Одним із перших став проект середньомагістрального пасажирського літака Ан-180, розробка якого почалася в 1991 році. Спершу це був непримітний апарат із Т-подібним оперенням і гвинто-вентиляторів двигунами Д-27, злітною потужністю по 14000 к.с. на пілонах із максимальною уніфікацією систем з Ан-70. Однак дуже скоро виявилося, що схема для пасажирського літака просто згубна з економічного погляду. Тому вона дуже скоро була кардинально змінена. У результаті вийшов дуже економічний лайнер для перевезення 163 або 175 пасажирів на відстань 2400-3900 км зі швидкістю 850-870 км/год. Висока аеродинамічна якість, вінтовентілятора силова установка, досконалість конструкції планера та систем забезпечували високу паливну ефективність – так, пального Ан-180 витрачає вдвічі менше, ніж Ту-154. Кабіна екіпажа розрахована на двох пілотів: командира і помічника командира – другого пілота. Є можливість у разі потреби розміщення бортінженера біля центрального пульта пілотів.

  Ан-180

  Завдяки двопрохідному компонуванню пасажирської кабіни і розташуванню маршових двигунів у хвостовій частині на стабілізаторі пасажирам і екіпажу забезпечений високий рівень комфорту.

  Однак через вкрай несприятливу економічну кон’юнктуру на ринку перевезень у АНТК в 2007 році було вирішено відмовитися від подальшої розробки цього проекту. У 2016 році з’явилися непідтверджені повідомлення про те, що АНТК знову відновив роботи над цим проектом, однак на якій стадії він знаходиться – зараз невідомо.

  Основні льотно-технічні дані Ан-180

  Злітна маса:
  — максимальна – 71700 кг
  — нормальна – 67500 кг
  Маса порожнього спорядженого літака – 42500 кг
  Максимальне комерційне навантаження – 18000 кг
  Крейсерська швидкість – 800 км / год
  Висота польоту – 10100 метрів
  Дальність польоту – 1800-3900 км
  Довжина літака – 43,0 м
  Діаметр фюзеляжу – 4,3 м
  Розмах крила – 35,6 м
  Потрібна довжина злітно-посадової смуги – 1950-2300 м


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст"...

  “Укравтодор” розробив єдину систему управління станом доріг E-ROAD

  "Укравтодор" розробив єдину систему управління станом доріг E-ROAD, яка містить інтерактивну карту дорожніх робіт з інформацією про...

  Міжнародні Авіалінії України перевезли 736 тисяч пасажирів з початку року

  Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" в період з січня по травень 2021 року перевезла 735 898 пасажирів, що...