9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Липня, 2021

Один із символів війни на Донбасі – ГАЗ-66

 • Починаючи з 1960-х років ГАЗ-66 один з найпопулярніших радянських позашляховиків. Цьому сприяли пристойна вантажопідйомність, повноцінний повний привід, невибагливість і широкі можливості по модернізації.

  У серійне виробництво ГАЗ-66 був запущений в 1964 році. Традиційно при проектуванні радянські інженери за основу взяли західний зразок – на цей раз німецький Mercedes Unimog. Хоча перші моделі страждали «дитячими хворобами» і були далекі від тієї машини, яку ми знаємо зараз, проте конструктори постійно допрацьовували своє дітище. Так, в 1968 році ГАЗ-66 став масово комплектуватися системою регулювання повітря в шинах.

  В результаті вийшов вельми збалансований вантажний позашляховик, хоча чисто вантажівкою його назвати складно через коротку вантажної платформи, адже машина спочатку була «заточена» виключно під перевезення особового складу.

  ГАЗ-66
  ГАЗ-66

  Завдяки грамотно розподіленого центру тяжкості навантаження на передню і задню частини авто майже однакова. До деяких мінусів позашляховика можна віднести те, що кабіна розташована прямо над передніми шасі і обсяг її досить малий – особливо не розвернутися.

  Що ж стосується технічних характеристик, то вони були досить непоганими. По-перше, при вантажопідйомності в 2 тонни автомобіль був компактним (що не дивно, так як машина призначалася в першу чергу для повітряно-десантних військ і за габаритами повинна була вписуватись в габарити військово-транспортного літака Іл-76), що для вантажного позашляховика завжди було плюсом. По-друге, при кліренсі у 315 мм автомобіль показував чудеса прохідності. Так, ГАЗ-66 може долати броди глибиною до 0,8 метра і розвивати максимальну швидкість до 90 км/год. Причому до 60 км/год автомобіль розганяється всього за 30 секунд. За паспортом вантажівка може долати підйоми до 31 градуса.

  Що ж стосується витрати, то з заводу авто зазвичай споживало 20 літрів бензину (причому неважливо, якого – 72-го, 76-го або 80-го) на 100 кілометрів. При обсязі бака в 210 літрів це забезпечило ГАЗ-66 досить хороший запас ходу.

  Випускати ГАЗ-66 у РФ припинили в 1995 році, його на конвеєрі змінив ГАЗ-3308 «Садко». Згідно з офіційною статистикою, всього на автозаводі було випущено 965 тисяч вантажівок.

  Базова версія вантажівки була універсальною – вона комплектувалася звичайним кузовом з металу з відкидними боковими лавками. Для захисту використовувався звичайний тент. Кабіна була теж зроблена з металу, і в ній було місце всього для двох крісел – пасажирського і водійського.

  За час виробництва було освоєно безліч модифікацій цього універсального позашляхового вантажівки. Відомо про 14 версіях авто з тими чи іншими модулями (перш за все типу КУНГ), причому практично всі вони є в Україні і використовуються армією.

  Перш за все це спеціалізовані армійські модифікації:

  – АС-66 – класичний і дуже популярний медичний позашляховик;
  – АП-2 – теж санітарна модель, але перев’язувального з можливістю розгортання польового госпіталю;
  – ДДА-2 – душовий агрегат з дезінфекцією;
  – Р-142 – командно-штабна модифікація з повним оснащенням всім необхідним.

  З початком війни на Донбасі ГАЗ-66 стали масово знімати з зберігання і відправляти в війська. Так, аеромобільні частини, які першими пішли на війну, на весну 2014 роки взагалі були оснащені виключно такими машинами.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Служба безпеки України закуповує багатоканальні радіоприймальні пристрої

  ТОВ «Науково-технічний центр радіотехнічних систем Академії наук прикладної радіоелектроніки» перемогло у тендері Служби безпеки України на постачання...

  КВБЗ за перше півріччя виготовив 368 вантажних вагонів

  Крюківський вагонобудівний завод у січні-червні 2021 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, зменшив виробництво вантажних вагонів на 61%, або на...

  Чеська САУ DANA M2 пройшла всі випробування в Україні

  Чеська колісна самохідна артилерійська установка 152-мм DANA M2 на шасі Tatra успішно пройшла всі випробування українських військових, включно з вогневими.

  У Миколаєві розробили новий проєкт десантного катера

  Миколаївське державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) розробило і представило проєкт нового десантного катера «Пелікан».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  «Темп-3000» представив нові захисні шоломи (фото)

  НВП «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представило захисні шоломи 4-х розмірів (S, М, L та XL), оновлені захисні плити та...

  Міненерго опрацьовує можливість виробництва водню за допомогою атомної енергетики

  У Міністерстві енергетики обговорюють можливість виробництва кліматично нейтрального водню за допомогою атомної енергії, також розглядають виробництво на основі газу.

  “Рівнеазот” відновить та запустить цех азотної кислоти за два тижні

  ПрАТ "Рівнеазот" розпочало роботи з усунення наслідків розгерметизації трубопроводу в цеху азотної кислоти, за оцінками фахівців, ремонтні роботи з відновлення його повноцінної...

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі.Про це стало відомо з пресрелізу підприємця-виконавця...

  Зараз читають

  «Метінвест» інвестує 500 мільйонів доларів в екологічні проєкти

  Міжнародна гірничо-металургійна група «Метінвест» має намір у найближчі 5 років інвестувати в реалізацію суто екологічних проєктів півмільярда...

  Український «Руслан» доставив до Афганістану французькі радари Thales

  Український транспортний літак Ан-124 «Руслан» авіакомпанії «Авіалінії Антонова» доставив у Афганістан радари французької компанії Thales.

  Сєвєродонецький «Азот» значно наростив виробництво мінеральних добрив після відновлення роботи частини цехів

  За 6 місяців 2021 року Сєвєродонецький «Азот» випустив 534,7 тис. тонн мінеральних добрив.Передає Національний...

  Рятувальники Луганщини отримали автоцистерну на базі вантажівки КрАЗ

  Рятувальники міста Старобільськ Луганської області отримали на оперативне чергування автоцистерну АЦ-8-50-530 на шасі автомобіля КрАЗ 6511.