Традиційно розробкою та модернізацією «радянських» вертольотів типу Мі-2 та Мі-8 займається запорізьке підприємство «Мотор Січ», однак є одна ініціативна розробка від маловідомої одеської фірми, яка спеціалізується на розробці безпілотних літальних апаратів. Річ йде про спеціалізоване науково-виробниче інноваційне підприємство “Юміко аероспейс” та їх проект легкого ударного вертольота на базі гелікоптера Мі-2 під позначенням SM232.
Про збірку першого прототипа перші згадки з’явились у січні 2015 року.
Тоді ж розробники оприлюднили ряд важливих деталей. Так, було заявлено, що нова машина буде мати бронювання із застосуванням сучасних легких композитних матеріалів, інтегрованих в несучу конструкцію фюзеляжу і крил. Основні вузли та системи управління польотом дубльовані. На вихлопних патрубках двигунів встановлені розсіювачі тепла, які виконують функцію розсіювача тепла та турбонагнітача, «що не мають аналогів у світі».
Крім того за цими ж даними на вертольоті буде встановлена гіростабілізованого оптико-електронна система розроблена компанією “Юміко КІМ КОМПАНІ”. Система включає в себе оптичну камеру, тепловізор, лазерний далекомір, лазерний цілевказівник (маркер). Льотне обладнання на вертольоті складається з сучасного навігаційного обладнання, що включає GPS, GLONASS модулі та систему зв’язку за технологією «скляна кабіна». У носовій частині вертольота встановлений метеолокатор, що дозволяє здійснювати польоти в складних метеоумовах.
Дуже багато питань по озброєнню SM232. Інженери компанії намагались включити в комплекс озброєння вбудовану гармату ГШ-30-2 (використовується на бойових Мі-24П), а також широкий спектр керованої та некерованої зброї. Тут і протитанкові «Штурм-В», «Атака-М», «Гермес-А», класу «повітря-повітря» Р-60М, Р-63В, «Ігла-В». А також бомби калібром від 50 до 200 кг та ракети С-5, С-8, С-13 і навіть С-24 (що взагалі нонсенс – залп такої ракети розвалить легкий вертольот вщент).
Судячи з того, що три роки ніяких даних про продовження проекту немає слід вважати його закритим.