9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

Нове життя старого «Калашнікова»

Основною зброєю української армії в ході війни на Донбасі став автомат Калашникова найрізноманітніших модифікацій двох основних калібрів – 5,45 і 7,62 мм.

Однак вже на третій рік почали виникати проблеми з патронами калібру 5,45 мм. Річ у тому, що за більш ніж два десятиліття незалежності відбувалися як масовий розпродаж патронів, так і пожежі на складах зброї. А власного виробництва патронів в Україні не було – випускалися патрони на Луганському заводі, однак обсяги були невеликі і в основному орієнтовані на цивільний ринок. Мало того – з травня 2014 року виробництво з відомих причин було втрачено. Частково проблему вдалося вирішити поставками з-за кордону – в ЗМІ потрапляли тільки окремі випадки, як було, наприклад, з литовцями.

У результаті «нові» мотопіхотні бригади, які почали формуватися восени 2014 року на базі батальйонів територіальної оборони озброювалися автоматами АКМ калібру 7,62 мм. Однак не простими, а модернізованими за допомогою набіру для кастомізації ТК 9 (тактичний комплект 9), розробленого вінницьким заводом «Форт».

Що ж було змінено? Перш за все, штатний дуловий компенсатор було замінено на ДТК (дулове гальмо-компенсатор) власної конструкції. Дерев’яні цівка й накладка на газову трубку замінені сучаснішими – зі сплаву алюмінію. Накладка має зверху базу для кріплення прицілів – так звану планку Вівера: для кріплення знизу ручки переносу вогню, а збоку – лазерного цілевказника й підствольного ліхтаря. Був замінений також запобіжник із можливістю оперувати ним одним пальцем (вказівним або великим). Замість старої встановлена ергономічна пістолетна рукоятка, дерев’яний приклад був змінений на телескопічний на сім положень.

Однак найголовніше – це кришка ствольної коробки з рейкою Пікатіні. Це такий кронштейн для уніфікованого кріплення допоміжного приладдя: оптичних і коліматорних прицілів, сошок, тактичних ліхтарів, лазерних цілевказників тощо.

Авторtoxa5555

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають