9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Червня, 2020

Нове життя старого «Калашнікова»

 • Основною зброєю української армії в ході війни на Донбасі став автомат Калашникова найрізноманітніших модифікацій двох основних калібрів – 5,45 і 7,62 мм.

  Однак вже на третій рік почали виникати проблеми з патронами калібру 5,45 мм. Річ у тому, що за більш ніж два десятиліття незалежності відбувалися як масовий розпродаж патронів, так і пожежі на складах зброї. А власного виробництва патронів в Україні не було – випускалися патрони на Луганському заводі, однак обсяги були невеликі і в основному орієнтовані на цивільний ринок. Мало того – з травня 2014 року виробництво з відомих причин було втрачено. Частково проблему вдалося вирішити поставками з-за кордону – в ЗМІ потрапляли тільки окремі випадки, як було, наприклад, з литовцями.

  У результаті «нові» мотопіхотні бригади, які почали формуватися восени 2014 року на базі батальйонів територіальної оборони озброювалися автоматами АКМ калібру 7,62 мм. Однак не простими, а модернізованими за допомогою набіру для кастомізації ТК 9 (тактичний комплект 9), розробленого вінницьким заводом «Форт».

  Що ж було змінено? Перш за все, штатний дуловий компенсатор було замінено на ДТК (дулове гальмо-компенсатор) власної конструкції. Дерев’яні цівка й накладка на газову трубку замінені сучаснішими – зі сплаву алюмінію. Накладка має зверху базу для кріплення прицілів – так звану планку Вівера: для кріплення знизу ручки переносу вогню, а збоку – лазерного цілевказника й підствольного ліхтаря. Був замінений також запобіжник із можливістю оперувати ним одним пальцем (вказівним або великим). Замість старої встановлена ергономічна пістолетна рукоятка, дерев’яний приклад був змінений на телескопічний на сім положень.

  Однак найголовніше – це кришка ствольної коробки з рейкою Пікатіні. Це такий кронштейн для уніфікованого кріплення допоміжного приладдя: оптичних і коліматорних прицілів, сошок, тактичних ліхтарів, лазерних цілевказників тощо.


  Про допомогу проекту

  Авторtoxa5555

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Запоріжжі за борги навчального центру продають авіатехніку (фото)

  У Запоріжжі за борги по заробітній платні Центру льотної підготовки імені Маршала авіації Покришкіна продають авіатехніку установи.

  Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” вчергове виграла суд у російської підсанкційної компанії

  26 червня 2020 року Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду ухвалив рішення на користь підприємства Державного концерну "Укроборонпром" – Державної акціонерної...

  Українські прикордонники активно використовують гелікоптери Airbus H-125 на Чернігівщині (відео)

  Прикордонники патрулюють кордон з повітря за допомогою нових вертольотів Airbus H-125.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Аеропорт Львів відновив обслуговування міжнародних рейсів

  Міжнародний аеропорт Львів ім. Данила Галицького 19 червня прийняв перший рейс після відновлення міжнародного авіасполучення.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Міністерство оборони та “Мотор Січ” активізували роботу над легким ударним гелікоптером (відео)

  Роботи над створенням легкого ударного вертольота для українського війська активізовано у рамках спільного рішення між Міністерством оборони України та "Мотор Січ".

  Windrose виконала перший внутрішній рейс на турбогвинтовому літаку ATR-72 (відео)

  Учора, 27 червня, українська авіакомпанія Windrose виконала перший комерційний рейс на новому для неї типі повітряних суден — турбогвинтовому ATR-72.

  Десантний корабель «Юрій Олефіренко» став в док для ремонту на Миколаївському суднобудівному

  На Миколаївському Суднобудівному Заводі (МСЗ) став в док СДК «Юрій Олефіренко» для виконання робіт з ремонту зовнішньої обшивки корпусу, гвинто-стернової системи, донно-забортної...

  Херсонський морський порт офіційно передано у концесію

  Компанія-концесіонер Херсонського морського торговельного порту, ТОВ "Рисоіл-Херсон", обіцяє інвестувати у розвиток порту близько 300 млн грн та ще понад 18 млн в...

  Зараз читають

  Аеропорт Львів відновив обслуговування міжнародних рейсів

  Міжнародний аеропорт Львів ім. Данила Галицького 19 червня прийняв перший рейс після відновлення міжнародного авіасполучення.

  УЗ готова приймати понад п’ять контейнерних поїздів із Китаю щомісяця

  Контейнерні поїзди між Китаєм і Україною вже найближчим часом можуть стати регулярними, "Укрзалізниця" готова приймати щомісяця 5...

  Державне космічне агентство зацікавилося проєктами НТУУ “КПІ” (відео)

  У Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського обговорили створення спільних проєктів з Державним космічним агентством України.

  В Україні розробили нові ручні гранати (фото)

  На підприємстві «СпецОборонМаш» (ДК «Укроборонпром») стверджують, що нова зброя буде відповідати вимогам НАТО. Як повідомили агентству Defense...