9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Нелетальний «Штурм»

Винахідники з Івано-Франківська, об’єднані в рамках науково-виробничого підприємства «ВАЛЛАР», за довгі роки розробили кілька десятків оригінальних зразків зброї. У їх числі є і нелетальні.

Яскравий приклад – ручний сеткомет «Штурм», який призначений для використання поліцією або миротворчими силами для боротьби з агресивно налаштованими демонстрантами, масовими заворушеннями, уболівальниками.

Головною особливістю апарату є оригінальні пластикові патрони-картриджі, причому двох типів:

– «V» з спресованої і покладеної сіткою;
– «VS» з додатковою ампулою, яка містить легколетучий сльозогінний препарат.

Для розтягування сітки використовуються спеціальні гумові важки, що відрілюються. Картриджі з піропатроном і грузиками відстрілу об’єднані в єдиний блок – змінну сіткову головку.

Час перезарядки сеткомета «Штурм» даними змінними головками – близько 4-5 секунд. Після вибору мети і натискання на курок відбувається спрацьовування пиропатрона і в напрямку цілі на дальність до 10 метрів викидається спресована сітка. На видаленні не менше ніж 6 метрів від стріляючого сітка розправляється грузиками в полотно діаметром 3,5 метра, яке накриває і паралізує ціль.

Сама сітка, яка виконана з міцного волокна має ячейчату ​​структуру з осередками 5х5 см. Одиночна нитка даної мережі в стані витримати зусилля на розрив не менше 8 кілограм.

При застосуванні картриджів «VS» з інтервалом 0,2 секунди після розкриття сітки відбувається процес розпилення сльозогінного газу.

Були проведені полігонні випробування і за словами інженерів компанії інтерес виявляли не тільки українські правоохоронці, однак російські і китайські. Однак далі інтересу далі не пішла.

Але івано-франківці продовжують розвиток свого проекту. Так, є відомості, що ними розроблена новий блок «Путанка», в якому реалізована технологія «Болас». У даній голівці є певна кількість важків, які з’єднані між собою попарно за допомогою високоміцного еластичного шнура. Після здійснення пострілу важки розлітаються по розбіжним траєкторіях і розтягують шнури, а при зустрічі з перепоною навпаки обертаються навколо неї, в той час як шнур обвиває і сковує порушника громадського порядку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають