9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 31 Березня, 2020

Нелетальний «Штурм»

 • Рыбалка - купить товары для рыбалки в Украине

  Винахідники з Івано-Франківська, об’єднані в рамках науково-виробничого підприємства «ВАЛЛАР», за довгі роки розробили кілька десятків оригінальних зразків зброї. У їх числі є і нелетальні.

  Яскравий приклад – ручний сеткомет «Штурм», який призначений для використання поліцією або миротворчими силами для боротьби з агресивно налаштованими демонстрантами, масовими заворушеннями, уболівальниками.

  Головною особливістю апарату є оригінальні пластикові патрони-картриджі, причому двох типів:

  – «V» з спресованої і покладеної сіткою;
  – «VS» з додатковою ампулою, яка містить легколетучий сльозогінний препарат.

  Для розтягування сітки використовуються спеціальні гумові важки, що відрілюються. Картриджі з піропатроном і грузиками відстрілу об’єднані в єдиний блок – змінну сіткову головку.

  Час перезарядки сеткомета «Штурм» даними змінними головками – близько 4-5 секунд. Після вибору мети і натискання на курок відбувається спрацьовування пиропатрона і в напрямку цілі на дальність до 10 метрів викидається спресована сітка. На видаленні не менше ніж 6 метрів від стріляючого сітка розправляється грузиками в полотно діаметром 3,5 метра, яке накриває і паралізує ціль.

  Сама сітка, яка виконана з міцного волокна має ячейчату ​​структуру з осередками 5х5 см. Одиночна нитка даної мережі в стані витримати зусилля на розрив не менше 8 кілограм.

  При застосуванні картриджів «VS» з інтервалом 0,2 секунди після розкриття сітки відбувається процес розпилення сльозогінного газу.

  Були проведені полігонні випробування і за словами інженерів компанії інтерес виявляли не тільки українські правоохоронці, однак російські і китайські. Однак далі інтересу далі не пішла.

  Але івано-франківці продовжують розвиток свого проекту. Так, є відомості, що ними розроблена новий блок «Путанка», в якому реалізована технологія «Болас». У даній голівці є певна кількість важків, які з’єднані між собою попарно за допомогою високоміцного еластичного шнура. Після здійснення пострілу важки розлітаються по розбіжним траєкторіях і розтягують шнури, а при зустрічі з перепоною навпаки обертаються навколо неї, в той час як шнур обвиває і сковує порушника громадського порядку.


  Про допомогу проекту

  Остані новини

  Українським виробникам борошна загрожує дефіцит сировини

  Асоціація «Борошномели України» та Всеукраїнська асоціація пекарів закликали президента Україн та Уряд обмежити експорт зернової продукції продовольчої...

  У Запорізькій області відкрили заводи з виробництва дорожніх матеріалів (фото)

  Підрядні організації, які ремонтують автодорогу Н-30 Василівка-Бердянськ у Запорізькій області, відкрили нові заводи із виробництва дорожніх матеріалів поблизу проведення робіт.

  В Уряді прогнозують падіння ВВП України до 5%

  Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у 2020-му році економіка України може впасти на 4,8% за підсумками року.Передає...

  У Києві оновлену станцію швидкісного трамвая спорудили всередині торгівельного центру (фото)

  У Києві оновили кінцеву станцію Борщагівського швидкісного трамвая за маршрутом №3 "Кільцева дорога". Тепер вона розташована всередині ТРЦ, який наразі будують.

  У березні відновлювальна енергетика забезпечувала майже 70% українського попиту

  Станом на 11-ту годину 26 березня електростанції, які використовують відновлювані джерела, енергії забезпечували 69,1% попиту всередині України.Передає Національний...

  Український стартап з пошуку репетиторів отримав $15 млн інвестицій

  Український стартап Preply, який є платформою для пошуку репетиторів з вивчення іноземних мов, закрив новий раунд інвестицій. Загальний обсяг залучених ресурсів сягнув...

  На трасі Київ – Одеса встановлюють майданчик для зважування вантажівок у русі (відео)

  Укравтодор показав встановлення майданчику зважування-в-русі (Weight-in-Motion) на автомобільній дорозі М-05 Київ – Одеса км 36+303 у Васильківському районі.

  Верховна Рада відкрила ринок землі в Україні

  Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Зараз читають

  На Січеславщині побудували велику сонячну електростанцію потужністю 7 МВт

  У селі Жданівка Дніпропетровської області завершили будівництво сонячної електростанції потужністю 7 МВт. Проєкт реалізувала українська компанія EDS-Engineering.

  У Ізмаїльській лікарні почали будувати кисневу станцію для апаратів штучної вентиляції легень

  Будівництво кисневої станції почалося на території Дунайської обласної лікарні в Ізмаїлі Одеської області.Передає Національний...

  Запорізький завод важкого кранобудування торік збільшив прибуток на 66%

  АТ "Запорізький завод важкого кранобудування" ("Запоріжкран") отримало у 2019-му році, за попередніми даними, 129,28 млн грн чистого...
  Михайло Жирохов
  Військовий експерт, історик.

  Також на цю тему