9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 5 Березня, 2021

Найсучасніший варіант «домашнього танка» – Т-64Е

 • Танки типу Т-64 дуже часто мали назву “домашніх” – так як ці машини ніколи не поставлялися на експорт, навіть союзникам по Варшавському договору. Для свого часу це був, без перебільшення, революційний танк: в його бронезахисту було застосовано комбіноване бронювання, що надійно захищало його від більшості протитанкових засобів того часу, четвертий член танкового екіпажу – заряджаючий, був замінений механізмом заряджання.

  Однак до початку XXI століття машина явно застаріла і харківські конструктори за своєю ініціативою розробили кілька варіантів глибокої модернізації. Найвдалішою з них вважається Т-64Е.

  Захист танку було посилено динамичним захистом «Дуплет» та КОЕП «Варта», також встановлена модернізована нова система управління вогнем 1А33-1 «Об» із застосуванням тепловізійних, телевізійних, панорамних прицільно-наглядових приладів, модернізованого комплексу керованої ракетної зброї типу «Комбат», нового балістичного лічильно-вирішального пристрою з розширеними можливостями з обліку зміни умов стрільби.

  Було значно посилено та озброєння – так, на експонувалася 9 травня 2011 року машині стояли бойові модулі з кулеметом ПКТ і авіаційної двоствольного гарматою ГШ-23Л.

  Реалізація цих конструкторських рішень, викликала збільшення ваги машини до 42,5 тонн, і, природно, “рідний” двигун Т-64 – 5ТДФА потужністю 700 к.с. вже не задовольняв розробників. Тому фахівцями ДП “Харківський БТРЗ” в співдружності з рядом наукових, конструкторських організацій, розроблена і виготовлена ​​своя форсована версія 5ТД – 5ТДФЕ потужністю 850 к.с., в результаті чого питома потужність Т-64Е склала 20 к.с./тонну.

  Новинкою для українського танкобудування стало використання автономного двигуна з потужністю, достатньої для постачання електроенергією всіх бортових споживачів. Т-64Е оснащений допоміжною силовою установкою потужністю в 10 кіловат з рідинної системою охолодження дизеля агрегату та другою установкою повітряного охолодження потужністю в 6 кіловат в ніші башти. Тим самим, забезпечено гарантоване енергозабезпечення в будь-яких можливих ситуаціях.

  Зменшено помітність танка в усьому спектрі електромагнітного, теплового та акустичного випромінювання досягнуто застосуванням спеціальних матеріалів, екрануванням, створенням поверхонь конструкцій необхідних спрямувань і форм. Реалізована схема нанесення ефективного камуфльованого захисного покриття.

  Фактично вийшов танк для безпосередньої підтримки піхоти, який за рахунок озброєння автоматичною гарматою може надавати безпосередню вогневу підтримку піхотним підрозділам тактичної ланки «взвод-рота».

  Проте з цілком зрозумілих причин від цього варіанту модернізації Т-64 Міноборони України відмовилось, віддавши пріоритет більш дешевому «Булату».

  Тактико-технічні данні Т-64Е

  • Бойова маса, 42,7 тонн
  • Екіпаж, 3 чол
  • Калібр та марка гармати 125-мм КБАЗ
   Боєкомплект, пострілів 37
  • Швидкострільність, 6-8 постр./хв
  • Додаткове озброєння 7,62-мм КТ-7,62, 12,7-мм КТ-12,7, ГШ-23Л, АГС-17
   Динамічний захист «Дуплет»
  • Активний захист КОЕП «Варта», КАЗ «Заслін»
  • Двигун 5ТДФЕ (850 к.с.)
  • Питома потужність, 19,9 к.с./т
  • Максимальна швидкість, 65 км/год
  • Запас ходу без додаткових паливних баків, 500 км

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Запуск київського City Express обійдеться в десять мільярдів гривень

  В Україні 22 лютого анонсували реалізацію проєкту приміських поїздів City Express в Києві, Дніпрі та Харкові. Голова...

  На Прикарпатті побудований новий пішохідний міст через річку Прут довжиною 300 метрів

  На Прикарпатті, в селі Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області, через річку Прут побудували новий пішохідний міст.Про це повідомив...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для технології прямого відновлення заліза).

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто Київ. Контракт підписаний між "Київпастрансом"...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Зараз читають

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.

  В рамках реконструкції траси Київ-Одеса приберуть всі наземні переходи та лівоповоротні розвороти

  Проєкт реконструкції дороги міжнародного значення М-05, який фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком,...

  Ferrexpo збільшує виробництво DR-окатків зі збільшеним вмістом заліза

  Компанія Ferrexpo продовжує нарощувати виробництво продукції високої якості - DR-окатків (Direct reduction iron pellets - окатки для...

  У 2021 році в Україні буде відремонтовано та побудовано 4,5 тисячі кілометрів доріг державного значення

  У 2021 році в Україні заплановано відремонтувати близько 4,5 тисяч кілометрів автомобільних доріг державного значення.