9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Найсучасніший варіант «домашнього танка» – Т-64Е

Танки типу Т-64 дуже часто мали назву “домашніх” – так як ці машини ніколи не поставлялися на експорт, навіть союзникам по Варшавському договору. Для свого часу це був, без перебільшення, революційний танк: в його бронезахисту було застосовано комбіноване бронювання, що надійно захищало його від більшості протитанкових засобів того часу, четвертий член танкового екіпажу – заряджаючий, був замінений механізмом заряджання.

Однак до початку XXI століття машина явно застаріла і харківські конструктори за своєю ініціативою розробили кілька варіантів глибокої модернізації. Найвдалішою з них вважається Т-64Е.

Захист танку було посилено динамичним захистом «Дуплет» та КОЕП «Варта», також встановлена модернізована нова система управління вогнем 1А33-1 «Об» із застосуванням тепловізійних, телевізійних, панорамних прицільно-наглядових приладів, модернізованого комплексу керованої ракетної зброї типу «Комбат», нового балістичного лічильно-вирішального пристрою з розширеними можливостями з обліку зміни умов стрільби.

Було значно посилено та озброєння – так, на експонувалася 9 травня 2011 року машині стояли бойові модулі з кулеметом ПКТ і авіаційної двоствольного гарматою ГШ-23Л.

Реалізація цих конструкторських рішень, викликала збільшення ваги машини до 42,5 тонн, і, природно, “рідний” двигун Т-64 – 5ТДФА потужністю 700 к.с. вже не задовольняв розробників. Тому фахівцями ДП “Харківський БТРЗ” в співдружності з рядом наукових, конструкторських організацій, розроблена і виготовлена ​​своя форсована версія 5ТД – 5ТДФЕ потужністю 850 к.с., в результаті чого питома потужність Т-64Е склала 20 к.с./тонну.

blank

Новинкою для українського танкобудування стало використання автономного двигуна з потужністю, достатньої для постачання електроенергією всіх бортових споживачів. Т-64Е оснащений допоміжною силовою установкою потужністю в 10 кіловат з рідинної системою охолодження дизеля агрегату та другою установкою повітряного охолодження потужністю в 6 кіловат в ніші башти. Тим самим, забезпечено гарантоване енергозабезпечення в будь-яких можливих ситуаціях.

Зменшено помітність танка в усьому спектрі електромагнітного, теплового та акустичного випромінювання досягнуто застосуванням спеціальних матеріалів, екрануванням, створенням поверхонь конструкцій необхідних спрямувань і форм. Реалізована схема нанесення ефективного камуфльованого захисного покриття.

Фактично вийшов танк для безпосередньої підтримки піхоти, який за рахунок озброєння автоматичною гарматою може надавати безпосередню вогневу підтримку піхотним підрозділам тактичної ланки «взвод-рота».

Проте з цілком зрозумілих причин від цього варіанту модернізації Т-64 Міноборони України відмовилось, віддавши пріоритет більш дешевому «Булату».

Тактико-технічні данні Т-64Е

 • Бойова маса, 42,7 тонн
 • Екіпаж, 3 чол
 • Калібр та марка гармати 125-мм КБАЗ
  Боєкомплект, пострілів 37
 • Швидкострільність, 6-8 постр./хв
 • Додаткове озброєння 7,62-мм КТ-7,62, 12,7-мм КТ-12,7, ГШ-23Л, АГС-17
  Динамічний захист «Дуплет»
 • Активний захист КОЕП «Варта», КАЗ «Заслін»
 • Двигун 5ТДФЕ (850 к.с.)
 • Питома потужність, 19,9 к.с./т
 • Максимальна швидкість, 65 км/год
 • Запас ходу без додаткових паливних баків, 500 км

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають