0.4 C
Alba Iulia
Неділя, Грудень 8, 2019

NaukRoom: Як створюють бренд науки в Україні

Зараз читають

Українські бомбардувальники відпрацювали дозаправку в повітрі (відео)

На базі бригади тактичної авіації на Хмельниччині тривають дослідні випробування відремонтованих на ДП «Миколаївський авіаційний ремонтний завод...

Авіакомпанія Windrose отримає вісім літаків нового типу для розвитку рейсів по Україні

Авіакомпанія Windrose прийняла рішення про розширення програми внутрішніх рейсів і з цією метою має намір отримати вісім...

IKEA перенесла відкриття магазину в Україні та змінила його місце

Шведський меблевий ритейлер IKEA підтвердив свій намір відкрити в Україні магазин міського типу, але відтермінував дату його...
 • NaukRoom – це про те, як перетворити науку з нудною в круту, працюючи за схемою 100% win-win. Основна діяльність проекту – це організація науково-популярних лекцій, але за цим стоїть більше: рівень усвідомленості населення зростає.

  Як і багато інших речей в світі, а тим більше людей, проект розпочався з сексу. Восени 2017 року двоє друзів Альона Бабко та Олександр Чагаєв поставили собі за мету провести науково-популярну лекцію про сексуальне життя. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Delo.ua.

  Для обох це був більше side-проект: подобалося організовувати і хотілося спробувати створити щось нове. Погуглити – подібних івентів особливо не було, конкуренції теж. Спочатку це здавалося розкутим, потім – ризикованим.

  Бізнес в зародку

  Тема “Секс vs наука: хто зверху” була неоднозначною – або викличе фурор, або люди посоромляться і не прийдуть. Був фурор. Того вечора єдиною проблемою організаторів виявилася нестача стільців.

  Здавалося б, після цього варто продовжувати робити івенти про секс, але хлопці вирішили піти далі і організовувати лекції, де про трендових темах розповідали з точки зору науки. Головне – говорити про це максимально в побутовому ключі: зрозуміло, з можливістю застосувати знання і якісно поліпшити своє життя.

  Назва нового проекту народилося з трьох складових – науки, України і внутрішнього відчуття простору. Цей сплав дистильованої в NaukRoom.

  Ми познайомилися з українськими вченими і зрозуміли, що вони молоді, кльові, шалено розумні і цікаві люди. До цього ми вважали, що вчені – це товсті дядьки, які сидять в НАН і нічого не роблять, а насправді вони створюють дивовижні проекти . Вони відомі за кордоном, а у своїй країні ми їх навіть толком не знаємо. ми зрозуміли, що можемо з’єднати їх можливості з нашими, – розповідають про початок NaukRoom його засновники.

  Після першої лекції з’явилося розуміння, що потрібно прописати бізнес-план. Але часу на це не вистачало, і Олена з Сашком вирішили, що краще робити, ніж довго думати. Організували по дві лекції на місяць, в цілому їх було десять, і пішли на канікули.

  Переосмислення + перезавантаження

  У новий бізнес-сезон NaukRoom повернувся з оновленим баченням і прописаним планом. Вирішили сфокусуватися на івентах, але тепер їх будуть проводити не навмання, а з чіткою послідовність і в одній локації. В ідеалі лекції стануть тизером великого фестивалю в кінці цього наукового року. Як ключові виділили три тематичні напрямки – психологія, біологія, здоровий спосіб життя.

  Також хочуть розширити аудиторію і вийти на ЦА дітей і підлітків, для яких проводитимуть івенти з інтерактивними Діджитал-активації. Мета – розповісти, як уникнути проблем зі здоров’ям у майбутньому і донести ці цінності батькам.

  У чому стійкість бізнес-рішення?

  Розвиток науки в Україні та її вихід на міжнародний рівень поліпшить імідж країни, сприятиме її економічному зростанню, посилить освіченість населення, трудовий потенціал. Планується, виступати свого роду HR-агентством, знайомити бізнес з вченими і допомагати створювати спільні проекти.
  Ще один напрямок, який вже успішно пройшло тестовий режим – науково-популярні лекції для співробітників компаній.

  З виходом на корпоративний світ пов’язано і головна зміна – переосмислення бізнес-моделі в цілому. Поштовхом до цього стала менторська сесія з Наталією Бондаренко, директором з корпоративних зв’язків Philip Morris в Україні, в рамках проекту СТАЛО.

  Якщо раніше організатори заробляли на квитках, не виходили в нуль, але і не мали надприбутки, то зараз вони зрозуміли, що можна знайти компанію-партнера зі схожими цінностями. У світі це поширена практика, коли бізнес фінансує науку, в Україні – незайнята ніша і можливість. Схема win-win спрацювала б для всіх учасників колаборації: компанія змогла б реалізувати своє спонсорство і КСВ-проекти, закріпитися в умах клієнтів як меценат і підвищити впізнаваність бренду, а засновники NaukRoom – закрити питання інвестицій в маркетинг і зосередитися на контенті. З’явилися б можливості платити гідні гонорари спікерам і запрошувати лекторів з-за кордону.

  Також в планах власне ЗМІ і масштабування проекту на інші українські міста. Після першої лекції вже надійшли запрошення до Харкова, Дніпро і Львів, але це відчутно збільшило б статтю витрат.

  Посередник між вченими, компаніями і людьми

  Для такого зростання зараз потрібно 3-4 млн грн на рік. Вийти на новий рівень, за оцінками засновників, вони зможуть за 3-5 років.

  Ми той бренд, який буде асоціюватися у людей, які не займаються наукою, з наукою. Ми станемо медіатором між вченими і людьми, які прагнуть дізнатися нове, – візуалізують своє майбутнє Олена та Сашко.

  Після виходу на бажаний рівень наступним кроком стане переклад науково-популярної літератури на українську мову і видання українських сучасних вчених, зйомка короткометражних фільмів і робота по схемі HR-агентства, коли для проектів комерційних компаній будуть підбирати наукові кадри.

  З іншого боку, хлопці не приховують, що все може круто змінитися – від чогось можуть відмовитися або виникнуть нові ідеї. Єдине, що не зміниться, – це соціальна складова і мета популяризації науки.

  Коли люди говорять: “Це просто жесть, я весь час думав інакше”, постійно фоткати слайди, а потім йдуть і це обговорюють, ми розуміємо, що донесли ідею. Кожен івент – це маленький вибух в нашому мозку, коли бачимо, що хтось -то інший здивувався так, як і ми свого часу, – говорять наукрумовци про те, що ними рухає.

  NaukRoom


  Про допомогу проекту

  Остані Новини

  Поліцейські південного регіону отримали 37 службових авто вітчизняного виробництва

  У Херсоні на центральній площі патрульні Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Одеської областей та Автономної республіки Крим та міста...

  У митній зоні аеропорту Бориспіль Міністр інфраструктури хоче відкрити McDonald’s

  Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що хотів би побачити відкриття ресторану швидкого харчування McDonalds в аеропорту "Бориспіль".Передає Національний Промисловий...

  Миколаївський «Океан» підписав контракт на добудову двох суховантажів типу «Буг»

  Василь Капацина, акціонер суднобудівного заводу «Океан», повідомив, що 22 листопада складено контракт с замовником на добудову двох суховантажних суден пр. 17620, тип...

  З Троєщини на Дарницький залізничний вокзал запустять сучасні трамваї

  У 2020 році місто розпочне реконструкцію трамвайної лінії від вул. Милославської до Дарницького залізничного вокзалу. Про це повідомив перший заступник голови КМДА...

  Нафтовики отримали партію вахтових фургонів на базі КрАЗ-63221 (фото)

  Вахтові автобуси K-AB10 на базі автомобільного шасі підвищеної прохідності КрАЗ-63221 виготовлені «АвтоКрАЗом» у співпраці з ТОВ «Завод спеціального обладнання» (Завод специального оборудования)...

  Російські “бляхи” більше не працюватимуть на українській залізниці

  КМУ заборонив імпорт старих вантажних вагонів з Росії, яких з початку року завезли до України близько 4000.Передає Національний...

  На Львівщині капітально відремонтували черговий дитячий садок (фото)

  У Жовкві Львівської області капітально відремонтували дитячий садок. Його відвідують майже 200 дошкільнят.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  Турецький безпілотник Akinci оснащений українськими двигунами здійснив перший політ (відео)

  Турецький важкий безпілотник Akinci, який оснащений українськими двигунами, здійснив перший політ.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Також на цю тему