-3.9 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Січня, 2020

NaukRoom: Як створюють бренд науки в Україні

 • NaukRoom – це про те, як перетворити науку з нудною в круту, працюючи за схемою 100% win-win. Основна діяльність проекту – це організація науково-популярних лекцій, але за цим стоїть більше: рівень усвідомленості населення зростає.

  Як і багато інших речей в світі, а тим більше людей, проект розпочався з сексу. Восени 2017 року двоє друзів Альона Бабко та Олександр Чагаєв поставили собі за мету провести науково-популярну лекцію про сексуальне життя. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Delo.ua.

  Для обох це був більше side-проект: подобалося організовувати і хотілося спробувати створити щось нове. Погуглити – подібних івентів особливо не було, конкуренції теж. Спочатку це здавалося розкутим, потім – ризикованим.

  Бізнес в зародку

  Тема “Секс vs наука: хто зверху” була неоднозначною – або викличе фурор, або люди посоромляться і не прийдуть. Був фурор. Того вечора єдиною проблемою організаторів виявилася нестача стільців.

  Здавалося б, після цього варто продовжувати робити івенти про секс, але хлопці вирішили піти далі і організовувати лекції, де про трендових темах розповідали з точки зору науки. Головне – говорити про це максимально в побутовому ключі: зрозуміло, з можливістю застосувати знання і якісно поліпшити своє життя.

  Назва нового проекту народилося з трьох складових – науки, України і внутрішнього відчуття простору. Цей сплав дистильованої в NaukRoom.

  Ми познайомилися з українськими вченими і зрозуміли, що вони молоді, кльові, шалено розумні і цікаві люди. До цього ми вважали, що вчені – це товсті дядьки, які сидять в НАН і нічого не роблять, а насправді вони створюють дивовижні проекти . Вони відомі за кордоном, а у своїй країні ми їх навіть толком не знаємо. ми зрозуміли, що можемо з’єднати їх можливості з нашими, – розповідають про початок NaukRoom його засновники.

  Після першої лекції з’явилося розуміння, що потрібно прописати бізнес-план. Але часу на це не вистачало, і Олена з Сашком вирішили, що краще робити, ніж довго думати. Організували по дві лекції на місяць, в цілому їх було десять, і пішли на канікули.

  Переосмислення + перезавантаження

  У новий бізнес-сезон NaukRoom повернувся з оновленим баченням і прописаним планом. Вирішили сфокусуватися на івентах, але тепер їх будуть проводити не навмання, а з чіткою послідовність і в одній локації. В ідеалі лекції стануть тизером великого фестивалю в кінці цього наукового року. Як ключові виділили три тематичні напрямки – психологія, біологія, здоровий спосіб життя.

  Також хочуть розширити аудиторію і вийти на ЦА дітей і підлітків, для яких проводитимуть івенти з інтерактивними Діджитал-активації. Мета – розповісти, як уникнути проблем зі здоров’ям у майбутньому і донести ці цінності батькам.

  У чому стійкість бізнес-рішення?

  Розвиток науки в Україні та її вихід на міжнародний рівень поліпшить імідж країни, сприятиме її економічному зростанню, посилить освіченість населення, трудовий потенціал. Планується, виступати свого роду HR-агентством, знайомити бізнес з вченими і допомагати створювати спільні проекти.
  Ще один напрямок, який вже успішно пройшло тестовий режим – науково-популярні лекції для співробітників компаній.

  З виходом на корпоративний світ пов’язано і головна зміна – переосмислення бізнес-моделі в цілому. Поштовхом до цього стала менторська сесія з Наталією Бондаренко, директором з корпоративних зв’язків Philip Morris в Україні, в рамках проекту СТАЛО.

  Якщо раніше організатори заробляли на квитках, не виходили в нуль, але і не мали надприбутки, то зараз вони зрозуміли, що можна знайти компанію-партнера зі схожими цінностями. У світі це поширена практика, коли бізнес фінансує науку, в Україні – незайнята ніша і можливість. Схема win-win спрацювала б для всіх учасників колаборації: компанія змогла б реалізувати своє спонсорство і КСВ-проекти, закріпитися в умах клієнтів як меценат і підвищити впізнаваність бренду, а засновники NaukRoom – закрити питання інвестицій в маркетинг і зосередитися на контенті. З’явилися б можливості платити гідні гонорари спікерам і запрошувати лекторів з-за кордону.

  Також в планах власне ЗМІ і масштабування проекту на інші українські міста. Після першої лекції вже надійшли запрошення до Харкова, Дніпро і Львів, але це відчутно збільшило б статтю витрат.

  Посередник між вченими, компаніями і людьми

  Для такого зростання зараз потрібно 3-4 млн грн на рік. Вийти на новий рівень, за оцінками засновників, вони зможуть за 3-5 років.

  Ми той бренд, який буде асоціюватися у людей, які не займаються наукою, з наукою. Ми станемо медіатором між вченими і людьми, які прагнуть дізнатися нове, – візуалізують своє майбутнє Олена та Сашко.

  Після виходу на бажаний рівень наступним кроком стане переклад науково-популярної літератури на українську мову і видання українських сучасних вчених, зйомка короткометражних фільмів і робота по схемі HR-агентства, коли для проектів комерційних компаній будуть підбирати наукові кадри.

  З іншого боку, хлопці не приховують, що все може круто змінитися – від чогось можуть відмовитися або виникнуть нові ідеї. Єдине, що не зміниться, – це соціальна складова і мета популяризації науки.

  Коли люди говорять: “Це просто жесть, я весь час думав інакше”, постійно фоткати слайди, а потім йдуть і це обговорюють, ми розуміємо, що донесли ідею. Кожен івент – це маленький вибух в нашому мозку, коли бачимо, що хтось -то інший здивувався так, як і ми свого часу, – говорять наукрумовци про те, що ними рухає.

  NaukRoom


  Про допомогу проекту

  Остані новини

  Автостанцію в аеропорту Бориспіль планують побудувати у 2020 році

  У 2020 році в Міжнародному аеропорту Бориспіль планується будівництво автобусної станції та залу очікування для пасажирів залізничного...

  Інженерна група «Арей» та ДК «Укроборонпром» уклали меморандум про співробітництво.

  Інженерна група «Арей», що займається розробкою військової техніки нового покоління та Державний концерн "Укроборонпром" уклали меморандум про співробітництво.

  В Україні зібрали унікальні вантажівки зі спецобладнанням (відео)

  В Україні здійснене великовузлове складання цікавих спецавтомобілів — бурокранових установок на вантажних шасі.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  Оновлення корабельного складу ВМС України – підсумки 2019 року

  Підсумки щодо поповнення та списання корабельно-катерного складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України у 2019 році за версією Ukrainian Military Page. Передає Національний Промисловий...

  Укрзалізниця може перейти під контроль німецької “Deutsche Bahn” – ЗМІ

  Найближчим часом "Укрзалізниця" планує тісно співпрацювати, або навіть перейти під контроль німецької залізничної компанії Deutsche Bahn (DB). Для цього в Києві побувала...

  КрАЗ передав замовнику партію 25-тонних автокранів

  Автокрани KC-55727 вантажопідйомністю 25 тонн змонтовано на автомобільному шасі КрАЗ-65053 колісної формули 6×4. Вони призначені для виконання будівельно-монтажних та навантажувально-розвантажувальних робіт зі...

  Суд стягнув з компанії Коломойського нерухомості на понад 100 мільйонів гривень

  Господарський суд Львівської області стягнув з компанії «Дніпрометалсервіс» нерухомість, вартість якої перевищує 100 мільйонів гривень, за позовом Національного банку України.

  Азербайджанський лоукостер Buta Airways буде обслуговуватися в аеропорту Бориспіль

  Азербайджанський лоукостер Buta Airways почне обслуговуватися з 22 січня в основному терміналі D аеропорту Бориспіль, який оснащений телетрапами.Передає...

  Зараз читають

  Аеропорт “Бориспіль” спростив оренду для малого бізнесу

  У оренду в аеропорту "Бориспіль" будуть передаватися об'єкти з певною площею і цільовим призначенням, що спростить доступ...

  Roshen виділяє 50 мільйонів гривень на розвиток Національного інституту раку

  Кондитерська корпорація Roshen виділить 50 мільйонів гривень на капремонт відділення онкогематології та створення відділення аутологічної трансплантації кісткового...

  В Україні підняли ліміти для ФОПів

  Верховна Рада України підняла ліміт річного доходу для фізичних осіб-підприємців.Передає Національний Промисловий Портал...

  Також на цю тему