9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

NaukRoom: Як створюють бренд науки в Україні

 • NaukRoom – це про те, як перетворити науку з нудною в круту, працюючи за схемою 100% win-win. Основна діяльність проекту – це організація науково-популярних лекцій, але за цим стоїть більше: рівень усвідомленості населення зростає.

  Як і багато інших речей в світі, а тим більше людей, проект розпочався з сексу. Восени 2017 року двоє друзів Альона Бабко та Олександр Чагаєв поставили собі за мету провести науково-популярну лекцію про сексуальне життя. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Delo.ua.

  Для обох це був більше side-проект: подобалося організовувати і хотілося спробувати створити щось нове. Погуглити – подібних івентів особливо не було, конкуренції теж. Спочатку це здавалося розкутим, потім – ризикованим.

  Бізнес в зародку

  Тема “Секс vs наука: хто зверху” була неоднозначною – або викличе фурор, або люди посоромляться і не прийдуть. Був фурор. Того вечора єдиною проблемою організаторів виявилася нестача стільців.

  Здавалося б, після цього варто продовжувати робити івенти про секс, але хлопці вирішили піти далі і організовувати лекції, де про трендових темах розповідали з точки зору науки. Головне – говорити про це максимально в побутовому ключі: зрозуміло, з можливістю застосувати знання і якісно поліпшити своє життя.

  Назва нового проекту народилося з трьох складових – науки, України і внутрішнього відчуття простору. Цей сплав дистильованої в NaukRoom.

  Ми познайомилися з українськими вченими і зрозуміли, що вони молоді, кльові, шалено розумні і цікаві люди. До цього ми вважали, що вчені – це товсті дядьки, які сидять в НАН і нічого не роблять, а насправді вони створюють дивовижні проекти . Вони відомі за кордоном, а у своїй країні ми їх навіть толком не знаємо. ми зрозуміли, що можемо з’єднати їх можливості з нашими, – розповідають про початок NaukRoom його засновники.

  Після першої лекції з’явилося розуміння, що потрібно прописати бізнес-план. Але часу на це не вистачало, і Олена з Сашком вирішили, що краще робити, ніж довго думати. Організували по дві лекції на місяць, в цілому їх було десять, і пішли на канікули.

  Переосмислення + перезавантаження

  У новий бізнес-сезон NaukRoom повернувся з оновленим баченням і прописаним планом. Вирішили сфокусуватися на івентах, але тепер їх будуть проводити не навмання, а з чіткою послідовність і в одній локації. В ідеалі лекції стануть тизером великого фестивалю в кінці цього наукового року. Як ключові виділили три тематичні напрямки – психологія, біологія, здоровий спосіб життя.

  Також хочуть розширити аудиторію і вийти на ЦА дітей і підлітків, для яких проводитимуть івенти з інтерактивними Діджитал-активації. Мета – розповісти, як уникнути проблем зі здоров’ям у майбутньому і донести ці цінності батькам.

  У чому стійкість бізнес-рішення?

  Розвиток науки в Україні та її вихід на міжнародний рівень поліпшить імідж країни, сприятиме її економічному зростанню, посилить освіченість населення, трудовий потенціал. Планується, виступати свого роду HR-агентством, знайомити бізнес з вченими і допомагати створювати спільні проекти.
  Ще один напрямок, який вже успішно пройшло тестовий режим – науково-популярні лекції для співробітників компаній.

  З виходом на корпоративний світ пов’язано і головна зміна – переосмислення бізнес-моделі в цілому. Поштовхом до цього стала менторська сесія з Наталією Бондаренко, директором з корпоративних зв’язків Philip Morris в Україні, в рамках проекту СТАЛО.

  Якщо раніше організатори заробляли на квитках, не виходили в нуль, але і не мали надприбутки, то зараз вони зрозуміли, що можна знайти компанію-партнера зі схожими цінностями. У світі це поширена практика, коли бізнес фінансує науку, в Україні – незайнята ніша і можливість. Схема win-win спрацювала б для всіх учасників колаборації: компанія змогла б реалізувати своє спонсорство і КСВ-проекти, закріпитися в умах клієнтів як меценат і підвищити впізнаваність бренду, а засновники NaukRoom – закрити питання інвестицій в маркетинг і зосередитися на контенті. З’явилися б можливості платити гідні гонорари спікерам і запрошувати лекторів з-за кордону.

  Також в планах власне ЗМІ і масштабування проекту на інші українські міста. Після першої лекції вже надійшли запрошення до Харкова, Дніпро і Львів, але це відчутно збільшило б статтю витрат.

  Посередник між вченими, компаніями і людьми

  Для такого зростання зараз потрібно 3-4 млн грн на рік. Вийти на новий рівень, за оцінками засновників, вони зможуть за 3-5 років.

  Ми той бренд, який буде асоціюватися у людей, які не займаються наукою, з наукою. Ми станемо медіатором між вченими і людьми, які прагнуть дізнатися нове, – візуалізують своє майбутнє Олена та Сашко.

  Після виходу на бажаний рівень наступним кроком стане переклад науково-популярної літератури на українську мову і видання українських сучасних вчених, зйомка короткометражних фільмів і робота по схемі HR-агентства, коли для проектів комерційних компаній будуть підбирати наукові кадри.

  З іншого боку, хлопці не приховують, що все може круто змінитися – від чогось можуть відмовитися або виникнуть нові ідеї. Єдине, що не зміниться, – це соціальна складова і мета популяризації науки.

  Коли люди говорять: “Це просто жесть, я весь час думав інакше”, постійно фоткати слайди, а потім йдуть і це обговорюють, ми розуміємо, що донесли ідею. Кожен івент – це маленький вибух в нашому мозку, коли бачимо, що хтось -то інший здивувався так, як і ми свого часу, – говорять наукрумовци про те, що ними рухає.

  NaukRoom


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто...

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться...

  На базі «Антонова» створено новий високотехнологічний кластер

  14 червня 2021 року на ДП «Антонов» відбулося підписання Генерального договору про кластер високих технологій «Антонов».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».