9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Мультяшні броньовики для української армії: KrAZ-MPV Shrek One

У самий тяжкий момент війни на Донбасі украіїнські силові відомства були вимушені шукати можливість для закупки броньованої техніки швидко і відносно дешево. Саме тому вже влітку на горизонті виникла канадсько-арабська компанія Streit Group, яка запропонувало швидке «отверточне» збирання своїх моделей на базі АвтоКрАЗу. Одна з найбільш цікавих моделей є KrAZ-MPV Shrek One на базі вантажного автомобіля КрАЗ-5233ВЕ.

Вперше цю модель «засвітили» на виставці озброєнь “KADEX-2014” у травні 2014 року у казахстанській столиці Астана. Машина була дуже цікава – з V-подібним днищем, з достатнім уровнем захисту.

Кузов цілісного типу несучої конструкції, зібраний із сталевих бронелистів (виробництва ARMOX або QUARDIAN). Дно кузова, що складається з трьох стінок, утворює днище клиноподібного типу. За словами виробника машина витримує вибух двох мін типу ТМ-57 (загалом 14 кг тротила) під будь-яким колесом та однієї міни ТМ-57 (7 кг тротилу) під днищем

Двері подвійного виконання, всередині яких встановлено 25 мм вибухозахисний матеріал. Скло багатошарове куленепробивне. У бортах десантного відсіку є вісім амбразур для ведення вогню зі стрілецької зброї, (по чотири з кожної сторони), ще одна амбразура є в кормі.

Бронемашина може бути оснащена поворотною баштою «Rigel MK1» з вільним горизонтальним обертанням. Рівень захисту відповідає рівню 2А і 2B відповідно до стандарту НАТО STANAG 4569.

На бронемашину встановлена ​​апаратура для зв’язку і спостереження, включаючи камери заднього виду нічного бачення з дальністю огляду до 500 м.

Але й ціна за цей «чудо – бронеавтомобіль» була дуже велика – близько $1 млн.

Першим відреагувало МВС – 22 листопада 2014 міністр внутрішніх справ України А. Б. Аваков повідомив, що бронемашини KrAZ Shrek One замовлені для Національної гвардії України і незабаром повинні надійти на озброєння. По деяким даним до літа 2015 року було закуплено 5 машин.

Крім того, у квітні 2015 року МВС України придбало одну машину розмінування KRAZ Shrek EOD. Цей багатоцільовий транспортний засіб з протимінною захистом призначений для роботи на вибухонебезпечних ділянках. Автомобіль оснащений краном маніпулятором з спеціальним устаткуванням і дистанційним управлінням з кабіни.

У березні 2016 року бронемашина брала участь в порівняльних випробуваннях військової техніки для нужд ЗСУ, що проводяться державним науково-випробувальному центром збройних сил України на полігоні в Рівненській області. Остаточні результати випробувань невідомі, але по факту від закупки машин військові відмовились.

Тактико-технічні характеристики KrAZ-MPV Shrek One:

Двигун: ЯМЗ-238Д 330 к.с.
Колісна база:5 000 мм
Довжина: 7991 мм
Ширина: 2540 мм
Висота: 3080 мм
Кліренс: 378 мм
Вага: 16 000 кг
Екіпаж + десант: 2+10

Останні новини:

Зараз читають