9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Майбутній арсенал: ЗРК «Дніпро»

За останні три роки українська оборонна промисловість зробила великий ривок – було модернізовано велику кількість різних зразків озброєння, з’явилися й нові, що прийняті на озброєння або будуть прийняті в найближчому майбутньому.

Одним із нових зразків озброєння є зенітно-ракетний комплекс «Дніпро» середньої дальності, що розробляється з 2012 року. Спершу він був призначений для установки на перспективні корвети проекту 58250 і тільки з 2014 року почав розроблятися як армійський варіант.

За заявою військових, новий комплекс здатний знищувати літаки і вертольоти всіх типів, безпілотні літальні апарати та крилаті ракети на середніх і малих дальностях. При тому, що збивати цілі комплекс може в будь-який час доби, навіть за складних метеоумов і за активної інформаційної, вогневої та маневреної протидії супротивника.

ЗРК «Дніпро» є продуктом кооперації цілої низки підприємств: ракети розроблені київським ДержККБ «Луч», головки наведення для них – львівським ДП ЛНДРТІ, багатофункціональна радіолокаційна станція наведення ракет – запорізьким НВК «Іскра», а пункт бойового управління — київським НВП «Аеротехніка-МЛТ».

До складу ЗРК «Дніпро» входить пункт бойового управління, багатофункціональна РЛС 1Л220У, а також пускові установки. Базою для них виступають броньовані машини КрАЗ-6322. Слід зазначити, що багатофункціональна радіолокаційна станція розроблена за технологією активних фазованих антенних решіток і забезпечує дальність виявлення цілі в 150 км.

ЗРК «Дніпро» може одночасно використати 12 керованих ракет ЗР-27 по шести цілях. Зенітні ракети, що використовуються в комплексі розроблені на базі ракети «повітря-повітря» Р-27, двох модифікацій: із командним телекеруванням на початковому і середньому ділянках траєкторії й активним самонаведення на кінцевій ділянці і з радіокорекцією наведення на початкову та середню ділянки й активним самонаведення на кінцевій ділянці.

Відкритих даних про те, на якій стадії знаходиться ЗРК «Дніпро» немає, але є припущення, що комплекс є основою для польсько-українського ЗРК «Нарев», який офіційно запропонований Міністерству національної оборони Польщі в 2017 році.

Тактико-технічні характеристики ЗРК «Дніпро»:

  • Максимальна дальність виявлення цілі типу тактичний винищувач, км:

– на висоті 7 км – не менше 150;
– на висоті 0,15 км – не менше 50;
– на висоті 0,02 км – не менше 28;

  • Дальність стійкого супроводу тактичного винищувача – 120 км;
  • Мінімальна висота ураження цілі — 0,015 км;
  • Максимальна висота ураження цілі — 25 км;
  • Час готовності (включення) комплексу до бойової роботи – не більше 4 хвилин.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають