9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Квітня, 2023

Машина для надійного зв’язку

Війна на Донбасі показала неефективність системи зв’язку ЗСУ, вже в ході бойових дій за допомогою західних партнерів вдалося створити систему управління цифрового зв’язку. При цьому розробки спеціальної командно-штабної машини на базі бронетранспортера були ще до 2014 року. Йдеться про проект «Світязь».

В рамках програми створення Єдиної автоматизованої системи управління Збройними силами України було прийнято рішення про розробку командно-штабної машини на базі колісного бронетранспортера.

Після довгих пошуків було вирішено зупинитися на перспективної на той момент машині – модифікації БТР-70 з західними дизельними двигунами FPT “IVECO” – БТР-70Ді.

КШМ «Світязь» призначена для забезпечення управління військами і організації зв’язку в оперативно-тактичному ланці управління в русі, на плаву і на зупинці, як автономно, так і в складі вузла зв’язку. Планувалося, що за допомогою “Світязя” управління підрозділами буде здійснюватися по радіо, а також за такими досить новим для української армії того періоду видам зв’язку як WiMAX і WiFi. Також буде забезпечуватися відеоспостереження об’єктів і передача відеоінформації. В “Світязі” вперше використовується передача даних по радіо за допомогою IP-протоколів.

При виготовленні «Світязя» на мощностях ДП «Миколаївський бронетанковий завод» використовується бронекорпус радянського бронетранспортера БТР-70, однак внутрішній обсяг корпуса збільшений.

Виготовлення першої машини було завершено до початку червня 2012 року. Восени 2013 року машина пройшла державні випробування і була прийнята на озброєння. Однак перші серійні зразки пішли в армію тільки з березня 2015 року.

На машинах першої партії, переданій збройним силам України озброєння відсутне, однак посадочне місце для кулемета КПВТ збережено.

На бронемашину встановлено радіоустаткування виробництва ТОВ “Телекарт-Прилад”, система постановки димової завіси, а також кондиціонер і обігрівач.

blank

Спеціальне обладнання включає системи зв’язку, автоматизації та технічного забезпечення:
* Радіостанція KB P-1150
* Радіостанції УКВ Р-030У
* Комутатор LAN типу А-101
* Маршрутизатор А-201
* Радіошлюз Р-1261 з VoIP
* Сервер
* Засоби навігації
* Автоматизовані робочі місця
Командно-штабна машина забезпечує:
* Радіотелефонний зв’язок і передачу даних з робочих місць з кореспондентами KХ і УКХ радіомереж
* Радіотелефонний зв’язок і передачу даних з винесених робочих місць
* Радіотелефонний зв’язок між кореспондентами радіомереж і абонентами телефонної мережі
* Передачу даних між ПЕОМ кореспондентів радіомереж та ПЕОМ пункта управління
* Голосовий зв’язок між робочими місцями КШМ
* Передачу даних в локальної обчислювальної мережі КШМ
* Доступ до телефонної мережі пункту управління
* Організацію двох винесених робочих місць
* Дистанційне керування засобами КШМ з винесених робочих місць.

З 2015 року ведуться роботи зі створення нової КШМ – на базі БТР-4 з використанням засобів цифрового радіозв’язку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають