9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Лопата як зброя

У 1930-ті роки в СРСР була створена така унікальна комбінована зброя як 37-мм міномет-лопата. Після перших бойових застосувань лопати-міномета було вирішено відмовитися від такої зброї через його практичної неефективності. Міни для міномета мали слабку осколкову дію, і при попаданні в сніг міни часто вибухали, а якщо вибух і відбувався, то велика частина осколків втрачали енергію застряє в снігу.

До цієї ідеї повернулися в 1978 році, коли конструктор Тульського Конструкторського бюро Віктор Ребриков запропонував створити лопату-гранатомет під гранату ВОГ-25. Незважаючи на те, що гранатомет-лопата була ініціативою конструктора, а не конструкторського бюро, начальник дав згоду на виготовлення двох зразків, які отримали робочу назву «Варіант».

При його створенні конструктор намагався, щоб розміри і маса зброї не дуже відрізнялися від стандартної саперної лопати.

Маса нової лопати зросла з 1,2 кг до 2 кг. Усередині лопати розташовувався квадрант-приціл, який перед стрільбою встановлювався для прицілювання. 40-мм ствол має нарізи для додання гранаті обертання. На відміну від міномета-лопати з «Варіанта» можна було вести вогонь навіть при негативному нахилі ствола.

Під час демонстраційних стрільб «Варіант» показала задовільні результати, проте не викликав інтересу у військових.

Останні новини:

Зараз читають