9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

Конкурент самохідної «Мсти»

 • В середині 1970-х років в СРСР була розпочата розробка нових перспективних 152-мм самохідних артилерійських установок. Основною умовою була уніфікація з наявними на озброєнні танками. Так, в конструкторському бюро «Уралтрансмаш» (Свердловськ, РФ) з’явилися два проекти: «Об’єкт 316» із закритою установкою гармати та «Об’єкт 327» – з відкритою. Якщо перший згодом став серійної САУ 2С19 “Мста-С», то другий так і залишився в двох макетних зразках.

  Як шасі для САУ на «Об’єкт 327» було використано доопрацьоване шасі танка Т-72- для додання стійкості машині при стрільбі катки були згруповані по три штуки на кожному борту ближче до корми і носу шасі. Крім того, були внесені зміни до підвіски машини.

  На перший прототип була встановлена ​​гаубиця 2А33 від САУ 2С3 «Акація», на другому прототипі – гармата 2А37 від САУ 2С5 «Гіацинт-С».

  Спільним елементом для всіх була безбашена конструкція з відкритим розміщенням гармати на обертовому погоні, який зовні нагадував шайбу (за що машина і отримала неофіційне прізвисько «Шайба»). Сама гармата мала автомат заряджання, який змонтований в корпусі САУ. У той же час екіпаж і боєкомплект розміщується в заброньованому обсязі корпусу, з якого керував агрегатами машини дистанційно.

  Така компоновка дозволяла легко вирішити проблему надлишкових порохових газів в бойовому відділенні, яка виникла на випробування самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» і 2С3 «Акація».

  При цьому на етапі випробувань були виявлені основні недоліки: низька стійкість САУ через велику плеча сили віддачі при кормовому розташуванні знаряддя, а також безліч нестандартних інноваційних рішень, що збільшували ціну і ускладнювали введення конструкції в серійне виробництво в порівнянні з аналогами.

  У підсумку в основні сили конструкторського бюро були кинуті на роботи по самохідної гаубиці із закритою установкою гармати, який згодом і був прийнятий на озброєння. Сам проект був закритий в 1988 році.

  Другий варіант САУ з гарматою від САУ “Гіацинт” з 1988 року простояв на полігоні і нині зберігається в музеї ПО “Уралтрансмаш”.

  Тактико технічні характеристики САУ «Об’єкт 327»

  Екіпаж, чол .: 4;
  Бойова маса, тонн: 41;
  Озброєння: 152,4-мм гармата 2А33/2А36;
  Дальність стрільби, км: до 30


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В “Укрзалізниці” розповіли про проєкт приміських поїздів City Express

  Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в ході Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура" в загальних рисах поділився...

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому» модернізувало бойову техніку в рамках...

  У Києві створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій

  На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій.Повідомляє...

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати цю продукцію до Ефіопії. 

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та модернізації дніпровських шлюзів.

  Українські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

  Одеські медики з Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова провели унікальну операцію з видалення великої пухлини ока методом електрозварювання. Цей...

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в частині протидії корупції.

  Зараз читають

  Україна продемонструвала бронетранспортер БТР-4МВ1 на виставці в Дубаї

  “Укрспецекспорт” показав на міжнародній виставці озброєнь IDEX-2021 новітній український бронетранспортер БТР-4МВ1. Машина розміщена на стенді української делегації.

  Прикордонникам передали перший корпус катеру OCEA

  У Франції передали Державній прикордонній службі України перший корпус патрульного катеру OCEA FPB 98 MKI для Морської...

  Українське Дунайське Пароплавство хоче будувати ракетні катери для ВМС України

  ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство» звернулося до Міністерства інфраструктури України, Міністерства оборони України та посольства Великої Британії для...

  Будівництво корвету для ВМС України профінансують на 3,8 мільярда гривень

  Цьогоріч будівництво одного корвету для Військово-Морських Сил України Міноборони профінансує на 3,8 мільярда гривень.