9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Колісна «фортеця» від харків`ян

Після розпаду Радянського Союзу основним танком української армії став Т-64, який виготовлявся та ремонтувався у Харкові. На зберіганні на весну 2014 року їх було близько 2200 одиниць.

Фізично радянська зброя застарівала дуже швидко і з кінця 1990-х років різні конструкторські бюро розробили кілька проектів на його базі. Одним из них був проект колісної БМП БМП-К-64, розроблений в ініціативному порядку колективом КБ імені А. А. Морозова.

Перший прототип цієї машини був представлений в 2005 році. Хоча конструктори називають цю машину колісною БМП, швидше за все її можна класифікувати як бронетранспортер підвищеної захищеності.

В основі колісного танка — перероблений корпус танка Т-64, який таким чином став низькопрофільним. Основні зміни включають в себе переміщення моторного відсіку в передню частину машини і створення десантного відсіку в задній частині.

Захист БМП-К-64 може бути посилений за рахунок установки блоків динамічного захисту. При цьому лобова частина може витримати влучення 90-мм бронебійних снарядів, бічні проекції здатні витримати постріл від РПГ-7, а задня частина забезпечує захист від 14,5-мм бронебійних куль.

Особлива увага приділена захисту від мін та саморобних вибухових пристроїв: БМП-К-64 витримує вибух еквівалентний за потужністю вибуху 10 кг тротилу.

Прототип був озброєний бойовим модулем з 12,7-мм кулеметом, однак конструктори передбачили установку інших модулів вітчизняного виробництва, в тому числі з 30-мм та навіть з 90-мм гарматою західного виробництва.

Екіпаж колісного БТР складається з двох або трьох чоловік. Десантне відділення вміщує вісім повністю екіпірованих піхотинців — солдати входять в машину і залишають її через двері в задній частині корпусу. Була використана підвіска від колісного бронетранспортера БТР-3, в якості силової установки – дизельний двигун з турбонадувом 5ТДФ потужністю 700 к.с. Однак в разі серійного виробництва передбачалася установка більш освоєного двигуна 3ТД потужністю 550 к.с.

Бронетранспортер має гідравлічну коробку передач і розгортається подібно танку: коли водій повертає рульове колесо, колеса на протилежній стороні зупиняються. Таким чином машина має невеликий радіус розвороту.

На даний момент існує тільки єдиний екземпляр БМП-К-64.

blank

Тактико-технічні характеристики БМП-К-64

— екіпаж — 2-3 людини;
— десант — 8 осіб;
— загальний вага-17,7-17,9 тон;
— довжина — 6 м;
— ширина — 3,1 м;
— висота — 1,9 м;
— озброєння — 1 кулемет 12,7-мм;
— потужність двигуна — 700 к.с;
— максимальна швидкість — 105 км / год;
— запас ходу — 800 км.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають