9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Китайські позашляховики для української армії

 • Розпочата навесні 2014 року військова кампанія на Донбасі виявила величезні проблеми із забезпеченням українських Збройних сил. Однією з важливих проблем стала автомобільна техніка. Зараз уже неможливо навіть уявити, скільки автомобільної техніки дісталося Україні після розпаду Союзу – швидше за все, може йтися про кілька десятків тисяч одиниць.

  Проте практично відразу після здобуття незалежності чиновники в погонах почали «оптимізувати» автопарк, тоді тисячі автомобілів були продані приватним особам, щось пішло за кордон. При цьому техніка, що знаходилася на зберіганні, дуже погано обслуговувалася і морально старіла. В результаті, коли знадобилося цю техніку застосувати, сотні автомобілів елементарно не змогли завестися. Мало того, розкрилися численні випадки прямого розкрадання тими людьми, які відповідали за збереження техніки.

  Особливо важка ситуація склалася з машинами високої прохідності, єдиним представником яких був УАЗ-469, в просторіччі званий «козликом», їх у масовому порядку розпродавали в приватні руки. Решта машин виробництва 1970-1980-х років, попри закладені інженерами серйозні можливості для ремонту і експлуатації та відсутність запчастин, дуже скоро почали виходити з ладу. Та й із появою нових бригад машин банально забракло.

  Спершу проблему взяли на свої плечі (як і багато іншого) волонтери, які на приватні пожертвування масово взялися закуповувати в Європі старенькі позашляховики і, не розмитнюючи, відправляли в армію і добровольчим формуванням. При цьому, певна річ, про жодну однаковість у більшості випадків не йшлося, і машини на фронті експлуатувалися «за фактом» — тобто після зносу запчастин їх просто кидали.

  Тому в 2015 році військові перейнялися проблемою прийняття на озброєння нового зразка, який повинен бути вітчизняного виробництва і досить дешевим. В Україні варіантів було небагато – був тільки один завод корпорації «Богдан», який у Черкасах займався великовузловим складанням китайських машин Great Wall різних модифікацій (фактично дешева копія японських Mitsubishi L200).

  Першими зорієнтувалося МВС, яке досить оперативно почало закупівлі позашляховиків для потреб НГУ. Так, у 2015 році були куплені декілька десятків Great Wall Н3, а до кінця нинішнього року поставлені ще і 14 Great Wall Wingle 5.

  Ці автомобілі з колісною формулою 4х4 вантажопідйомністю до 1 тонни пристосовані як для перевезення особового складу (5 осіб), так і вантажів. Машини для НГУ також були укомплектовані герметичним КУНГом зі скловолокна. Довше «розгойдувалося» Міністерство оборони, яке досі, попри майже три роки війни, має вкрай неефективний і довгий процес прийняття на озброєння того чи іншого зразка.

  Тільки на кінець липня 2016 року військова комісія, сформована з представників Міністерства оборони, Генштабу та РНБО, рекомендувала Міністерству оборони України розглянути питання про прийняття на озброєння Great Wall Wingle 5.

  Однак на сьогодні жодних відомостей про закупівлю цих машин для потреб військових немає.

  Загалом, підбиваючи підсумки, можна говорити про те, що в умовах неоголошеного ембарго з боку міжнародного співтовариства на поставку в Україну товарів подвійного призначення закупівля відносно дешевих (середня ціна Great Wall становить близько 8 тисяч доларів) машин вітчизняного складання з можливістю отримання запасних частин є єдино можливим шляхом швидко і якісно оновити автопарк силових відомств, що застарів як морально, так і фізично.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто...

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного комплексу середньої дальності, над яким...

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  У виробництво кормів та перероблювання сої в Україні інвестують $20 мільйонів

  Інвестиційний фонд Diligent Capital Partners (DCP) та нідерландський банк розвитку FMO уклали угоду про інвестицію у 20...

  В Україні майже вдвічі збільшилось виробництво «зеленої» електрики

  У 2020 році Україна виробила понад 10,2 млрд кВт-год електроенергії з відновлюваних джерел, що фактично у два...

  Київ розпочав реалізовувати програму зі зниження швидкості руху в житлових зонах до 30 км/год

  У Києві на вул. Лютеранській встановили перший в місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год,...