9.5 C
Alba Iulia
Середа, 16 Червня, 2021

Іракський вояж Ан-32

 • У 2009 році Ірак підписав з Україною контракт на поставку 6 військово-транспортних літаків Ан-32Б, запасні частини й наземне встаткування вартістю $99 млн. АНТК «Антонов» зобов’язалось навчити іракський льотний і технічний склад, а також протягом трьох років вести гарантійне обслуговування літаків, для чого в Ірак були спрямовані відповідні фахівці.

  У жовтні 2012 року держпідприємство «Антонов» відзвітувало про повне виконання контракту в зв’язку з передачею замовнику останнього літака. Літаки в ВПС Іраку отримали бортові номери від YI-401 до YI-406.

  Спочатку Ан-32Б включалися до складу 23-й транспортної ескадрильї ВПС Іраку, яка літала на американських С-130 з багдадської авіабази New Al Muthana. Однак в травні 2013 року під них була сформована нова 33-тя транспортна ескадрилья.

  Літаки несли досить рутинну службу з перевезення військових вантажів та особового складу. З огляду на неспокійну обстановку в Іраку на літаки встановили блоки теплових пасток АСО-2В.
  У липні 2014 року терористи по Ісламської Держави почали свій тріумфальний наступ в Іраку, захопивши провінцію Анбар і кілька великих міст. Іракська армія в районі бойових дій була повністю дезорганізована. На тлі цих невдалих боїв іракські Військово-повітряні сили не змогли надати реальної допомоги.

  У цих умовах іракці згадали про бомбардувальні можливості Ан-32Б. За допомогою українських техніків на літаки стали встановлювати штатні бомботримачі БДЗ-34 (по два з кожного борту фюзеляжу), блоки теплових пасток АСО-2В при цьому знімали. В якості прицілу використовувався штатний НКПБ-7.

  Ан-32

  Питання реального бойового застосування Ан-32Б в якості бомбардувальника залишається неясним, якихось документальних підтверджень цьому немає. В найгарячіший момент війни з «Халіфатом» – в середині літа 2014 ВВС Ірак отримали від Ірану свої колишні Су-25, а також терміново закупили кілька таких літаків в РФ, що знизило потребу в «ерзац-бомбардувальнику» Ан-32. Можливо, до реального бойового застосування справа так і не дійшла.

  Цікаво, що на всіх доступних фото на іракських Ан-32 підвішена тільки пара бомб – або на перший або на другий бомботримач. З огляду на вантажопідйомність транспортного літака, це швидше за все говорить про підготовку навчальних бомбометань – було б дивно посилати в бойовий виліт літак з мізерним навантаженням. Втім, використання для навчального бомбометання бойових бомб теж виглядати не найбільш оптимальним варіантом, але можливо в Іраку просто не виявилося практичних бомб на кшталт П-50.

  На сьогоднішній день Ан-32Б продовжують служити у ВПС Іраку, невідомо про якісь льотні пригоди або проблеми з експлуатацією Ан-32Б в Іраку. Також немає ніяких відомостей про якісь плани щодо їх заміни на «західні» типи літаків.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Українська армія завершує процес заміни гвинтівок СВД на нову зброю

  В Збройних силах України майже не залишилося гвинтівок СВД, які традиційно виконували роль снайперської зброї та дісталися у спадок від радянської армії....

  Київські судноремонтники спустили на воду одразу три судна (фото)

  На початку червня Київський суднобудівний-судноремонтний завод (КССРЗ) після проведення докових оглядів спустив на воду одразу три плавзасоби.Передає Національний Промисловий...

  На базі «Антонова» створено новий високотехнологічний кластер

  14 червня 2021 року на ДП «Антонов» відбулося підписання Генерального договору про кластер високих технологій «Антонов».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Київ розпочав реалізовувати програму зі зниження швидкості руху в житлових зонах до 30 км/год

  У Києві на вул. Лютеранській встановили перший в місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год,...

  Тривають практичні випробування нового кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот» (відео)

  Протягом двох останніх тижнів тривають практичні випробування оновленого великокаліберного кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот».

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.

  Як «Електронмаш» виготовляє нові трамваї для Львова (фото)

  На заводі «Електронмаш» розпочали виробництво десяти трамваїв для Львова. Вони будуть більш екологічними та матимуть кращий дизайн.