9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Індійські фантазії українських танкобудівників

У 2010 році Індія заявила, що має намір до 2020 року створити перспективний танк, який повинен замінити застарілі основні танки T-72 сухопутних військ після 2020 року. Провідні танкові держави представили індійцям своє бачення перспективної машини. Однією з цих країн стала Україна.

На виставці «DEFEXPO India 2014» «Укроборонпром» і «Спецтехноекспорт» представили офіційний рекламний ролик, в якому було презентовано український варіант індійського перспективного основного бойового танка (FMBT).

Що ж собою являє перспективний танк по-українськи? На ньому можлива установка двотактних дизельних двигунів 6 ТД-4 потужністю 1500 к.с. та 6ТД-5 потужністю 1800 к.с. Дані двигуни повинні різко підвищити характеристики рухливості.

Силова установка буде монтуватися в передній частині корпусу. За моторним відділенням буде знаходитися модуль екіпажу, який отримає найпередовіші системи управління машиною і озброєнням.

На танку встановлюється 125-мм гармата високої балістики «Вітязь» або 140-мм перспективна українська гармата «Багіра». Планується, що башта буде безлюдною. Автомат заряджання знаходиться в задній частині башти. На танку також буде встановлена ​​дистанційно-керована зенітна кулеметна установка.

Перспективна машина буде обладнана засобами оптоелектронного придушення і комплексом активного захисту, яка здатна збивати підлітають боєприпаси. Рівень захищеності також підвищить протівотандемний динамічний захист.

На танку встановлюється комплекс активного захисту «Заслін» (розробник ДП БЦКТ «МІКРОТЕК»), а також система “Пароль-М”.

Комлекс активного захисту «Заслін» створює на безпечній відстані від об’єкту, що захищається, активну зону захисту, в якій знешкоджуються атакуючі об’єкт реактивні протитанкові гранати (ПГ-7, ПГ-7ВР, ПГ-9 тощо), протитанкові керовані ракети, артилерійські кумулятивні снаряди калібром до 125 мм (на швидкостях до 1200 м/с), бронебійні підкаліберні снаряди та інші протитанкові засоби.

blank

Кількість модулів комплексу «Заслін» та місця їх встановлення визначаються замовником, виходячи з необхідного рівня захищеності об’єкту. Модулі можуть розташовуватися по периметру бойової машини для кругового захисту, а також встановлюватись на башті. Навісне розміщення модулів дозволяють легко адаптувати комплекс до різних типів танків, бронемашин чи стаціонарних об’єктів.

blank

«Заслін» — єдиний тип активного захисту, який може працювати в комплексі з будь-яким динамічним захистом. Комплекс «Заслін» доповнює динамічний захист «Ніж» або «Дуплет» можливістю перехоплення протитанкових керованих ракет та артилерійських снарядів з тандемними бойовими частинами, що атакують танк з усіх напрямків.

Система “Пароль-М” призначена для використання в бортових системах державного розпізнавання приналежності авіації. Повністю відповідає технічним характеристикам виробу 680 системи «Пароль» при значному зменшенні габаритів і маси. Характеризується високою надійністю і механічною стійкістю.

Останні новини:

Зараз читають