9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Червня, 2022

«Форт» для спецназу

На початку «нульових» століття на НВО «Форт» як більш потужної і точної альтернативи пістолета Форт 12 був розроблений пістолет Форт 14, що відрізнявся більшою ємністю магазину та іншим принципом дії.

Спочатку пістолет Форт 14 розроблявся під патрон 9х19 Parabellum, і мав схему автоматики з рухомим стволом по типу FN Browning High Power. Однак в подальшому було прийнято рішення про переведення цього пістолета на патрон 9х18ПМ, для якого схема з жорстким замиканням ствола не потрібна. Тому пістолет Форт 14 отримав нерухомий ствол, що кріпиться до рамки за допомогою осі затворної затримки і знімається при розбиранні зброї.

Пістолети Форт 14 почали надходити на озброєння правоохоронних органів України з 2003 року.

На базі пістолета Форт 14 розроблено «тактичний комплекс» Форт 14ТП, що складається з модифікованого пістолета Форт 14 з подовженим стволом і рамкою з інтегральними направляючими під стволом. У передній частині ствола пістолета Форт 14ТП, яка виступає вперед з затвора, виконана різьба для установки фірмового глушника, на напрямні на рамці може ставиться ліхтар або лазерний цілевказувач. Також пістолет Форт-14ТП може бути укомплектований магазином збільшеної ємності.

Ця модель знаходиться на озброєнні ЗСУ з 2014 року.

Для цивільного ринку випускається два варіанта травматичного пістолета під патрон 9 мм Р. А. – Форт-14П і Форт-14Т.
Також випускається спортивний пістолет під патрон 9 × 18 мм ПМ – «Беркут» (представлений у вересні 2005 рік).

Технічні характеристики

Маса – 920 г (без патронів)
Довжина – 210 мм
Скорострільність – 40 пострілів в хвилину
Прицільна дальність – 50 м
Коробчатий магазин на 14 патронів

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають