«Форт» для спецназу

6858
 • На початку «нульових» століття на НВО «Форт» як більш потужної і точної альтернативи пістолета Форт 12 був розроблений пістолет Форт 14, що відрізнявся більшою ємністю магазину та іншим принципом дії.

  Спочатку пістолет Форт 14 розроблявся під патрон 9х19 Parabellum, і мав схему автоматики з рухомим стволом по типу FN Browning High Power. Однак в подальшому було прийнято рішення про переведення цього пістолета на патрон 9х18ПМ, для якого схема з жорстким замиканням ствола не потрібна. Тому пістолет Форт 14 отримав нерухомий ствол, що кріпиться до рамки за допомогою осі затворної затримки і знімається при розбиранні зброї.

  Пістолети Форт 14 почали надходити на озброєння правоохоронних органів України з 2003 року.

  На базі пістолета Форт 14 розроблено «тактичний комплекс» Форт 14ТП, що складається з модифікованого пістолета Форт 14 з подовженим стволом і рамкою з інтегральними направляючими під стволом. У передній частині ствола пістолета Форт 14ТП, яка виступає вперед з затвора, виконана різьба для установки фірмового глушника, на напрямні на рамці може ставиться ліхтар або лазерний цілевказувач. Також пістолет Форт-14ТП може бути укомплектований магазином збільшеної ємності.

  Ця модель знаходиться на озброєнні ЗСУ з 2014 року.

  Для цивільного ринку випускається два варіанта травматичного пістолета під патрон 9 мм Р. А. – Форт-14П і Форт-14Т.
  Також випускається спортивний пістолет під патрон 9 × 18 мм ПМ – «Беркут» (представлений у вересні 2005 рік).

  Технічні характеристики

  Маса – 920 г (без патронів)
  Довжина – 210 мм
  Скорострільність – 40 пострілів в хвилину
  Прицільна дальність – 50 м
  Коробчатий магазин на 14 патронів


  Про допомогу проекту