9.5 C
Alba Iulia
Середа, 16 Червня, 2021

«Чорний дрізд» з Івано-Франківська

 • Найчастіше інженери-ентузіасти пропонують проекти зброї, яке іноді викликає подив – навіщо?

  У цьому ряду стоїть і давня (початку 2000-х років) розробка від івано-франківського науково-виробничого підприємства «ВАЛАР» – комплекс високоточного пострілу «Чорний дрізд».

  За словами розробника комплекс призначений для застосування у військах для ураження особливо важливих точкових цілей (танків, пунктів управління, транспортних засобів, зон зосередження малих груп живої сили противника та ін.). Особливе місце може займати використання даного виробу при захисті блокпостів, охорони зон і шляхів просування нелегальних караванних шляхів у віддалених гірських районах.

  На думку розробників використання вироби «Чорний дрізд» може бути досить ефективним в поєднанні з автономними засобами відео спостереження, які передають зображення про ситуацію в зоні очікуваного знаходження противника.

  Фактично це автономний і герметичний (заповнений газоподібним азотом) контейнер з мінометним пострілом. Газ також використовується також для зняття кришки контейнера, очищення каналу ствола і скидання можливого маскувального ґрунту при приведенні комплексу в бойове положення. Постріл може здійснюватися дистанційно і приховано. Управління проводиться всіма операціями підготовки та стрільби по захищеному радіоканалу.

  Управління комплексом дистанційне на відстані близько 15 км (в деяких випадках до 300 км і більше) і виключає присутність оператора в зоні його розміщення, в тому числі на території супротивника.

  Боєприпас має вбудовану повнокольорову відеокамеру в носовій частині бойової частини. Відеокамера боєприпасу працює у видимому та інфрачервоному діапазоні з передачею зображення на блок управління по захищеному радіоканалу. Для підвищення точності прицілюванні, протягом усього часу польоту боєприпасів в зону цілі та для перегляду зображення на екрані дисплея і коригування наведення використовується ефект «стоп-кадру».

  При установці контейнера на позицію використовується комплектне програмне забезпечення та електронна система попередньої навігації позиціонування. Проводиться установка електронного коду доступу та операція електронної орієнтації контейнера на місцевості на основі навігаційного обладнання з кольоровим дисплеєм. При цьому використовується система GPS.

  Всі інші характеристики теж більше схожі на фантастику або побажання розробників. Так, стверджується, що ще на етапі планування бойової операції на дисплей виводиться карта місцевості, проводиться виявлення зони можливого знаходження мети. Оператор виводить на дисплей карту місця передбачуваної установки контейнера або групи контейнерів.

  Програмне забезпечення дозволяє точно обчислити всі необхідні параметри розміщення пускових контейнерів в залежності від поставленого завдання. На дисплеї виводяться всі необхідні параметри установки контейнера з прив’язкою до реального місцевості.

  Повний комплект комплексу з одним контейнером переноситься одним – двома членами розрахунку. Комплекс може встановлюватися також приховано в ґрунті та перебувати в стані очікування близько року.

  Стверджується, що комплекс був випробуваний на полігоні та показав високу ефективність.

  В сухому залишку цей проект викликає занадто велика кількість питань, на які поки немає відповіді. Яка його перешкодозахищеність? Вартість? Як реалізовано керований снаряд?

  Тактико-технічні характеристики

  Дальність стрільби – до 3 км
  Калібр міни – 50 мм (можливий варіант 82-мм, 130-мм)
  Тип БЧ – осколкова, кумулятивна, фугасна
  Управління – по радіоканалу (можливий варіант управління по проводах)
  Точність стрільби – 0,4 – 0,6 м
  Радіус ураження – 5-8 м (з осколкової бойовою частиною)
  Бронепробиття -120 мм (з кумулятивною бойовою частиною)
  Дальність управління:
  – до 15 км (з пульта оператора)
  – до 300 км (при використанні ретранслятора)


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На базі «Антонова» створено новий високотехнологічний кластер

  14 червня 2021 року на ДП «Антонов» відбулося підписання Генерального договору про кластер високих технологій «Антонов».

  Україна закуповуватиме озброєння через міжнародні спецорганізації

  Кабінет Міністрів України схвалив постанову "Про затвердження переліку міжнародних спеціалізованих організацій, їх представництв, що здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення"....

  КБ «ЛУЧ» представило макет модернізованого зенітно-ракетного комплексу ближньої дії «Стріла-10 «Луч»

  КБ «ЛУЧ» презентувало на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» модернізований зенітний ракетний комплекс ближньої дії «Стріла-10 «Луч».Передає Національний...

  У Києві представили бронеавтомобілі «Новатор» з ударним БПЛА та бойовим модулем (фото)

  Компанія «Українська бронетехніка» продемонструвала на виставці «Зброя та безпека - 2021» дві нові версії спеціального броньованого авто «Новатор». На базі українського бронеавтомобіля...

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного комплексу середньої дальності, над яким...

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Зараз читають

  «ХКБМ» спільно з військовими створює роботизований комплекс на базі БТР-4Е

  На ДП «ХКБМ» опрацьовують концепцію створення роботизованого наземного комплексу на базі колісного шасі БТР-4Е.

  “Укрзалізниця” оприлюднила дані про кількість проданих у поїздах напоїв з початку року

  В "Укрзалізниці" повідомили, що з початку 2021 року пасажири поїздів далекого прямування випили понад 1,1 мільйона одиниць...

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох...