9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

Береза, та не та – танк Т-80УД

 • Танк Т-80УД з’явився в результаті вдосконалення серійного основного бойового танка Т-64. На початку 1980-х років Харківським конструкторським бюро машинобудування (ХКБМ) років був розроблений Т-80У з газотурбінним двигуном. Але пізніше ХКБМ було доручено розробити варіант танка Т-80У з дизельним двигуном, через те, що газотурбінний двигун виявився у 8-10 разів дорожче у виробництві.

  Новий танк отримав позначення Т-80УД і власне ім’я проекту «Береза». Головними особливостями Т-80УД стало наявність опорних катків із зовнішньою ошінівкою замість катків з внутрішньою амортизацією, а також дизельний двигун – 6ТД-1. Розробка двигуна 6ТД-1 була передбачена постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 16 червня 1981 року.

  Після успішних випробувань танка Т-80УД в Кантемирівскій дивізії виробництво Т-64 припинилося. На думку чиновників з міністерства оборонної промисловості, танк Т-80УД повинен був стати єдиним основним радянським танком. Але після розпаду СРСР Україна стала самостійно вести роботи над танком Т-80УД.

  Озброєння танка Т-80УД складається з 125-мм гармати, 7,62-мм спареного кулемета і 12,7-мм зенітного кулемета. 125-мм гармата КБАЗ заряджається за допомогою автомата заряджання конвеєрного типу. Сам ствол гармати – швидкознімний, його можна змінювати в польових умовах без демонтажу гармати танка. Боєкомплект до КБАЗ становить 45 пострілів. Головною особливістю танка є те, що можна вести вогонь з гармати керованими ракетами з лазерним наведенням на відстані до 5 км.

  Спарене озброєння дозволяє вести вогонь з місця навідника і командира. Зенітний кулемет 12,7-мм кулемет КТ-12,7 знаходиться на командирському люку, має дистанційне керування та призначений для стрільби по наземних і повітряних цілях з закритим люком танка з місця командира.

  У комплект управління вогнем входить денний приціл навідника, нічний комплекс навідника, прицільно-спостережний комплекс командира, зенітний приціл, система управління зенітною установкою та балістичний обчислювач.

  На башті та корпусі танка встановлена ​​сучасна багатошарова броня, що забезпечує високий рівень живучості техніки на поле бою. За допомогою димової або аерозольної завіси танк може приховати своє місцезнаходження. На бортах башти знаходяться чотири пускові установки димових гранат. Для зниження теплової помітності, конструктори нанесли на дах Т-80УД спеціальний тепловий захист.

  Встановлений дизельний двигун дозволяє танку долати водні перешкоди глибиною до 1,8 м без попередньої підготовки. Підвіска танка – торсіонна.
  На кінець 1991 року в європейській частині СРСР було 4839 танків Т-80 всіх модифікацій, з них Україні дісталося всього 248. Причому тільки 60 Т-80УД, інші – модифікацій Т-80, Т-80Б і Т-80БВ.

  У 1996 – 1999 р харківський завод успішно реалізував контракт на поставку партії з 320 Т-80УД для армії Пакистану.

  Тактико-технічні характеристики Т-80УД

  Довжина з гарматою 9,72 м
  Ширина з бортовими екранами 3,56 м
  Бойова маса 46 тонн
  Максимальна швидкість по шосе 65 км/год
  Основне озброєння
  – 125-мм гладкоствольна гармата КБАЗ
  спарене озброєння
  7,62-мм кулемет КТ-7,62
  зенітне озброєння
  12,7-мм кулемет КТ-12,7
  Діапазон робочих температур від -40°C до +55°C
  Екіпаж 3 чол.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Зараз читають

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...

  “Електроважмаш” після сертифікації братиме участь в тендерах “Укрзалізниці” на ремонт та модернізацію локомотивів

  ДП "Електроважмаш" в середині квітня отримає сертифікат, який дозволить підприємству брати участь в тендерах "Укрзалізниці".

  Херсон зафрахтував п’ять теплоходів для річкових перевезень

  ДП "Адміністрація річкових портів" і КП "Херсонкомунтранссервіс" Херсонської міської ради уклали ряд договорів про передачу в бербоут-чартер...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий...