9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Айдарівський варіант «Волошки»

Під час військових дій на Донбасі з дуже позитивної сторони зарекомендував себе 82-мм автоматичний міномет 2Б9М «Волошка» (більш відомий по російській назві «Василек»).

Невибагливий, надійний, мобільний і дуже точний.
blank
Радянські конструктори (а міномет прийнятий на озброєння в 1970 році) розробили його за схемою, яка застосовується при створенні казнозарядної артилерійської гармати, що дозволило повністю автоматизувати його заряджання. Відкриття затвора, подача на лінію заряджання, досилання в камору міни, замикання затвора та постріл здійснюються автоматично. Механізм заряджання приводиться в дію за допомогою використання енергії порохових газів. Стрільба може вестися як в автоматичному режимі, так і в одиночному. Заряджання міномета належить до касетного типу – по чотири спарених міни в касеті.

Однак в умовах мобільної війни, характерної для Донбасу, у нього одна, але велика проблема – мобільність. У радянській армії штатним транспортним засобом для міномета був або автомобіль ГАЗ-66, або гусеничний тягач МТ-ЛБ. Однак насиченість порядків супротивника вогневими засобами затребувала нових підходів.

У Національній Гвардії цю проблему вирішили встановленням «Волошок» на базу МТ-ЛБ (до речі угорці свої наявні міномети встановлюються масово на «Хамві»).

Однак найбільш цікавим варіантом було встановлення 2Б9М «Волошка» на базу ГАЗ-66 умільцями з батальйону «Айдар».

Ще у літніх боях на Луганщині до рук бійців попав трофейний апарат, який досить активно використовувався. Коли війна перейшла до позиційної фази одному з бійців прийшла думка встановити міномет на автомобільну базу. Знайшовся такий собі ГАЗ-66 та волонтери. Андрій Струневич з радою сотників Майдану на одному з підприємств спеціально виготовили платформу с використанням лазерної різки і тд.

Такий собі мобільний міномет після вогневих випробувань був поставлений у стрій. В кінці 2014 – навесні 2015 років міномет встиг трохи повоювати під час боїв в районі Золотого (Луганська область). Однак після того, як на посаду начальника артилерії «Айдару» прийшов кадровий офіцер майор Балинського міномет був отправлений на склад.

Останні новини:

Зараз читають