9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Авіаблог: 28 квітня 2010 року свій перший політ здійснив літак Ан-158. Історія та перспективи

8 років тому, 28 квітня 2010 року, свій перший політ здійсний регіональний пасажирський літак Ан-158.

Літак був створений на базі регіонального Ан-148 та отримав подовжений фюзеляж. Це дозволило збільшити кількість посадкових місць з 80 (на Ан-148) до 99. При цьому усі експлуатаційні характеристики літака покращилися на 15%. Екіпаж  Ан-158 складається з двох пілотів та трьох бортпровідників.

Ан-158 оснащений двома двигунами Д-436-148, виробництва запорізького “Мотор Січ”. У порівнянні з літаком Ан-148, силова установка стала витрачати на 9% менше палива. Крейсерська швидкість літака при цьому становить від 800 до 870 кілометрів на годину. Дальність польоту з максимальним навантаженням – 2500 кілометрів.

Особливістю літака Ан-158, є наявність вінглетів на кінцівках крила. З їх допомогою зменшена витрата пального і в цілому покращена економічність літака. Пізніше, таке ж конструкторське рішення було втілено на транспортному Ан-178.

Після проходження усіх необхідних випробувань,  25 лютого 2011 року літак отримав сертифікат типу.

Ще на етапі побудови, літак Ан-158 викликав велику увагу серед багатьох компанії з країн СНД, Росії, Південної Америки, Африки та Азії. На протязі багатьох виставок підписувалися різноманітні договори та меморандуми про постачання літаків до авіакомпаній, переважно через російську компанію Іллюшин Фінанс Ко. Керівництвом Антонова та лізінговими компаніями заявлялося про продаж більш ніж 40 літаків. Перший серійний літак відправився замовнику 18 квітня 2013 року. Ним стала кубинська авіакомпанія Cubana de Aviacion. Усього, до 2015 року на Кубу було поставлено 6 літаків. Планувалася поставка ще 4, проте через проблеми з фінансами у кубинців, так збройну агресіїю Росії на сході України, поставки літаків припинились.

Ан-158 під час експлуатації у авіакомпанії Cubana de Aviacion.

Окрім Куби, бажання придбати український Ан-158 висловлювала Панама, Венесуела, Росія, Іран, Туреччина та інші держави. З описаних вище причин, та через велику залежність фінансових структур Антонова від Росії, здійснювати поставки літаків “Ан” замовникам стало неможливо.

Через скрутне становище, у якому опинилася українська авіапромисловість після 2015 року, почалися роботи з заміни російських комплектуючих на вітчизняні та закордонні аналоги. Так, повністю завершити процес імпортозаміщення на літаках сімейства Ан-148 (Ан-158, Ан-178) планують до 2019 року. Тоді ж мають поставити перший літак замовнику. За інформацією з певних джерел, наближених до ДП “Антонов”, ним стане одна з новостворених авіакомпаній Гани.

Не зважаючи на всі перешкоди, що стали на шляху цього літака, він досі є актуальним на ринку авіаперевезеннь. Це доводять літаки SSJ-100, Bombardier CSeries, Embraer та інші. Після проведення робіт з імпортозаміщення, літак знайде свою нішу на Близькому Сході, у Південній Америці та в Африці.

Останні новини:

Зараз читають