9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Армійський броньований автомобіль «Дозор-Б»

 • Ще у кінці 1990-х років у Харківському конструкторському бюро з машинобудування по технічним умовам почалась розробка легкої броньованої машини для заміну у ЗСУ БРДМ-2.

  Перший демонстраційний зразок бронемашини «Дозор-А» був представлений ще на збройовій виставці «Зброя та безпека-2004», але не викликав ніякого інтересу зі сторони держави. Тому у 2011 році фірма через кіпрський офшор продала ліцензію на варіант «Дозор-Б» польській фірмі «Mista», яка у 2013 г. наладила серійне виробництво варіанту броневика під назвою Oncilla.

  Броньований автомобіль має класичну компоновку. Бронекорпус захист екіпажу та десанту від вогню стрілецької зброї, осколків снарядів і мін, а саме: від 7,62-мм бронебійних куль з відстані 30 метрів та осколків 150-мм осколочно-фугасного снаряда, підірваного на відстані 50 метрів.

  У лобовій проекції «Дозор» захищає екіпаж від бронебійних куль Б-32 калібру 12,7-мм із дальності 100 м, борти — 450 м, корму — 600 м.

  Озброєння бронетранспортера «Дозор-Б» у вигляді 12,7-мм кулемета НСВТ дозволяє вражати живу силу і легко броньовану техніку противника, а також вести ефективний вогонь по повітряних цілях, які летять на дозвукових швидкостях. Корпус з середини оббитий протиосколковим захистом.

  В 2014 році «Дозор-Б» пройшов державні випробування, а також був доопрацьований для можливості встановлення інших двигунів, оскільки німецька компанія Deutz (під двигуни яких планували виробництво) на той час відмовилася поставляти їх.

  По результатам військових випробувань з’явилась нова поліпшена версія, яка була представлена у серпні 2015 року. Перш за все був перекомпонований відсік – тепер замість 6 десантників стало 7.

  Дозор-Б / УНІАН

  Була встановлена ​​більш потужна лебідка з тяговим зусиллям 6800 кгс із захисним екраном – на попередній стояла менш потужна (4100 кгс) відкрита. Більша лебідка дала надбавку в габаритах: довжина зросла на 200 мм. На машині з’явилися збоку інструментальні ящики, що також дало збільшення в ширині +50 мм. Більше став і обсяг паливного бака – 180 л проти 146 л.

  Була встановлена система постановки димової завіси, прилад радіаційної розвідки, модернізована панель приладів, оновлена ​​супутникова навігаційна система, автоматична система пожежогасіння, передпусковий підігрівач, фільтровентиляційна установка, лафет, електропідігрів лобового скла і бічних дзеркал.

  Додаткове обладнання додало 100 кг ваги у «Дозор-Б», але зробило його більш відповідним для армійських умов.

  З кількістю виготовлених машин достовірної інформації немає. У 2014 році один «Дозор-Б», був переданий 1-й бригаді оперативного призначення Національної гвардії України.

  В грудні 2015 року Львівський бронетанковий завод випустив першу партію бронетранспортерів «Дозор-Б» – 5 або 7 машин.

  У грудні 2015 року ДК «Укроборонпром» офіційно заявив що «Дозор-Б» пройшов державні випробування та рекомендований до прийняття озброєння ЗСУ. Але ні до кінця 2015, ні в першому півріччі 2016 року, бронемашини «Дозор-Б» так і не були поставлені до ЗСУ, у зв’язку з наявними дефектами.

  Перша партія з десяти бронемашини «Дозор-Б» була прийнята військовими представництвами 20 липня 2016 року. Ці машини отримала 95-та окрема десантно-штурмова бригада Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

  Тактико-технічні характеристики

  Варіант від 2014 р.Варіант від 2015 р.
  Повна маса8450±250 кг8550±3% кг
  Екіпаж3+63+7
  Довжина5400 (5600 з лебідкою) мм5800 мм
  Ширина2400 мм2450 мм
  Висота2700 мм
  Колісна база3100 мм
  Ширина колії2000 мм
  Дорожній просвіт400 мм
  Мінімальний радіус повороту9,8 м
  Швидкість руху90 – 120 км/год
  Запас ходу по шосе700 км
  Ємність паливних баків146 л180 л
  ОзброєнняБаштова кулеметна установка з дистанційним керуванням БПУ-12,7 з телевізійною камерою, тепловізійною камерою та лазерним далекоміром: 12,7-мм кулемет НСВТ, боєкомплект 150 патронів

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією...

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ)...

  Катери Морської охорони посилили кордон з Білоруссю

  Малий катер BG15 проєкту UMS-1000 Одеського загону Морської охорони Державної прикордонної служби посилив кордон з Білоруссю на...